Про нас
увійти

Після переможного бою у Португалії тернополяни кричали: "Слава Україні!"

категорія: Єдиноборства | дата: 02 09 2013
Після переможного бою у Португалії тернополяни кричали:

Не перевелися ще справжні українські козаки. Це, на своєму прикладі довели вихованці тернопільського спортивного клубу "Характерник". Наші хлопці на чемпіонаті світу з вільного бою завоювали одразу сім медалей. Четверо — повернулися додому з чемпіонськими поясами.

— Після здобуття титулу — відчував неймовірне щастя, — каже боєць Григорій Никифорець. — У мене був достойний суперник, який пройшов зі мною всі підготовчі збори.

Досвідчений фрі-файтер Григорій Никифорець привіз із нещодавнього чемпіонату світу пояс чемпіона. Цей титул чоловіку підкорився вперше. У 2006-му на рахунку Григорія бронзова медаль. Два роки по тому він не здобув нічого. І ось тепер, у 2013-му виборов титул чемпіона світу.

— У нас була надзвичайно хороша передзмагальна підготовка — цілий місяць плідної роботи на піку можливостей, — пояснює Григорій Никифорець. — Навантаження були серйозні, але я ні в чому не поступався молодшим спортсменам. Адже серед них був найстаршим. Якби мені раніше сказали, що пройду всі ці випробування, мабуть, не повірив би.

 У фіналі спорстмену довелося зустрітися зі своїм земляком — тернополянином Миколою Гринчуком. На шляху до вирішального бою Григорій Никифорець здолав ще трьох опонентів.

— По жеребкуванні я не брав участі в перших поєдинках. Нам пощастило, і ми разом із Миколою потрапили у основну сітку, — каже він. — У фіналі мені було легше, адже Микола Гринчук провів дуже важкий півфінальний бій проти дагестанця. Саме представників Дагестану чи Чеченської республіки, вважаю найбільш сильними суперниками.

Переважна більшість спортсменів з Європи, за словами Григорія Никифорця — це професійні бійці, які мають контракти з відповідними федераціями.

— На даний час я є володарем поясу у любительському фрі-файті, — додає спортсмен. — Проте існує ще професійний напрямок. Для спортсменів ці поєдинки - фактично оплачувана робота. У мене є сім'я, яку потрібно утримувати. Любительські види спорту, на жаль, не оплачуються.

На ринг чи килим Григорій Никифорець виходить впродовж 13-ти років. Пояс чемпіона світу чоловік здобув у День Незалежності України.

— Після перемоги кричали: "Слава Україні!", вітали один одного з Днем Незалежності, — говорить Григорій Никифорець. — Нас підтримували багато людей, які проживають у Португалії, але є українцями. Вони вже нас знають, адже ми не вперше приїздимо на чемпіонат світу.

Власне, Григорій Никифорець здобув на чемпіонаті у Португалії подвійну перемогу. Його вихованець — Артем Савчук теж переміг.

— Артем виграв в абсолютній ваговій категорії серед юніорів, — каже він. — В рамках чемпіонату світу серед дорослих проходили поєдинки серед юніорів. Його поясу радів, не менше, ніж своєму. Фінал у нього був важким. Він працював всі 10 хвилин, але провів яскравий бій. Ми переживали за нього, адже багато сил вклали у його підготовку.

У віце-чемпіона світу з фрі-файту Миколи Гринчука після поїздки на змагання залишилося чимало вражень. Спортсмен каже, що для нього це були перші настільки серйозні змагання, бо за плечима тільки турніри і чемпіонати в Україні.

— Враження — лише позитивні, — каже він. — Було багато хороших бійців з якими приємно зустрітися на рингу. Оскільки я вперше поїхав на такі серйозні змагання, то своє друге місце вважаю швидше перемогою, аніж поразкою. Наступного року, якщо все буде добре, можу поборотися і за золоту медаль.

Микола Гринчук провів у Португалії лише три поєдинки. Один з боїв не відбувся через відмову суперника.

— Вперше я вийшов на ринг проти хорошого бійця з Португалії і його переміг, — говорить боєць. — Наступний суперник, іспанець, чомусь відмовився виходити проти мене, а потім довелося провести нелегкий бій проти дагестанця. З такими суперниками я ще не працював, а тому було важко.

За словами віце-чемпіона світу, вже наступного тижня він знову вийде на ринг.

— Кожного року відбувається багато турнірів, є вже низка запрошень, — каже Микола Гринчук. — Наступного тижня хочу взяти участь у чемпіонаті, що відбудеться у харківському спортклубі "Оплот". Щодо глобальніших планів, то наступного року моя мета — поїхати на чемпіонат світу у Лас-Вегас.

Додамо, що цьогорічний чемпіонат світу з фрі-файту відбувся у португальському місті Ламего 24-25 серпня. Учасниками форуму стали близько 180 спортсменів із 48-ми країн світу.

— Збірна України наполовину складалася з вихованців Західноукраїнської федерації фрі-файту, — каже тренер з фізичної та спеціальної підтотовки Віктор Мацикур. — Наш спортклуб — "Характерник", є базовим клубом для федерації. Власне, більша половина успішних виступів збірної на чемпіонаті світу належить саме нашим вихованцям.

 Чемпіонами світу у своїх вагових категоріях стали: Григорій Никифорець, Артем Савчук та Едуард Богачук. Ще один пояс чемпіона здобув Віктор Кійко, який взяв участь у змаганнях в розділі "сабмішн". "Срібло" у Миколи Гринчука. Олег Божик та Олександр Долішній — бронзові призери.

За словами Віктора Мацикура, нашим бійцям ще є куди рости. Адже попереду — лише професійні змагання.

— Аматорських змагань, які б були вищими за цей чемпіонат світу, просто немає, — пояснює він. — Отже, це найвищий з можливих любительських турнірів зі змішаних єдиноборств. Відтак, наші хлопці зараз перебувають практично  на вершині любительського спорту. Далі йде вже професійний спорт.

Джерело: 20 хвилин

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook