Тернополянин Андрій Антонюк — віце-чемпіон світу! (ВІДЕО)

категорія: Єдиноборства | дата: 14 08 2013

Тернопільський борець греко-римського стилю Андрій Антонюк став віце-чемпіоном світу серед юніорів.

У столиці Болгарії Софії, де відбувається світовий форум, наш спортсмен зупинився лише за крок від перемоги. Йому завадив вірменський борець Карапет Чалян. Вихованець Заслуженого тренера України Андрія Телебана на шляху до срібної медалі здолав минулорічного чемпіона Світу та ще кількох сильних борців.

На шляху до фіналу Андрій Антонюк переміг трьох суперників. Всіх у першому ж періоді, і приблизно за однаковим сценарієм. Тернополянин щоразу починав сутичку з розвідки. Це тривало приблизно хвилину. Надалі галичанин включав всі швидкості і миттєво проводив кидок зі скручуванням.

У першому матчі білорус з відверто кавказьким корінням Тімур Бердиєв намагався в’язати руки вихованцю Андрія Телебана. Нашому супернику такий стиль боротьби навіть дуже підходив, адже він був значно меншого росту і поступався у фізичних кондиціях. До 24 секунди другої хвилини матчу існувала загроза, що українцю дадуть попередження за пасивне ведення боротьби або ж за кілька небезпечних рухів головою. Та у згаданий час Антонюк увійшов у перехресне захоплення, і вже звідти зробив перший свій кидок на світовому форумі. Судді оцінили його у три бали. Після цього Андрій міг виграти поєдинок достроково. Бердиєв після технічної дії суперника і надалі перебував у небезпечній для себе позиції. Ще 26 секунд тернопільський борець намагався покласти кавказького білоруса на лопатки. Той врятувався втечею за межі килима. Рахунок — (4:0). Всього через кілька секунд білорус знову рятувався втечею за килим, за що у його пасив зарахували ще один штрафний бал. Останнім акордом сутички був ще один ефектний кидок зі скручуванням Антонюка. Підсумок — (8:0) на користь нашого борця.

У наступній сутичці не менш впевнено Андрій Антонюк поборов і двічі призера азійських ігор Самата Ширдакова з Киргизстану. Знову менш як хвилину тернополянин виконав два результативних прийоми. Суми у п’ять балів вистачило для дострокової перемоги.

Не набагато більше сил і часу потратив Антонюк і на напівфінальну сутичку проти минулорічного чемпіона світу у вазі до 66 кілограмів азербайджанця Джейхуна Алієва. Вже наприкінці третьої хвилини від початку ще один виходець з Кавказу пішов з килиму переможеним. А все відбувалося за вже відомим сценарієм — Андрій більше хвилини лиш провокував суперника, а заодно і вивідував слабкі місця противника. На першій хвилині і 15 секунді несподіваний вибух активності тернополянина закінчився  ефектним прийомом на три бали. Лідируючи, наш борець ще раз увійшов у тулуб азербайджанцю і кинув його на спину. На жаль, судді побачили там порушення правил. Та це не врятувало Алієва: за 15 секунд до закінчення першої трихвилинки Андрій Антонюк виконав ще одне скручування через плечі і забезпечив собі дострокову перемогу.  Скільки не апелювали тренери суперника до суддівської бригади, рахунок на табло залишився незмінним.

На жаль, фінал для Антонюка не вдався так легко. На його обличчі була помітна втома. Попередньої легкості у боротьбі вже не було. Вірменський борець Карапет Чалян завдяки фізичній перевазі просто таки заштовхав тернополянина. Цьогорічний чемпіон Європи Чалян і у попередніх сутичках вражав своїми фізичним кондиціями. Для прикладу, у сутичці за вихід у фінал він вибив з сил Бехана Оздоєва з Російської Федерації.

Не дав Чалян проявити себе і Андрію Антонюку. З весь час матчу, який тривав повних шість хвилин, сам вірменин не зробив жодного технічного прийому. Всі очки він набирав завдяки такому порушенню правил, як вихід суперника за килим. Не зміг Андрій втриматися у межах борцівського кола одразу три рази. Ще раз судді покарали штрафним балом нашого атлета за пасивне ведення боротьби. Як підсумок — (4:0) і перемога Карапета Чаляна.

Здобуття Андрієм Антонюком "срібла" чемпіонату Світу серед юніорів дає надію на відродження греко-римської боротьби у Тернополі.