Про нас
увійти

У Збаражі з успіхом провели міжнародний турнір з вільної боротьби

категорія: Єдиноборства | дата: 30 05 2013
У Збаражі з успіхом провели міжнародний турнір з вільної боротьби

Пристрасті високої напруги вирували минулих вихідних, 25-26 травня, у спортзалі загальноосвітньої школи №2 м. Збаража, де відбувся десятий міжнародний юнацький турнір з вільної боротьби пам’яті Олександра Короля та Назарія Бойка.

На змагання, які традиційно проходять на високому організаційному рівні, з’їхалось 127 учасників із 17 міст України та спортивних клубів Польщі, Німеччини, Росії, Литви.

Привітали гостей з усієї України та зарубіжжя під час урочистого відкриття турніру начальник управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА Ігор Підгайний, заступник голови Збаразької райдержадміністрації Наталія Заваденко, в.о. голови Тернопільського обласного відділення Національного Олімпійського комітету Віталій Ігнатенко, в.о. начальника відділу у справах сім’ї, молоді і спорту РДА Галина Бубело, майстер спорту, директор компанії "Лукойл" у Львівській області Ігор Юрас, Заслужений діяч культури України, майстер спорту Віктор Маришев.

— Нехай дух козацької звитяги, яким сповнений багатий історією Збараж, передасться вам, — відзначив, звертаючись до юних спортсменів, Ігор Підгайний, — щоб завдяки йому ви здобули високі результати. Виступаючий також подякував засновнику турніру Петру Королю за проведену роботу з організації змагань, залучення до неї владних структур та спонсорів.(Генеральний спонсор турніру — компанія "Лан", директор — Мирослав Лобоцький.)

У вітальному слові Наталії Заваденко звучала гордість за те, що у Збаражі завдяки праці тренерів Петра та Євгена Королів на спортивному небосхилі з’являються все нові й нові зірочки. Красномовним підтвердженням цьому є досягнення Олександра Лірука, який у травні став бронзовим призером чемпіонату України у Харкові.

Краси урочистому відкриттю надали виступи танцювального колективу Євдокії Загазей із солісткою Тетяною Хільчук, пісенні дарунки від солістів районного будинку культури Миколи Соснового, Віти Максимюк. Яскравим моментом було і вручення почесним гостям та кожній команді запашних короваїв, які чарівні дівчата піднесли їм на вишитих рушниках.

Після оголошення суддівської бригади та розминки, на двох килимах розпочались змагання, сповнені емоційної напруги, переживань, радощів та сліз розпачу. Хвилювались як учасники поєдинків, так і їхні тренери, батьки, друзі. Найбільшу цікавість у вболівальників викликали фінальні зустрічі, де визначились чемпіони. Приємно, що до їх числа увійшло аж п’ятеро збаражан — вихованців ФСК "Чемпіон". Зокрема, у ваговій категорії до 24 кг першість виборов Олександр Гоменюк, перемігши у фіналі за 30 секунд суперника із Житомира. У ваговій категорії 29 кг не було сильніших за Андрія Ткача, який за сумою очок отримав перемогу над чернівчанином. Андрій Хариш , який змагався у категорії 54 кг , зумів перемогти представника потужного німецького клубу Люккенвальде. Двом збаразьким борцям — Олександру Михальському та Володимиру Михайловському ,які потрапили в категорію 59 кг, довелось за першість змагатись між собою. Сильнішим виявився Олександр Михальський. А бронзовому призеру чемпіонату України Олександру Ліруку (76 кг) пофортунило найбільше. Фінальну перемогу він отримав без бою: суперник з Польщі не вийшов на килим через хворобу.

Троє наших земляків отримали срібні нагороди. У ваговій категорії 32 кг вона дісталась Олександру Бебку , у категорії 59 кг — Володимиру Михайловському, 85 кг — Олександру Петровському. Таким чином збаразький ФСК "Чемпіон" зібрав найбільшу кількість нагород, ставши лідером міжнародного турніру.

Якщо говорити про чемпіонів загалом, то у категорії 32 кг ним став росіянин з Калінінграда, 42 кг — сумчанин, 46 кг — чернівчанин, 50 кг — поляк, 58 кг — хлопець із Дубно, 63 кг — з Івано-Франківська, 69 кг — з німецького клубу Люккенвальде, 85 кг — литовець. До призерів увійшли такі мешканці нашої області, як тернополянин Олександр Соляніков( третє місце в категорії 59 кг), його земляк Тарас Миськів ( друге місце в категорії 69 кг), шумчанин Сергій Бучко (третє місце в категорії 76 кг).

Кубки, медалі ,грамоти призери отримували з рук організаторів та спонсорів змагань, тренерів, а також голови Збаразької РДА Івана Демчишина, начальника відділу освіти РДА Оксани Бернадин. По особливому почувалися під час цієї церемонії чемпіони. Адже на їхню честь вперше за історію турніру звучав гімн їхньої країни. Український — у залі лунав дев’ять разів. По одному — гімни Польщі, Німеччини, Литви, Росії. Тож ображеною не залишилась жодна країна.

Приз за волю до перемоги отримав збаражанин Олександр Бебко. Спеціальну премію за вагомі досягнення на чемпіонаті України Олександру Ліруку вручив голова Збаразької РДА Іван Демчишин .

Тренери зарубіжних клубів склали цілком позитивне враження про збаразькі змагання і поділились ними з читачами Народного слова. Йонас Юркінас із Литви у нас вперше, хоча знайомий з Петром та Євгеном Королем уже понад п’ять років.

— Ми подружились у Польщі , Німеччині, — каже Йоніс, — де зустрічались на турнірах. Уже кілька років наша команда збиралась до Збаража, але не виходило. Я радий, що цього року все склалось нам на руку і ми змогли побувати у вашому місті. Тут наші спортсмени змогли отримати хорошу школу майстерності. Шкода, що один наш юнак не добився призового місця лише через одне очко, яке програв супернику, але в результаті є один чемпіон, один призер. Це непогано, якщо врахувати, що змагалось лише п’ять хлопців. До того ж, перемоги — це не єдине, заради чого ми подорожуємо. Ми здобуваємо нових друзів, у середовищі борців діє неписане правило підтримувати один одного , у якій країні ти б не жив. Як кажуть, не май сто рублів, а май сто друзів.

Президент польського клубу "Мазовше" м. Тересін Рішард Мєдвєдзки у Збаражі уже дев’ятий раз.

— Ми , — каже тренер, — завдячуємо Петру Королю тим , що він зініціював подібний турнір у нас, сам домовився з німцями та естонцями, щоб вони приїхали на змагання до Тересіна. Нещодавно у нас пройшов уже восьмий турнір на який прибули американці, німці , литовці, білоруси, словаки, і , звичайно, українці. Завдяки співпраці із збаразькими борцями ми стали краще боротися. Двоє наших спортсменів, які були на збаразькому турнірі в минулі роки, поїдуть в червні на чемпіонат Європи.

Віталій Бортніков , тренер із міста Черняховськ, Калінінградської області, у Збаражі вперше.

— Мені дуже сподобалась ваша гостинність, — каже росіянин, — особливо, звичай дарувати короваї, я ще ніде такого не бачив. З командою збаразьких борців я зустрічався у Німеччині, Польщі. Тому спеціально привіз сюди свого сина, щоб він спробував свої сили у поєдинку з Андрієм Ткачем. Але до сутички з цим сильним спортсменом мій Ростислав не дійшов. Проте я не шкодую, що їхав 900 кілометрів, адже один наш борець став тут чемпіоном. Хочеться приїхати сюди обов’язково ще. Адже тут усе дуже гарно організовано .Єдине, якби тут ще зал був побільший, то взагалі було б усе прекрасно. У даних умовах хлопцям боротись трохи важкувато через задуху, що панує в приміщенні.

Тренер з німецького клубу Люккенвальде Олаф Бок відзначив, що змагання пройшли на дуже високому рівні.

— Мене вражає , — зізнався спортсмен, — і рівень майстерності збаразьких дітей, які тут займаються боротьбою. Нам також дуже сподобалася місцева дуже смачна кухня. Ми її будемо пам’ятати. Дороги ваші також запам’ятаємо надовго… Таких нема ніде.

Український борщ припав до душі і юним борцям з Люккенвальде. Том Лерц зізнався, що уже третій раз на турнірі і завжди йому подобається, як тут годують. А ще він і його земляк Ілля Матюхін люблять гуляти призамковим парком разом з нашими спортсменами. За перекладача у них Андрій Жезняк, який захоплюється вивченням німецької мови.

— Я, — каже Андрій, — допомагаю моїм німецьким друзям порозумітися не лише з іншими борцями, а й з місцевими дівчатами, з якими вони заводять знайомства, а потім спілкуються з допомогою Інтернету. Мені ж вони допомагають краще оволодіти їхньою мовою, ми багато говоримо про боротьбу.

Словом, за десять років турнір здобув багато нових шанувальників, друзів,набув популярності далеко за межами України, зробивши Збараж відомим містом у світі. Багатьом спортсменам турнір дав путівку у великий спорт. Деякі з них стали чемпіонами Європи ,світу, виступають на Олімпійських іграх.

Засновник турніру Петро Король переконаний, що боротьбу необхідно популяризувати так, як і інші види спорту.

— Кожна загальноосвітня школа, — відзначив Петро Євгенович, — має сама обирати той вид спорту, який їй найбільше підходить, а не лише ставити акцент на футболі, як це стараються робити сьогодні. Безперечно, футбол захопливий вид, але чому б на уроках не запровадити вільної боротьби. Адже боротьба дуже популярна в багатьох країнах ,зокрема США, Ірані, Іраку, Сирії, Туреччині, багатьох інших. На чемпіонати світу постійно делегують своїх борців 52 держави, що є переконливим доказом потрібності цього виду спорту.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook