Про нас
увійти

Команда збаразьких борців перемогла на міжнародному турнірі у Польщі

категорія: Єдиноборства | дата: 18 04 2013
Команда збаразьких борців перемогла на міжнародному турнірі у Польщі

Переможницею повернулася команда збаразьких борців із восьмого міжнародного турніру, що відбувся у польському місті Тересін. Кубок Мазовше зібрав 197 учасників з 24 команд восьми держав — України, Польщі, США, Росії, Білорусії, Литви, Німеччини, Словаччини.

Вихованці районної ДЮСШ, член борцівського клубу "Чемпіон", яких тренують Петро та Євген Королі, мали змогу випробувати свої сили та міць у поєдинках із найуспішнішими спортсменами різних клубів, побачити, у яких чудових умовах займаються улюбленим видом спорту їхні ровесники, пересвідчитись, наскільки велику увагу приділяють спорту у Польщі.

— Турнір, — відзначив президент клубу "Чемпіон" Петро Король, — відбувався на дуже високому організаційному рівні за активної допомоги керівників міста, повітів, гмін, воєводства. До урочистої частини були залучені найкращі місцеві артисти. Дуже важливо і те, що змагання мали змогу бачити чимало уболівальників, для яких було достатньо місця у просторому залі, облаштованому відповідно до міжнародних стандартів. На жаль, у Збаражі поки що ми таких можливостей не маємо.

Те, що нашим спортсменам вдалось обійти усі команди, в тому числі і клубу "Тересін", який зайняв друге місце, — це вагоме досягнення. Адже цей клуб зараз один з найсильніших у Польщі, багато його вихованців виступають за збірну своєї країни. Росіяни на цьому турнірі вийшли на третє місце, команда Литви стала четвертою, Білорусії п’ятою, на шостому місці — польський клуб "Славія Руда Славська", на сьомому німецька команда, на восьмому — США, на дев’ятому — Словаччина, решту місць поділили між собою клуби Польші.

До речі, технічність збаразьких борців сподобалась американцям, тому вони запросили нас до США на змагання, які відбудуться у жовтні.

Найкраще на турнірі вдалось виступити Андрію Ткачу та Андрію Харишу, які стали чемпіонами відповідно у вагових категоріях 28 кг та 59 кг. "Срібло" дісталось Андрію Жезняку (28 кг) та Олександру Бебку (32 кг).

Бронзовими призерами стали Олександр Петровський (85 кг) та Олег Павлишин (32 кг).

Олександр Михальський (59 кг) — п’ятий, Роман Михайловський (66 кг) — на шостому місці. Незважаючи на досягнуті успіхи, кожен з учасників поїздки отримав чимало яскравих вражень. Та найприємніші — у чемпіонів. Дев’ятикласник Андрій Хариш почувається особливим іменинником.

— На цьому турнірі, — зізнався хлопець, — я виграв вперше. Тож для мене це вагома подія, до цього часу в Тересіні мені вдалось бути лише другим. Із понад трьох десятків медалей, які я отримав за призові місця, з них шість привіз із закордонних поїздок. На цей раз у моїй категорії (59 кг) змагалось 25 учасників, я мав 5 сутичок з хлопцями різних національностей. Але всі вони були дуже сильні — і поляки, і білоруси, і литовці. Видно, що у країнах, які вийшли з колишнього СРСР, збереглася потужна борцівська школа.

Ці змагання дали мені більше впевненості в собі, я вчергове відчув підтримку друзів з нашого клубу "Чемпіон". Можна сказати, що ми не просто друзі — ми як брати. Щиро вболіваємо один за одного, під час змагань підказуємо, який прийом краще зробити в той чи інший момент, словом, завжди відчуваємо дружнє плече.

А володар 22 медалей, в тому числі за участь у Міжнародних змаганнях, четвертокласник Андрій Ткач минулоріч у Тереніні був лише п’ятим.

— Навіть не сподівався, — каже спортсмен, — що вдасться настільки покращити результат і стати першим. З кожним разом мені легше боротися через те, що маю друзів в інших командах, зокрема російській. Вони завжди за мене вболівають і не лише за мене. Нашу команду поважають у всіх країнах, де ми побували, не кажучи вже про Україну. На цих змаганнях мені у фіналі було важко у моральному плані, бо довелось боротись із товаришем по команді Андрієм Жезняком. Він після поєдинку ледь не розплакався. Я не знайшов слів, щоб його втішити. Я ж для того й займаюся боротьбою, щоб перемагати, хочу в майбутньому стати олімпійським чемпіоном, а згодом — тренером.

Джерело: Народне слово

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook