Про нас
увійти

Тернопільські борці вибороли 13 медалей

категорія: Єдиноборства | дата: 07 12 2012 | переглядів: 1982
Тернопільські борці вибороли 13 медалей

Турнір із греко-римської боротьби пам'яті шестиразового чемпіона України Василя Дем'яного зібрав спортсменів з України, Молдови та Придністров'я. Тернопільські борці завоювали цього разу лише "срібло" та "бронзу".

Аж 220 спортсменів із 15-ти областей України та гості з Кишинева, Тирасполя та Бендер приїхали у Тернопіль, аби визначити, хто сильніший.

Нагадаємо, XII Всеукраїнський дитячо-юнацький турнір з греко-римської боротьби відбувся у спортзалі Тернопільського педуніверситету 1-2 грудня. Тернопіль представили сімдесят борців, які займаються у комплексному закладі дитячо-юнацька спортивна школа з греко-римської боротьби.

— Усі ці 12 років наше місто живе турніром пам'яті Василя Дем'яного, — каже головний суддя змагань Андрій Телебан. — Впевнено можна стверджувати: Тернопіль це борцівське місто і тут поважають традиції цього виду спорту.

Усіх спортсменів розділили на 20-ти вагових категорій. За віковим розмежуванням, змагалися кадети, тобто юнаки 15-16 років, 13-14-річні — молодші юнаки, а також наймолодші учасники, яким лише 11 і 12 років.

— Відмінність греко-римської боротьби від інших видів у тому, що ми боремося лише до пояса, — пояснює Андрій Телебан. — Тобто ноги ми не зачіпаємо, як це роблять у вільній боротьбі. Головна мета спортсмена — покласти суперника на лопатки. Це — незаперечна перемога. Проте можна заробляти бали за допомогою кидків через спину, прогинів. Врешті — також одержати перемогу.

Оскільки склад учасників даного турніру був надзвичайно сильним, поборотися за перемогу було важко. Запросивши сильних борців, за словами Андрія Телебана, тренери тернопільських спортсменів хотіли перевірити здібності вихованців. Перемоги у всіх вагових категоріях здобули гості турніру. Земляки задовольнилися "сріблом" (4 медалі) та "бронзою" (9 медалей).

— На переможців і призерів змагань очікували кубки, медалі та грамоти, — каже пан Телебан. — В організації турніру нам суттєво допомогло місто, а також Федерація греко-римської боротьби України.

Гостем турніру був уродженець Тернополя Віталій Ліщинський — майстер спорту міжнародного класу з греко-римської боротьби. Уже більше семи років він входить до складу збірної України.

— Останні змагання були у Москві. Це був Кубок Європейських Націй, — каже Віталій Ліщинський. — У складі збірної України я здобув третє місце. У сутичках за вихід до фіналу ми програли збірній Азербайджану, хоча сподівалися пройти у вирішальний етап. Тим не менше, у боротьбі за третє місце ми перемогли Угорщину.

Кубок Європейських Націй проводять лише вдруге. Торік він ще не входив до числа змагань під егідою Міжнародної любительської федерації боротьби (FILA).

— Цього року змагання вже були офіційними, — додає борець. — Вони ще поступаются за престижністю Кубку Світу, але проходять на високому рівні. Учасниками цих змагань були команди шести країн: Україна, Росія, Азербайджан, Болгарія, Вірменія й Угорщина.

У планах нашого земляка — вдало виступити на чемпіонаті України та чемпіонаті Європи. Про наступну Олімпіаду Віталій Ліщинський поки що не думає.

— У середині грудня я у складі збірної перебуватиму на тренувальному зборі, — каже борець. — Уже 25 січня — чемпіонат України. Згодом — європейська першість, а також новий олімпійський цикл. Не можу прогнозувати, чи вдасться потрапити на Олімпійські ігри, адже дуже заважають травми.

Перелік тернополян — борців греко-римського стилю, які стали призерами XII Всеукраїнського дитячо-юнацького турніру пам'яті шестиразового чемпіона України Василя Дем'яного:

- срібні медалі: Дмитро Вівчарик (вагова категорія 29 кг), Артур П'юрко (32 кг), Петро Матлах (50 кг), Ростислав Федорів (63 кг);

- бронзові медалі: Віктор Вівчарик (32 кг), Олександр Суперсон (35 кг), Андрій Летун (38 кг), Назар Батьківський (47 кг), Алекс Паласюк (50 кг), Максим Вольвин (53 кг), Остап Максимлюк (59 кг), Олександр Летун (58 кг), Володимир Макух (60 кг).

Джерело: 20 хвилин

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook