Про нас
увійти

Тернополян запрошують опанувати різні види бойових мистецтв

категорія: Єдиноборства | дата: 11 09 2012 | переглядів: 8643
Тернополян запрошують опанувати різні види бойових мистецтв

Опанувати бойове мистецтво або пройти курси самооборони у Тернополі можуть як чоловіки, так і жінки. Місяць занять коштує 100-150 грн. Причому місцеві клуби пропонують заняття різними видами єдиноборств і проводять їх переважно у зручний для тернополян час.

У клубі "Агацу" можна опанувати секрети айкідо — японського бойового мистецтва, створеного майстром Уесіба Моріхеєм. Людину, яка займається айкідо, до слова, називають айкідока. Тренування проходять у спортзалі школи №10, що на "Східному". За один місяць занять треба віддати 150 грн.

— Ми займаємося тричі на тиждень по півтори години, — розповідає тренер Ігор Бойців. — З вересня постійно добираємо людей у групи. Опанувати таке бойове мистецтво можуть як чоловіки, так і жінки. Тренування для дорослих проходять переважно у вечірній час.

 Чоловік розповідає, що айкідо — це система самозахисту, тому змагань вони не проводять.

— Ми їздимо на фестивалі. Також у залах проводимо спаринги — дуелі, щоб напрацьовувати техніку, — розповідає чоловік. — У нас на заняттях люди відновлюють своє здоров’я.

 Ще одне японське бойове мистецтво, яке можна освоїти у Тернополі, — будзінкан. Єдиним у нашому місті їх практикує Олександр Морозов.

— Це — не вид спорту, змагань ми не влаштовуємо, — пояснює пан Морозов. — Ми вивчаємо традиції. Заняття в даний момент проходять у формі семінарів. Навесні будемо відновлювати тренування. Поки ще тепло, будемо займатися на вулиці. Розмір плати у нас не буде вищим, ніж в інших місцевих школах бойових мистецтв.

 Також тернополяни можуть опанувати фрі-файт — систему ведення поєдинку, що дозволяє спортсмену використовувати зручну для нього тактику ведення бою. Заняття проходять на вул. Б.Лепкого, 1. Плата за місяць занять — 100 грн.

— Людина може займатися кожен день, якщо відчуває в цьому потребу, — розповідає тренер Олександр Долішній. — Із вересня ми будемо набирати новеньких. Перші два місяці вони вивчають базові навики. Потім я дозволяю їм ставати в спаринги. На змагання їздимо майже кожен місяць. Нещодавно хлопці повернулися із чемпіонату світу. Турнір проходив аж у Португалії.

До речі, дівчата у клубі також займаються, але для них створили оздоровчу програму. На змагання вони не їздять. У спортивно-мистецькому клубі "Сакура" пропонують вивчати не лише прийоми бойових мистецтв, а й малювання.

— У житті я завжди захоплювався і спортом, і художньою справою, — розповідає керівник клубу Микола Мамчур. — Удень викладаю малювання в художньої студії "Пікассо". До нас приходять дуже різні люди. Проводимо групові та індивідуальні заняття. Для обдарованих тернополян створили окремий проект — "Художники без майстерень". Тепер із ними готуємося до виставки у Польщі.

 Пан Мамчур бойових мистецтв навчає у приміщенні за адресою: вул. Монастирська, 1.

— Ми викладаємо кілька видів спортивних єдиноборств: самооборону, кікбоксінг… — розповідає чоловік. — Заняття проходять у вечірній час. Переважно ходять чоловіки, але є серед учнів і дівчата. У нас працюють три інструктори. На тренуваннях люди вивчають бойові прийоми. Відшліфовують свої вміння у спарингах. Тренування проходять тричі на тиждень. Плата — 150 грн на місяць.

Джерело: 20 хвилин

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook