Про нас
увійти

У Збаражі відбувся Міжнародний турнір з вільної боротьби

категорія: Єдиноборства | дата: 17 06 2012 | переглядів: 1427
У Збаражі відбувся Міжнародний турнір з вільної боротьби

Водночас з початком Євро-2012 відкрився традиційний у Збаражі Міжнародний турнір з вільної боротьби, присвячений пам’яті Олександра Короля та Назарія Бойка, де вирували не менші пристрасті, ніж на футбольному чемпіонаті. Адже отримати перемогу на цих престижних змаганнях, які проводяться у райцентрі уже вдев’яте, не просто.

Цьогоріч турнір, запроваджений тренером Петром Королем, зібрав 145 учасників з Німеччини, Польщі, українських міст (Львова, Трускавця, Рівного, Мирогощі, Дубна, Шумська, Івано-Франківська, Чернівців, Тернополя, Сум та інших).

Під час урочистого відкриття змагань юних спортсменів з України, закордонних гостей привітав міський голова Збаража Михайло Бочаров. Прапор української держави під звуки національного Гімну підняв один з кращих спортсменів збаразького борцівського клубу "Чемпіон" Олександр Лірук.

Від імені німецької команди виступив тренер клубу "Люккенвальде" Хайко Роль. Досвідчений наставник восьмий раз привіз своїх підопічних на даний турнір, тому почувається у Збаражі як удома, тут знайшов багато друзів, переконався, що тут його вихованці отримують добру школу. — Сподіваюсь, — висловив надію Хайко, — що і цього разу ми побачимо хорошу, чесну, напружену боротьбу, з якої починаються олімпійські чемпіони. Німецький тренер підтвердив сказане тим фактом, що один з його учнів, який вісім років тому боровся у Збаражі, нещодавно став учасником Олімпійських ігор.

Поєдинки, які відбувались серед юнаків у 12-ти вагових категоріях, точилися впродовж двох днів, тримаючи у напрузі як самих борців, так і їхніх тренерів та батьків, братиків та сестричок. Особливо бурхливі емоції вирували другого дня під час фінальних поєдинків — зал ЗОШ №2 ледь не луснув від високих децибелів гарячих вболівальників. В результаті збаразькі борці виправдали надії і довели, що не марно належать до клубу із символічною назвою "Чемпіон". Переможцями у своїх категоріях стало шестеро збаражчан — Андрій Ткач (вагова категорія до 26 кг), Олександр Бебко (32 кг), Олександр Михальський (46 кг), Андрій Хариш (50 кг), Олександр Лірук (69 кг), Олександр Петровський (79 кг). В інших шести вагових категоріях перемога дісталась двом німецьким спортсменам, польському, тернополянину, львів’янину і спортсмену з Чернівців. Срібними призерами змагань стали збаражчани Андрій Жезняк, Максим Безпалько, Володимир Михайловський, Назар Козак. Приз за волю до перемоги отримав збаражанин Андрій Жезняк.

— У цьому турнірі — відзначив Петро Король, — перший раз боровся Андрій Ткач і одразу став чемпіоном. Також вперше на міжнародному турнірі у Збаражі перемогли Олександр Петровський та Олександр Михальський, які продемонстрували свою наполегливість і витривалість.

На жаль, не вистачило характеру, щоб добитись перемоги, Назару Козаку та Максиму Безпальку, які поступилися більш вольовим суперникам і опинилися на другому місці. Загалом, відзначив наставник, результат у його вихованців цілком пристойний. Також радує його те, що турнір зібрав ще більше учасників, ніж у попередні роки, став ще популярнішим серед шанувальників вільної боротьби.

Серед тих юних спортсменів, які вперше наважилися приїхати на турнір — п’ятнадцятирічний Конрад Кулічак із польського м.Тересін.

— Я дуже задоволений турніром у Збаражі, — каже хлопець. — Тут я отримав бронзову нагороду, за яку цікаво було поборотися, адже підібралися дуже сильні суперники. Якщо буде така можливість, то приїду сюди ще. Тут добра школа. А також є нагода знайти багато друзів, вивчити різні мови, взнати, чим займаються, як живуть люди в інших країнах. Я побував у Німеччині¸ Литві, але ніде нема стільки відкритого простору і зелені, як на Україні. А ще тут дуже надзвичайно гарні дівчата, ті, які нам давали хліб (коровай). Ми з ними познайомилися і будемо підтримувати дружні стосунки з допомогою Інтернету.

А нашого земляка, дев’ятирічного Андрійка Ткача, який успішно дебютував у збаразькому турнірі, поки що цікавить лише спорт.

— На боротьбу мене привів тато, — каже хлопчик, — і мені там цікаво, щодня навчають нових прийомів. За рік побував уже на змаганнях у Німеччині, Польщі, Кам’янець-Подільську.

Завершився турнір нагородженням переможців та призерів, які, окрім медалей, грамот та кубків отримали цінні подарунки від організаторів змагань.

Джерело: Народне слово

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook