Дмитро Підручний та Юлія Джима взяли участь у виставкових гонках City Biathlon у Німеччині

категорія: Біатлон | дата: 14 08 2023

У німецькому Вісбадені відбулася біатлонна гонка City Biathlon за участю провідних біатлоністів світу. Україну в чоловічому й жіночому стартах представляли Дмитро Підручний та Юлія Джима відповідно.

Виставковий захід проводили вперше за два роки. У 2021-му чоловічу гонку виграв норвезький п'ятиразовий олімпійський чемпіон Йоганнес Бьо, жіночу — чотириразова чемпіонка світу Доротея Вірер.

На старти 2023 року заявилися по дев'ять біатлоністів. Серед чоловіків також стартували другий номер цьогорічного Кубка світу Штурла Легрейд, триразовий олімпійський чемпіон Тар'єй Бьо та лідер шведської збірної Мартін Понсілуома, у жінок — лідерки Італії Доротея Вірер та Ліза Віттоці, дворазова олімпійська чемпіонка зі Швеції Ганна Еберг та інші.

Чоловіча й жіноча дев'ятки спершу мали пробігти кваліфікацію, що визначала порядок старту головних масстартів змагального дня неділі, 13 серпня.

Як пройшли гонки

Чоловіки

Чоловічу кваліфікацію виграв норвежець Легрейд. На фініші він був на 4.1 секунди швидшим за Фаб'єна Клода з Франції, а Підручний показав сьомий найкращий час.

Вирішальну гонку Легрейд виграв зі ще більшим відривом у 7.2 секунди. Другим став німець Роман Реєс, а трійку на подіумі з відставанням у понад 19 секунд замкнув швед Понсілуома.

Підручний завершив змагальний день на восьмій сходинці. У гонці він випередив лише бельгійця Флорана Клода, фінішувавши за 2:16 хвилини після Легрейда з 14 використаними запасними патронами на шести рубежах.

Жінки

Жіночу кваліфікацію виграла італійка Ліза Вітоцці, якій Юлія Джима на фініші програла понад 40 секунд — сьоме місце українки.

На шести рубежах основної гонки лідерка української збірної використала сім запасних патронів. Чемпіонці Вітоцці вистачило трьох — вона першою перетнула фінішну лінію з переконливим відривом у понад 45 секунд від господарки змагань Анни Вайдель.

Джима завершила змагальний день восьмою з майже трьома хвилинами відставання. На фініші вона випередила лише австрійку Анну Гандлер, що використала на стрільбі одразу 15 запасних патронів.