Про нас
увійти | реєстрація

Дмитро Підручний: "П’ятому місцю не засмутився, гонка вийшла видовищна"

категорія: Біатлон | дата: 16 08 2021 | переглядів: 423
Дмитро Підручний: "П’ятому місцю не засмутився, гонка вийшла видовищна"

Дмитро Підручний, який упродовж усієї шоу-гонки тримався у лідерах і до останнього вогневого рубежу претендував на місце у трійці найкращих, все ж фінішував п’ятим. Враженнями від участі у найпрестижнішій літній шоу-гонці спортсмен поділився у коментарі для biathlon.com.ua.

-  Діма, зумів отримати задоволення від шоу-гонки, чи засмутився п’ятому місцю?

-  Я отримав задоволення від гонки – класний формат, хороша організація. Але у майбутньому я радив би організаторам,  щоб у місці проведення вони постелили новіший асфальт, тому що дуже багато вибоїн на дистанції, і асфальт не в найкращому стані, хоч бігти по ньому і можна. П’ятому місцю не засмутився, гонка вийшла видовищна, до останнього вогневого рубежу боровся, завжди йшов з лідерами, на лідируючих позиціях. Сподобалось, що я нав’язував боротьбу найкращим біатлоністам світу.

-  На останній стрільбі поквапився?

-  Думаю, що трохи не вистачило стрілкової форми. Не вдалося закрити всі мішені, оскільки ще немає потрібної стрілкової форми на стійці, але це біатлон – хтось попадає, а хтось промахується (посміхається).

-  Прикре падіння на останньому колі… дезорієнтував німець Рес?

-  Дуже прикре падіння, і доволі неочікуване… Як наслідок, втратив дорогоцінні секунди, збив свій ритм. Можливо, якби попереду не впав Рес, то я б теж не впав, але мені вже не було куди діватися… А він, на скільки я знаю, впав через те, що Йоханнес Бьо розлив воду, а розливати воду на повороті, коли всі їдуть на роллерах з резиновими колесами – мабуть, не найкраще рішення. Інші спортсмени, які їхали позаду нас, теж говорили, що ледь встояли на цьому повороті.

-  Сподіваюсь, обійшлось без травм?

-  Ну… здер ногу, не сильно, але дискомфорт відчувається. До того ж, забив трішки руку, тому присутні больові відчуття. Сподіваюсь, через декілька днів вони пропадуть.

-  Погода вносила свої корективи у гонку?

-  Було дуже жарко. Якщо чесно, на третьому та четвертому колах були думки, що взагалі не доїду до фінішу. Було відчуття, ніби ти біжиш у сауні. Думаю, погода на деяких спортсменів теж не дуже добре могла вплинути.

-  Нарешті уболівальники потрохи повертаються на трибуни, відчувалась підтримка та особлива атмосфера?

-  Дуже круто, що є уболівальники. Минулий сезон без прихильників біатлону був дуже сумний, було відчуття, що це не змагання найвищого рівня, а контрольний старт. Але сьогодні була дуже класна атмосфера, було дуже приємно, особливо коли чув голоси українців, дуже дякую їм за підтримку! Сподіваюсь, що в наступному сезоні вболівальники повноцінно зможуть повернутися та підтримувати нас безпосередньо на місці подій.

-  У минулому році ти був запрошений на фестиваль City Biathlon, але, на жаль, позитивний тест на коронавірус змінив як твої плани, так і організаторів. Чи очікував ти на запрошення цьогоріч?

-  Так, добряче цей позитивний тест зіпсував мої плани. Є підозри, що він показав неправильний результат, тому що через декілька днів я здав ще один тест і отримав негативний результат, до того ж, антитіл у мене не було. Шкода, звичайно, що рік тому не вдалося спробувати себе в цьому форматі, можливо, цьогоріч було б простіше і в плані підготовки, і в психологічному стані.  Запрошення було очікуваним, дізнався на початку збору в Пасо Лаваца (прим. збір тривав з 27 червня по 17 липня).  

-  Чи була особлива підготовка до цього старту?

-  Ні, не було. Загалом, на зборі ми відпрацьовували всю заплановану програму, лише за декілька днів до Вісбадена трішки скорегували тренування, щоб не зовсім пустим приїхати на цю гонку. Оскільки збір був довгим та нелегким, у Німеччину я приїхав завантаженим, відчувалася важкість.

-  Були якісь очікування від старту?

-  Ні, не було ніяких. Тут були найсильніші і одні з найсильніших спортсменів світу, тому в такій боротьбі ти не можеш очікувати конкретне місце, а борешся до останнього. Кожен вогневий рубіж, а їх тут дуже багато, вносить корективи і, як бачимо, навіть ролери втручаються у результат – два падіння Тарія Бьо позбавили його можливості боротися за перемогу.

-  Ти брав участь у Різдвяний шоу-гонці, чи можна порівнювати ці дві старти?

-  Це два зовсім інших формати: Різдвяна гонка – це естафета, а на City Biathlon ти працюєш сам на себе, тому ці два старти зовсім по-іншому сприймаються, зовсім інша відповідальність. Відзначу високий рівень організації цих шоу-гонок – все чітко за регламентом, ніяких затримок. Класно що у Гельзенкірхені, що у Вісбадені. Такий нетиповий біатлонний формат мені подобається, завжди радий виступати у шоу-гонках.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook