Про нас
увійти

Дмитро Підручний: "Вперше тренуємося в Пасо Лаваце і враження від цього збору просто чудові"

категорія: Біатлон | дата: 30 07 2021 | переглядів: 406
Дмитро Підручний: "Вперше тренуємося в Пасо Лаваце і враження від цього збору просто чудові"

Український біатлоніст Дмитро Підручний розповів про підготовку команди у Сянках, поділився враженнями від збору в Пасо Лаваце, а також наголосив на високих завданнях перед собою.

- Дмитре, наскільки продуктивно пройшов для команди збір у Сянках? На чому робили основний акцент у підготовці?

- Дуже продуктивно та плідно попрацювали на першому зборі. У Сянках чудові умови для тренувального процесу, а особливо для першого збору, адже там можна виконати багато об’ємної роботи. Ролери, велосипед, кроспоходи, стрільбища – все це було в Сянках на Львівщині. Основний акцент робили та об’ємній підготовці та на стрілковому навантаженні. Збір пройшов без збоїв, погода дала змогу виконати все що планувати.

- Можливість проведення закордонних зборів додає оптимізму перед наступним сезоном? Які враженнями від початку тренувального збору в Альпах?

- Звісно, оптимізму більше, ніж у попередньому сезоні, адже тоді чотири збори тренувалися лише в Сянках. В Сянках хороші умови, але чотири збори поспіль – це забагато. Зміна локації позитивно впливає на психологічний стан спортсменів, а також на об’єм і якість виконаної роботи. Вперше тренуємося в Пасо Лаваце і враження від цього збору просто чудові. Тут створені непогані умови: є хороша ролерна траса, невелике стрільбище, широкі можливості для роботи на велосипедах, великі підйоми.

- Які зміни відбулися у тренувальному процесі, якщо порівнювати з минулим «пандемійним» сезоном? Юрай Санітра говорив, що планує у цьому підготовчому періоді працювати за більш серйозною програмою…

- Кожного року відбуваються зміни у тренувальному процесі. Протягом чотирьох сезонів готуємося до Олімпіади та щороку змінюємо програму підготовки. Неможливо завжди виконувати однакову роботу. Останній рік перед Олімпіадою відрізняється методикою підготовки, об’ємом тренувань, обсягом стрілкової роботи. Дійсно, на минулий сезон вплинула пандемія, проте ми намагалися виконати всю роботу у повному обсязі.

- Якщо порівнювати ваш стан в аналогічний період минулого року, то зараз почуваєтеся краще?

- Кожен рік цікавий у підготовці, адже виконуємо різну роботу. Зараз почуваюся добре, та у минулому сезоні також добре себе почував. Зараз йде складна робота, намагаємося виконати весь обсяг запланованої роботи.

- У попередньому сезоні у вас були проблеми зі стрільбою. Наскільки вдалося додати у стрільбі вже зараз? 

- У минулому сезоні також були й хороші гонки, де вдавалося якісно відстрілятися. Вважаю, що глобальних проблем не було. Звісно, над стрільбою ми працюємо, додаємо у цьому аспекті. Сподіваюся, що ця робота принесе свої плоди у новому сезоні.

- Повернення Юрая Санітри до роботи лише з чоловічою командою позитивно позначилося на тренувальному процесі? 

- Звісно, це принесло свої плюси, адже зараз у нашій групі не дванадцять-п'ятнадцять спортсменів, а вісім. Тренер тепер має змогу більше уваги приділити кожному. Можна більше уваги звернути на нюанси та недоліки у тренуваннях. Водночас не можу сказати, що у минулому сезоні були проблеми у підготовці.

- Які у вас очікування перед олімпійським сезоном? Які завдання ставите перед собою?

- Як завжди ставлю перед собою найвищі завдання. У кожній гонці прагну боротися за найвищі місця. Хочу виступати стабільно, від старту до старту. Особливих очікувань від олімпійського сезону немає. Вважаю, що не варто на цьому зациклюватися. Пройде сезон і побачимо, чого ж нам вдалося досягнути.

Джереор: Kamp-Sport

 

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook