Про нас
увійти

Дмитро Підручний: "Я б не сказав, що вийшов на новий рівень у порівнянні із минулим сезоном"

категорія: Біатлон | дата: 05 04 2021
Дмитро Підручний: "Я б не сказав, що вийшов на новий рівень у порівнянні із минулим сезоном"

Дмитро Підручний який підбиває підсумки біатлонного сезону 2020/2021. В інтерв’ю для нашого сайту спортсмен розповів про цей сезон, про "плюси" та "мінуси" спарених етапів, а також поділився роздумами про те, чи вдасться йому реалізувати свій минулорічний задум у цьому міжсезонні.

-  Діма, сезон для тебе був далекий від оптимального. Особливо важким став початок. Зумів проаналізувати його?

-  Так, звичайно. Думаю, що якби не проаналізував його то, скоріш за все, не вийшов би з тієї ями (посміхається). Тішить, що вдалося виправити ті помилки, які були допущені перед початком сезону. Як результат, вже на четвертому етапі Кубка світу зумів вийти на більш-менш нормальну фізичну форму, до того ж вдалося не тільки втримати її упродовж усього сезону, але і покращити.

-  Ті помилки ви допустили під час вкатки чи під час тренувального процесу в міжсезоння?

-  Звичайно, не зовсім оптимальною була підготовка у міжсезоння, але основні помилки були допущені під час вкатки.
 
-  Перші етапи було важко не тільки фізично, але і психологічно. В ці моменти найбільше заручався підтримкою рідних?

-  Так, дуже велика підтримка відчувалася зі сторони сім’ї та рідних, допоміг і тренер – Юрай Санітра. Хоч спочатку і були гострі розмови із ним, але коли емоції стихли і ми поговорили, то психологічна підтримка з його боку дуже відчувалася і стала важливою для мене. Ми разом із ним, разом із медичним персоналом знайшли вихід та впоралися із цим нелегким періодом у цьому сезоні.

-  Наступні два триместри були значно кращі. Покращення було в першу чергу у функціональному плані. Відчув, що вийшов на новий рівень у порівнянні з минулим сезоном?

-  Я б не сказав, що вийшов на новий рівень у порівнянні із минулим сезоном, плюс-мінус такий ж, як був і рік тому. Хоч цей сезон і  був трішки вищим у фізичному плані, ніж попередній, оскільки після нового року практично у кожній гонці я фізично міг боротися із лідерами на дистанції, але сказати, що це прямо-таки новий рівень – ні.

-  Якщо фізичною складовою ти ще можеш залишитися задоволеним, то стрілковий компонент бажає стати кращим…

-  Рівень стрільби у порівнянні із попередніми сезонами у мене знизився, але я б не сказав, що стрільба була катастрофічна. У мене не було стабільності, і саме у цьому вбачаю основну проблему: одного дня у спринті я міг стріляти на нуль, а через кілька днів у цій ж дисципліні міг допустити чотири хиби на лежці. Як я вже казав, це психологічні моменти, тому що в естафетних гонках все було гаразд, а ось особисті… я їх часто провалював, особливо на головному старті сезону. Як таких збоїв після чемпіонату світу не було, і вперше у кар’єрі на Кубку світу вдалося закрити всі 20 мішеней. Безперечно, я буду працювати над стрільбою, буду намагатися вирішити ті проблеми, які були у цьому сезоні.

-  Діма, можеш назвати найважчий момент або ж гонку у цьому сезоні?

-  Перший етап у Хохфільцені (прим. у спринтерській гонці з одним промахом Дмитро посів 74 місце). Мені там взагалі не біглося. Окрім того, що важко було фізично, відчував ще і дуже сильний психологічний тиск.

-  У порівнянні із минулими сезонами, у цьому році у вас була менша кількість переїздів. В інтерв'ю перед сезоном ти не міг точно сказати добре це чи погано. Що можеш сказати після закінчення?

-  Є свої плюси, є свої мінуси (посміхається). Добре тим, що не потрібно лишній раз переїжджати, збирати речі, багато часу проводити у дорозі, витрачаючи на це сили, знову підлаштовуватися під нову трасу, під нове стрільбище. Щоразу як ми приїжджаємо на нове стрільбище, нам потрібно заново підлаштовувати гвинтівку під нього, адже установки відносно рубежу на кожному стрільбищі різні за висотою. Також потрібно правильно підходи до вогневого рубежу, потрібно правильно відчути вітер. Щоб звикнути до таких моментів потрібен час та виконання певної роботи, і не завжди виходить оптимально підлаштуватися під те чи інше стрільбище, не завжди виходить якісно зробити потрібну роботу. З огляду на такі нюанси це добре, що були плані спарені етапи . Але є й інша сторона медалі, коли, для прикладу, в Нове Мєсто ти одного дня біжиш спринт, і через кілька днів та ж гонка на тій ж трасі... і, в результаті, вже немає того запалу, не ті відчуття (посміхається). Якщо ще різні дисципліни – ще куди не йшло, а коли однакові, то траса приїдається, тому хочеться змінювати локацію, так цікавіше (посміхається).

-  Як я розумію, у наступному сезоні ти за те, щоб проводили стандартні етапи, а не здвоєні ?)

-  Так, хочеться змінювати обстановку, цікавіше, коли все нове. Хоча, з огляду на ковідну ситуацію, рішення про спарені етапи у цьому сезоні було правильним, воно себе виправдало, оскільки це наша безпека.

-  У минулому році ти був ініціатором проведення шоу-гонки City biathlon Ternopil. Але, у зв'язку із карантинними обмеженнями, вона не відбулася. Чи є у тебе бажання у цьому міжсезоння організувати шоу-гонку?

-  Бажання, звичайно, є… але, думаю, у цьому році буде ще важче організувати шоу-гонку, тому що у минулому ми більше зборів проводили в Україні, і тоді всі умови були створені для того, щоб саме у ті дні вся команда могла бути у Тернополі. Ще одна відмінність це те, що минулого року у нас була одна велика команда, всі чоловіки та жінки були разом, це вирішувало дуже багато організаційних питань. Цьогоріч у нас роздільні команди, роздільні тренера, і усіх зібрати в одному місці в один час буде набагато складніше. До того ж, це олімпійський сезон, і, з тих розмов які вже були у команді, не всі хочуть брати участь у цій гонці. Хоч бажання провести шоу-гонку є, і дуже велике, але поки сказати чи вийде все організувати, чи ні – складно.

-  У минулому році через ковід на відпочинок ніхто не зумів вирушити. Чи плануєш цієї відпустки разом із сім’єю полетіти на море?

-  Плануємо відпочинок, але поки що все в процесі, ще не вирішили остаточно. Додає складнощів нестабільна епідеміологічна ситуація у світі. Приїдемо додому (прим. до 5 квітня Дмитро Підручний у Буковелі на закатці) і вже тоді разом із дружиною будемо думати над тим де провести відпустку (посміхається).

Джерело: biathlon.com.ua

 

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook