Про нас
увійти

Меркушина: "На відборі буде м'ясорубка, але давайте не забувати, що основний старт сезону - це чемпіонат світу"

категорія: Біатлон | дата: 29 09 2020
Меркушина: "На відборі буде м'ясорубка, але давайте не забувати, що основний старт сезону - це чемпіонат світу"

Біатлоністка в інтерв'ю XSPORT.ua розповіла про те, як проведе заключний етап підготовки.

На минулому чемпіонаті України з літнього біатлону єдиною, хто піднімався на подіум у всіх чотирьох гонках стала Анастасія Меркушина. Після трьох срібних нагород в спринті, переслідуванні і мас-старті, в заключний день змагань в складі Тернопільської команди Настя виборола золото.

Спортсменка розповіла про те, як провела літню підготовку, чи задоволена своїми результатами на чемпіонаті України, коли і куди відправиться на укатку, а також поділилася очікуваннями від відбіркових стартів в команду, які пройдуть напередодні старту Кубка світу:

- Настя, після низки других місць на минулому чемпіонаті України, в останній гонці тобі з командою все ж вдалося завоювати золото. Чи задоволена своїми результатами?

- У Чернігові я виступала на пристойному завантаженні, але всі інші були в приблизно таких же умовах. Все-таки ці два заключних місяці перед вкатуванням - вони завжди найважчі. Максимальна кількість силової і швидкісної роботи ми зробили саме в цьому місяці, далі тільки плавна підводка до вкатування.

Ну і скажемо так, в зв'язку з тим, що на сніг ми станемо не раніше листопада, на наступному зборі в Сянках буде своєрідна "вкаткана лижероллерах". Тому що потім після переїзду на сніг у нас буде не так багато часу, щоб підготуватися і до контрольних гонок, і до самих етапах. Все буде в турбо режимі.

Що стосується виступу в Чернігові, не скажу, що це було легко. Начебто траса тут не така важка, але місцями потрібно працювати на максималку. Проте, приємно, що є певна стабільність, немає великих провалів. Нехай виступила середньо, але рівно. Сподіваюся, за місяць, що залишився відшліфуємо все помилки, і до листопада буду в повному порядку.

- З чим зв'язуєш помилки в стрілянині? У деяких гонках ти промахувалася занадто багато.

- В основному це робочі помилки. Якщо говорити про гонку переслідування, то у нас було всього півгодини на пристрілювання, і я дещо не зорієнтувалася, тому що у мене була перша стартова позиція і відповідно перший щит. А він тут трохи провалений - там просів грунт і утворилася яма. Загалом, воно все криве косе і я не встигла звикнути. Через це в гонці тримала гвинтівку практично у висячому положенні. Зрозуміло, що сама винна, треба на такі речі звертати увагу.

- Як в цілому пройшла твоя річна підготовка? Ти була при команді Б, але все одно готувалася за планом батька.

- Звичайно, сказати, що на 100 відсотків все вийшло я не можу. Все-таки у нас не було можливості виїхати на високогір'ї. У нас в Україні є три бази в Карпатах, але всі вони знаходяться на одній висоті. Це Тисовець, Сянки і Буковель. А куди-то піднятися вище 1500 метрів немає можливості. Точніше такі місця у нас є, але побудувати там базу чомусь ніхто не додумався.

Знову ж, рівнина у нас представлена ​​тільки Черніговом, але тут також є свої нюанси. Тут немає хороших підйомів, які потрібно відпрацювати на рівнині, зате можна зробити кроссовую роботу, що також непогано.

Так, не дуже добре, що ми не могли виїхати за кордон, але з тих умов, що були в Україні - ми вичавили максимум. Тим більше, для мене це не в новинку, я і в минулі роки, коли була на самопідготовці, в основному тренувалася в Україні. Єдине, на один-два високогірних збору виїжджала за кордон.

Що стосується самої підготовки, ми багато і тісно працювали з Миколою Миколайовичем Зоцом, з чоловічою командою "Б". Звичайно, хочеться, щоб все було ідеально, але такого, напевно, ніколи не буває. Сподіваюся, що взимку побачимо результати виконаної роботи.

- Куди ви відправляєтеся далі і де будете проводити вкатку?

- Плани поки що туманні, тому що в такій ситуації складно щось передбачити. Попередньо у нас зараз збір в Сянках, потім короткий відпочинок вдома, і далі з 1 листопада ми повинні летіти до Норвегії, бігти там відбіркові старти, за результатами яких буде сформовано команду. Ну це в тому випадку, якщо ми зможемо потрапити до Норвегії.

- Контрольні старти будуть проходити з основною командою?

- Так, в ідеалі основна команда після Рамзау також приїде до Норвегії, де ми всі зустрінемося. Як буде вирішено в результаті - я не знаю, але поки що план такий.

- Усвідомлюєш, що Кубок світу - це єдині старти в грудні і відбір туди буде жорсткий?

- Так, на відборі буде просто м'ясорубка. Але, скажімо так, давайте не будемо забувати, що основний старт сезону - це чемпіонат світу. І чесно кажучи, на мій погляд, було б нерозумно зараз виходити і бути в супер-формі на перших етапах, а потім недотянуть до чемпіонату світу. Все-таки комерція залишається комерцією, а всі привілеї ти отримуєш саме на чемпіонаті світу.

Звичайно, буде прикро, якщо мене як в минулому році будуть випихати зі складу тільки за те, що я десь не так стрельнула, або не те зробила. Я сподіваюся на здоровий глузд, і розуміння того, що є основною старт, а є другорядні.

Шкода, що не буде Кубка IBU, тому що я вважаю, що було б досить чесно таким людям як я, як Даша Блашко, всім тим, хто в минулому році був нестабільний, починати сезон саме там, і таким чином доводити своє місце в команді .

Зрозуміло, буде простіше, що на Кубку світу весь час буде запасниа людина, і нас буде шестеро. Тобто навіть якщо ти десь помилився або погано виступив, ти не вилітаєш з команди. Ну, в загальному подивимося, як складеться сезон. Сподіваюся, більше не буде ніяких образ і інцидентів.

В кінцевому підсумку ми боремося за країну, і неважливо хто буде на вершині протоколу, всі ж чекають медалей. Тому потрібно дивитися не хто конкретно поїде, або хто з ким готувався, головне, щоб у фінішному протоколі вгорі був прапор України.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook