Про нас
увійти | реєстрація

Віталій Труш: "Від цих двох стартів отримав задоволення"

категорія: Біатлон | дата: 24 09 2020 | переглядів: 268
Віталій Труш: "Від цих двох стартів отримав задоволення"

На літньому чемпіонаті України в Чернігові Віталій Труш провів дві доволі непогані гонки, але і у спринті, і в гонці переслідування лишався за крок до призових місць. Про своє ставлення до таких результатів, а також про перебіг передсезонної підготовки Віталій розповів в інтерв’ю  сайту biathlon.com.ua.

- Віталік, двічі ти четвертий, як сприйняв результат? Розчарований?

- Чесно, відношусь спокійно. Від цих двох стартів отримав задоволення. Сьогодні, коли добігав до фінішу, думав про наших спортсменів-лижників, які виступали на кубках і чемпіонатах світу, програвали на останньому колі, і у підсумку займали четверті місця. Трохи не вистачило мене на останніх пів кола тому що виїхав на рівнину і у мене затекла поясниця. Через це я не зміг вільно розкатуватись по трасі, щоб віддихатись і хоч трохи розслабити м'язи. Прийшлося іти під кожен крок, і я втрачав свої сили з кожним метром. Попри це, я до кінця старався, намагався не здаватися, хоча на четвертому колі вже залишалося мало сил. Коли поїхав за Сергієм Семеновим, я відчув, що він тримає дуже хороший темп, але за ним не зміг втриматися, і йшов за ним не в повну силу, лише відсотків на 80. Думаю, якщо я б за ним тримався все коло і обігнав, - у мене було б не 2 промахи, а 4. Але що є, те є (посміхаєтсья).

- Багато хто із спортсменів скаржився на лижороллери, оскільки вони вищі, ніж тренувальні. Як тобі біглося? 

- Вчора я відчував різницю. Але для мене це навіть плюс, що вони трохи вищі, я відчуваю швидкість, тому нічого поганого про це не скажу, мені було комфортно. 

- Підготовку до нового сезону ти розпочав у команді Б, яку очолює Микола Миколайович Зоц. Як ти сприйняв цей перехід? Для тебе це пониження, чи ти навпаки задоволений змінами, які відбулися?

- Та ні, я не вважаю це пониженням. Я знав, що на мене чекає при переході в команду Б. Для мене головною метою було витримати літню роботу із Миколою Миколайовичем, адже у нього є такі тренування, що навіть на змаганнях легше біжиться. Я знав, що на мене чекає важка робота, я готувався до цього  і старався мовчати і тренуватися, витримати навантаження.

Якщо брати літній період відчуваю, що я зробив крок вперед у функціональному плані. Відчуваю, що можу додати, можу поборотися і скласти конкуренцію хлопцям на дистанції. Поки що, у стрільбі не все виходить. Ще потрібно розбирати стрільбу, оскільки є певні проблеми зі стрільбою стоячи, ніяк не можу підібрати пульс, на якому мені комфортно стріляти. Поки що з цим не дуже справляюсь, але думаю, що все буде добре. Буду працювати. 

- Віталік, у цьому підготовчому періоді у тебе була травма. Що саме сталось і як це вплинуло на подальші тренування?

- На двох перших тренувальних зборах у мене були випадки, коли я падав із велосипеда на дорозі через свою необережність.  Поки все заживало пропускав багато стрілкових тренувань, тому що не міг працювати на вогневому рубежі через побиті лікті. Більшість роботи виконував на лижороллерах. Пізніше у мене запалився ахіллове сухожилля, і в цей період я не міг ні бігати крос, ні виконувати імітаційну роботу, ні кататися на велосипеді, тому їздив на лижороллерах, навантажуючи руки.

- Які плани у тебе та команди Б на наступний підготовчий період?

- Далі у нас збір у Сянках. Поки все йде за планом, проте, ймовірно, будуть зміни, але конкретики поки що не знаємо.

- Команда Б буде відбиратися на етапи Кубка світу?

- Поки що не володію ніякої інформацією, нічого не можу сказати.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook