Про нас
увійти

Олександр Тищенко: "Буде злочином не скористатися нашим досвідом"

категорія: Баскетбол | дата: 20 02 2021
Олександр Тищенко: "Буде злочином не скористатися нашим досвідом"

Центровий Тернополя Олександр Тищенко є одним з найдосвідченніших гравців команди. Наразі, його колектив посідає 5-ту сходинку турнірної таблиці в дебютному для себе сезоні в Суперлізі. Він розповів про те, чи очікував такого впевненого старту, про агресивний стиль гри команди, виснажлеві баббли та цілі на плей-оф.

- Олександре, для декого, така впевнена гра Тернополя в дебютному для себе сезоні в Суперлізі стала несподіванкою. Перед стартом чемпіонату відчували, що покажете такий результат?

- Ми зібралися в серпні місяці грати в баскетбол, в хороший та якісний. В нас такий колектив, що кожен робить свій внесок і свою магію. Це загальна робота і зараз ми підійшли до того, що вже є результат. На початку все було розмито через карантинні перенесення, а зараз все як є. Для нас це не є несподіванкою, ми заради цього і зібралися.

- Тернопіль демонструє досить жорсткий, агресивний баскетбол. Чому обрали таку манеру гри?

- Це не агресія. В нас доволі дорослий та досвідчений колектив і кожен розуміє, що не лише майстерністю і не лише баскетболом робляться перемоги. За рахунок характеру, за рахунок надзусиль, які можливо на екрані виглядають як агресія, таке враження і складається. Це просто меганалаштування і розуміння того, що тобі необхідно зробити в дану секунду, в даний момент.

- Не раз була ситуація, коли Тернопіль веде у рахунку, але в заключній чверті поступається і програє матч. Це якось повязано з тим, що команда досвідчена і десть не вистачає свіжості на всю дистанцію? Не побоюєтеся, що це якось вплине на виступ в плей-оф?  

- Можливо і через це. Але знову ж таки, може бути графік насичений, десь недоналаштованність чи інші причини. Чесно, не побоююся. Йде планомірна робота, спочатку більші навантаження, потім трохи менші. Зараз перерва і можна фізично попрацювати. Тренера не сторонні люди, вони розуміють як команду вести в плані фізичного стану протягом всього відрізку, всього сезону. Ми над цим працюємо, всі однакових умовах. Інші команди з якими будемо грати в плей-оф, також сезон відбігали. Ми говоримо в колективі, що нарешті ми перебуваємо на піку. Ось хлопці які старші, говорять, що ми на піку і цим потрібно користуватися.

- В київському бабблі команда зіграла три поєдинки поспіль, з яких два програла. Чого не вистачило у матчах з Дніпром та Черкаськими Мавпами?

- Три матчі поспіль було і ось в останній грі в нас вже агресії і налаштування не вистачило відверто. Я вважаю, що ми останню гру не в баскетбол програли, а через спустошеність. В першій грі перемогли, в другій Дніпру дуже прикро поступилися в одне очко. Можливо, саме ця поразка на нас і вплинула більшою мірою, від чого виникло моральне спустошення. По картинці ми добре грали і я вважаю, що заслуговували перемогти, але щастить сильнішим і тут вже питання закрите. Але якщо б ми програли в 20 очок, було б набагато легше налаштуватися на наступну гру. В цілому важко було зібратися після такої прикрої поразки, тому Черкаським Мавпам і поступилися.

Проблема Черкаських Мавп протягом останніх років, що на початку сезону в них череда травм і вони не можуть зібратися. Зараз всі у строю, команда добре грає, хлопці там також доволі дорослі і досвідчені, які демонструють хороший баскетбол. Для мене нічого дивного, що вони добре грають, зараз всі добре грають. Тобто, перше коло було взагалі незрозумілим, всі хворіли, хтось був в усіченому складі. Зараз всі набрали ходу і лише Харківські Соколи за останній час трошки зламалися, а так усі здорові і показують хороший баскетбол.

- Останній час дуже непростий графік. Була довга пауза після першої половини регулярного чемпіонату, потім баббл з трьох матчів поспіль. Зараз знову перерва на поєдинки збірної. Не важко з таким графіком?

- Важко, не приховую. Проте, ніхто на це не посилається, коли команда програє. Вже на такому рівні ніхто не каже, мовляв у нас було більше матчів, а ми менше відпочивали. Ми професіонали і все життя до цього готуємося і готуємося до різних ситуацій. Грати вп’ятьох, вчотирьох, грати після місяця перерви чи три дні поспіль – це все від голови йде. Ми над цим все життя і працюємо, аби ментально бути сильними і справлятися з такими моментами.

- Збірникам напевно зараз дуже непросто?

- Знаєте, всі втомилися. Хлопці які приїдуть з інших країн, команд, також втомлені. Все залежить від того як ти себе налаштуєш. Всі в однакових умовах. Це і є професійний спорт, вміти перебороти, переступити через себе і саме в таких моментах проявити себе. Коли всім важко, перемагає той, хто більше головою думає.  

- Враховуючи те, що Тернопіль добре виступає в регулярному чемпіонаті, які задачі стоять перед плей-оф?

- На початку сезону в нас не було жодних задач. На мою думку, це дуже непрофесійно ставити задачі на кінець сезону коли він тільки розпочався. Через те, що ми нова команда, на старті нас записали в аутсайдери, а наприклад Прометей, в якого бюджет більший, поставили в лідери. Я вважаю це непрофесійним. Ми готуємося до кожної гри, постійно тренуємося, а далі буде як буде. Все залежить від того, чи зможемо ми демонструвати якісний баскетбол протягом всього відрізку. Якщо зможемо, то від медалей ніхто не відмовиться.

Ми зараз побачили, що можемо грати. Тоді чому цим не скористатися? Я думаю, буде злочином не скористатися нашим досвідом для того, що ми вміємо найкраще робити в нашому житті. Тому, працюємо! Я не хочу загадувати. Головне віддаватися в кожній грі, чверті, хвилині. Якщо ми демонструватимемо хороший баскетбол, але програємо, займемо третє, шосте, десяте місце, не важливо, думаю нам ніхто за це не дорікне. А ось якщо безвольно віддамо якісь матчів, то будуть питання, але це не наш випадок.

Джерело: ФБУ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook