Про нас
увійти

Дмитро Забірченко: "Ми йшли до цього і раді, що в наступному сезоні Тернопіль зіграє в Суперлізі"

категорія: Баскетбол | дата: 12 07 2020
Дмитро Забірченко: "Ми йшли до цього і раді, що в наступному сезоні Тернопіль зіграє в Суперлізі"

Головний тренер БК "Тернопіль" Дмитро Забірченко в інтерв’ю прес-службі Федерації баскетболу України поділився своїми очікуваннями від нового сезону, в рамках якого клуб дебютує в Суперлізі Парі-Матч.

- Наскільки хвилюючою для Вас стала новина про перехід Тернопіля в Суперлігу?

- Ми йшли до цього і не дарма намагалися виграти Вищу лігу протягом двох років, будували зал. Все йшло до цього, всі вірили, що це станеться, всі на це розраховували, але все ж таки треба було дочекатися остаточного рішення. Всі раді, що це все таки сталося і в наступному сезоні клуб буде представлено в Суперлізі.

- Можна говорити про те, що у Тернопіля було стратегічне завдання потрапити в еліту?

- Так, звичайно, адже не можна залишатися на одному місці. Треба розвивати клуб, розвивати команду. Якщо вкладаються кошти, то треба чогось досягти. Тому, я вважаю, що одним з цих завдань було участь команди в Суперлізі. Хочу відзначити роботу президента клуба Ігоря Комендата, який вкладає багато сил та енергії в те, щоб БК "Тернопіль" продовжував розвиватись та прогресувати від року в рік.

- Окрім віпдочинку, вдалося провести цей величезний відтинок часу без баскетболу з користю для роботи?

- Насправді, важко було якось працювати, адже до кінця червня-початка липня ми не знали, чи гратимемо в Суперлізі. Ми розуміли, що тим складом, яким ми виступали минулого року в Вищій лізі, в Суперлізі не потягнемо. У нас були зібрані хороші хлопці, які демонстрували хороші результати, але варто розуміти, що рівень Суперліги на дві голови вищий. Потягнути рівень Суперліги було б не під силу всім хлопцям, тому було незрозуміло яким складом ми гратимемо. Зараз також цього розуміння немає: ми залишимо 3-4 гравця з минулорічного складу і, сподіваюсь, підсилимось гравцями, які вже грали в Суперлізі та парою легіонері.

- Які позиції хотілося б підсилити легіонерами?

- В першу чергу — це позиції першого-другого номерів. У нас були деякі проблеми в задній лінії і коли ти граєш у Суперлізі, зрозуміло, що знайти якісного захисника, який буде грати багато часу, нелегко. Тому цю позицію треба зміцнювати легіонером. Плюс мене цікавить п’ятий номер, адже не так багато сильних українців на цій позиції, а також розглядаємо гравця на позицію 2-3 номера. Якщо не знайдемо українця не позицію "легкої четвірки", то сюди, можливо, також шукатимемо гравця за кордоном. 

- Коли планується старт підготовки до нового сезону?

- Ми планували розпочати підготовку за 45 днів до початку сезона — 20 серпня. Але через те що Федерація дала рекомендацію починати роботу не раніше 25 серпня, то, можливо, ми зберемося 20-го, пройдемо медогляд, хлопці знайдуть собі квартири, проведемо індивідуальні тренування та тести. Ну а групою почнемо тренуватись 25 серня. У нас немає єврокубків, не треба форсувати підготовку і 45 днів буде достатньо для тренувального збору. 

- Наскільки важливо для міста Тернопіль вихід команди в Суперлігу?

- Для баскетбольного Тернополя — це велика подія, ми хочемо розвиватися як клуб, не тільки граючи в Суперлізі. Ми хочемо, щоб наші вболівальники розбиралися в баскетболі, щоб вони любили цю гру. Це також є частиною роботи клубу, адже граємо ми для вболівальників і вони роблять атмосферу на трибунах. Зрозуміло, що для мене як для тренера, це велика подія, а наскільки це важливий момент для вболівальників — це до них питання. Всі матчі, які ми граємо, ми граємо для наших вболівальників.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook