Про нас
увійти

Тернопільські картингісти змагались з кращими спортсменами Європи

категорія: Автоспорт | дата: 02 08 2018
Тернопільські картингісти змагались з кращими спортсменами Європи

Тернополяни в складі західно-української збірної ганяли на європейських картингових трасах у кількох країнах, повідомляє 20 хвилин.

Спортсмени кажуть, що отримали колосальний досвід і себе проявили, як досить сильних конкурентів.

- Спершу ми були на гонці в Словаччині, там був один з етапів їхнього чемпіонату, - розповідає президент ГО “Федерація картингу Тернопільської області” Микола Чорний. - У нашій західно-українській збірній були представники з Ужгорода та двоє спортсменів з Тернополя. В Словаччині наші гонщики зайняли друге, четверте та п’яте місця.

Після цього команда поїхала тренуватись в Австрію, на трасу міжнародного значення, яка розташована під Віднем.

А після тренувань вони поїхали на четвертий етап Чемпіонату Центральної та Східної Європи з картингу CEE Rotax Max Challenge, який проходив на польському автодромі Slomczyn 28-29 липня. Там виступав лише один тернопільський спортсмен - Олександр Бліхар, який є одним з найкращих.

- Ми поїхали туди просто спробувати свої сили, бо в Європі траси складніші, ніж в Україні, - продовжує Микола Чорний. - Там інше покриття і потрібно зовсім по-іншому їхати. Ми практично перевчали його їхати, по-іншому настроювали техніку. Ми розуміли, який там рівень, тому їхали за досвідом.

Але результат спортсменів дуже потішив, бо побачили, що вони конкурентоспроможні.

- Хоча, там пілоти були з вищим рівнем підготовки, але наш спортсмен боровся, - каже чоловік. - І показував час проходження кола четвертого-п’ятого пілота і це дуже тішить, бо це показує, що ми маємо певний рівень. Але не вистачило досвіду і практики, щоб зайняти високі місця. Для того, щоб бути кращими, потрібно змагатись з сильнішими.

Проблеми з фінансуванням

Після змагань у Європі, як каже Микола Чорний, у Тернополі на картинговій трасі в Топільче 4-5 серпня мав проходити чемпіонат України. Але комітет картингу України відмовився його проводити. Аргументували тим, що траса не відповідає їхнім вимогам по безпеці.

- На їхню думку траса недостатньо безпечна, її потрібно обгородити, - каже Миколай Чорний. - До цього часу на трасі я робив все сам за допомогою інвесторів. Але після того, як місто виділило мільйон на картинг міській станції юних техніків, вони закупили карти, а в трасу не вклали ні копійки, то тепер практично всі інвестори скажуть мені чому я прошу гроші, якщо на картинг дали мільйон. І, якщо тими грішми не вміють розпоряджатись, то ніхто в цьому не винен. І тепер траса залишилась без інвесторів.

Картингова траса раніше була на балансі області, а земля, на якій вона розташована - тепер належить місту. І, як каже президент федерація картингу Тернопільської області, якщо вони хочуть, наприклад, провести змагання, то просять дозвіл в міськради. Але в експлуатацію трасу не ввели, тому спортсмени ми все роблять своїми силами.

Проте без змагань з картингу Тернопіль не залишиться. Напередодні Дня міста - 25-26 серпня має відбутись традиційна соціальна гонка “Кубок Лану”. Це повністю безкоштовна гонка для дітей з Тернопільщини та всієї України. Організатори запрошують усіх охочих картингістів.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook