Тернополяни їздили на чемпіонат України у Донецьк

категорія: Легка атлетика | дата: 15 08 2011

Головний старт сезону — чемпіонат України серед дорослих — дав можливість тренерському штабу збірної остаточно визначитися зі складом команди, яка 27 серпня в південнокорейському місті Тегу розпочне боротьбу за нагороди цьогорічного чемпіонату світу з легкої атлетики.

Четвірка молодих тернопільських спортсменів завоювали титул бронзових призерів чемпіонату України в естафеті 4 по 100 метрів. До того ж, показаний результат — 41,47 секунди — дозволив 22-річному Олегові Данилюку і Назарієві Рибію, якому лише в жовтні виповниться двадцять, вперше виконати норматив майстра спорту. На рік старший за останнього Андрій Панькевич та найдосвідченіший у цій компанії 27-річний Віталій Чикало, які допомогли партнерам сягнути омріяної вершини, теоретично могли розраховувати також на особистий подіум у спринті. Адже кожен свого часу був лідером своїх вікових груп.

Бережанець Андрій Здебський завоював другу з двох бронзових медалей на чемпіонаті, фінішувавши третім у бігу на 3000 метрів із перешкодами

У Донецьку спеціалісти знову відзначили чималий прогрес студента національного економічного університету, майстра спорту Івана Стребкова. Підопічний тренерського подружжя Тетяни і Михайла Борейків у забігах на 1500 і 5000 метрів фінішував шостим, уперше підкоривши майстрівськй рубіж на обох цих дистанціях у бігу на стадіоні, встановивши особисті досягнення. Відомий донецький бігун на довгі дистанції Сергій Лебідь зізнався, що вже записав Івана до числа своїх головних конкурентів.

Шостою в бігу на 3000 метрів із перешкодами стала й інша вихованка Борейків, студентка музичного училища імені Соломії Крушельницької Марія Павлишин. Причому змогла подолати деякий спад форми. Якби на молодіжному чемпіонаті світу показала "донецький час", потрапила б до четвірки кращих. Залікові очки принесли також метальники молота Галина Каплун (шоста) та Євген Мисливчук (восьмий), стрибуни потрійним Дмитро Чорнота (сьомий) та Орест Булак (дванадцятий). Чи варто від усіх очікувати більшого? Без сумніву, це залежить і від того, які умови будуть у нас створені для "королеви спорту".