Про нас
увійти

Тетяна Гамера: "Напередодні марафону в Осаці я спала півтори години"

категорія: Легка атлетика | дата: 16 02 2015
Тетяна Гамера:

"Так тепло в Україні мене ще жодного разу не зустрічали, це надзвичайно приємно", — зізналася Тетяна Гамера під час спільного фото з вболівальниками. Цієї неділі більше п'ятдесяти любителів спорту зібралися за чашечкою кави в UK cafe щоб дізнатися професійні секрети уродженки Тернопільщини Тетяни Гамери — рекордсменки України з марафону та учасниці Олімпійських Ігор в Лондоні (п'яте місце).

Нагадаємо, 25 січня, в день своїх іменин Гамера втретє поспіль виграла престижний марафон в Осаці (Японія). Тетяна стала другою спортсменкою в історії цих змагань, якій вони підкорилися тричі поспіль, і вона не просто виграла марафон, а тріумфувала с новим рекордом України — 02:22:09.

За її словами перед цим стартом вона поспала лише півтори години — далася в знаки дорога та нерви, а в ночі після перемоги взагалі не могла заснути через надлишок емоцій.

— Перед стартом у мене було три завдання: по-перше — виграти змагання, по-друге — встановити новий рекорд України і по-третє — подолати дистанцію з конкретним часом. З першими двома пунктами я впоралася, а от для реалізації третього трохи не вистачило, — зізналася на зустрічі з вболівальниками спортсменка.

Два попередні роки підготовчий збір до марафону в Осаці Тетяна Гамера проводила в Криму, але цього разу через окупацію українського півострова довелося готуватися у Києві.

— Одного разу бігли крос по ожеледиці, Тетяна пробігла 17 км і я вирішив, що досить знущатися. Ми тренувалися на Троєщині, там є вулиці на яких можна бігати довгі дистанції в будь-яку погоду. Але загалом, нам пощастило, цього року зима в столиці здебільшого була суха — розповів наставник спортсменки Ігор Осьмак.

Впродовж року Тетяна бере участь в одному-двох марафонах, але підготовчий період до кожного з них 3-4 місяці. Свої перші 42,195 км на міжнародних змаганнях вона подолала в 27 років, це був марафон в Кракові і підготовка до нього тривала цілих три сезони. До цього спортсменка спеціалізувалася на дистанціях 800 та 1500 метрів.

Учасники зустрічі буквально завалили спортсменку та її наставника питаннями. Нижче декілька головних, на нашу думку, порад від найкращого вітчизняного тренера з бігу на довгі дистанції — Ігоря Осьмака:

1. До 22 років не варто бігати довгі дистанції.

2. Виходити на старт в новому взутті — помилка. Після того як ви обрали взуття в якому бігтимете, потренуйтеся в ньому хоча б місяць аби звикнути та "розбити" взуття.

3. Спеціальні бігові вправи — важлива складова підготовки, не треба ними нехтувати.

4. Під час бігу необхідно слідкувати за правильною роботою рук.

5. На маршруті важливо починати вживати рідину з першого пункту харчування.

6. Перед забігом бажано дотримуватися дієти та не вживати "важкі" продукти, а також: гостре, солоне, шоколад та каву. Своїм спортсменам я раджу сідати на спеціальну дієту за 5-6 тижнів до змагання.

Зустріч з Тетяною Гамерою та Ігорем Осьмаком стала першою ластівкою в новому проекті компанії "Run Ukraine" та бігового клубу "Run Base Kyiv" з популяризації бігу.

Джерело: gazeta.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook