Про нас
увійти

Тернополянка Наталія Солтан мріє виступити на Олімпійських іграх

категорія: Легка атлетика | дата: 14 01 2015
Тернополянка Наталія Солтан мріє виступити на Олімпійських іграх

Участь у чемпіонатах Світу та Європи з легкої атлетики у 2014 році взяла студентка педуніверситету Наталія Солтан. Дівчині вдалося побити рекорд Тернопільщини. У 2015-му вона прагне поїхати на європейську першість до Естонії.

— У році, що минув, мені вдалося позмагатися у США та Болгарії, — каже Наталія Солтан. — Минулий сезон записую собі до активу, але не досягнутому зупинятися не збираюся.

Влітку тернопільська студентка відібралася до участі у чемпіонаті світу, де виступала у бігу на дистанції 3000 м. У США Наталія Солтан бігла у фіналі. І хоча стати чемпіонкою їй не вдалося, але рекорд області 9,26 хв вона побила. А взимку 2014-го вона змагалася на чемпіонаті Європи з легкоатлетичного кросу.

— Чемпіонат Європи з кросу проходив у Болгарії на одному з гірськолижних курортів, — пригадує Наталія Солтан. — Змагатись довелося на висоті 1300 м. Було важко, бо коли бігли, траса трохи замерзла, але місцями навіть було болото. Дистанція давалася не легко, а тому навіть не всі дівчата фінішували. У підсумку я зайняла 13 місце на дистанції 4000 м.

За словами спортсменки, її результат став найкращим у збірній України, яку представляли 20 спортсменів.

— Ніхто з нашої команди вище 13-го місця піднятися не зумів, — каже дівчина. — У 2013 році я теж змагалася на чемпіонаті Європи і тоді показала 22 місце. Минулого року десь хотілося потрапити у десятку, але й таким результатом я задоволена.  Загалом я більше люблю бігти на легкоатлетичних доріжках, але й крос мені теж до вподоби.

Цього року Наталія Солтан переходить змагатися у нову вікову категорію — серед молоді до 22 років.

— У планах на цей рік — відібратися на чемпіонат Європи у естонський Таллін, — каже Наталія Солтан. — Як і у кожного спортсмена мрія позмагатися на Олімпійських іграх. Втім, чи вдасться це зробити — покаже час. Разом із тренерами ми пробуємо нові дистанції, намагаємося удосконалювати майстерність.

До речі, після від'їзду тренера Наталії Михайла Борейка за кордон, з дівчиною займаються нові наставники.

— Нашим тренером є Олександр Степанюк, — каже співрозмовниця. — А віднедавна ми працюємо із новим наставником — Юрієм Рикаловим. Цей спеціаліст переїхав у Тернопіль з Луганська і буде працювати у нашій школі вищої спортивної майстерності (ШВСМ). Саме ці тренери допомагали мені у підготовці на чемпіонати Світу та Європи.

За словами Наталії, сприяють її серйозному заняттю спортом і у вузі, де навчається.

— У педуніверситеті мені сприяють у всьому, — додає вона. — Вдячна декану мого факультету Володимиру Омельяненку. Крім цього допомагають і у місцевій ШВСМ. Також хочу висловити вдячність спортивному клубу "Метаморфоза", який дозволяє нам використовувати власний спортзал, душ та роздягальні. Оскільки на міському стадіоні всього цього нам не дають, то допомагати доводиться просто не байдужим до спорту людям.

За матеріалами 20 хвилин

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook