Про нас
увійти

Легкоатлети області визначили кращих спортсменів і тренерів за 2014 рік

категорія: Легка атлетика | дата: 23 12 2014
Легкоатлети області визначили кращих спортсменів і тренерів за 2014 рік

Здобутки легкоатлетів області за 2014 рік стали основною темою підсумкового засідання Федерації легкої атлетики Тернопільщини. Пройшло зібрання у приміщенні шахово-шашкового клубу "Авангард", повідомили в управлінні фізкультури і спорту ТОДА.

Президент Федерації Валерій Єднак розповів про роботу виконкому у 2014 році та виступи членів збірної команди області на Всеукраїнських змаганнях. Також було підбито підсумки рейтингової оцінки тренерів-викладачів з легкої атлетики області та погоджено регламенти та календар змагань на 2015 рік.

У 2014 році легкоатлети нашої області відзначились успіхами на Всеукраїнській спортивній арені: здобули 46 медалей, з них 15 золотих, 15 срібних та 16 бронзових. Підготовлено два майстри спорту — Руслан Даньків з бігу 1500 м (тренер — Стефанишина Ольга) та Сергій Крук — у стрибках у довжину (тренер — Васірук Михайло) та трьох кандидатів у майстри спорту: у метанні ядра — Іван Карюк (тренер — Чуба Іван), спортивній ходьбі — Ольга Стадник та Русаліна Поворозник (тренер — Зозуля Віра).

Також підготовлено п’ять членів національної команди України: Іван Стребков, Оксана Ралько, Наталія Солтан, Тетяна Фетіскіна, Андрій Бородкін; сім кандидатів та чотири спортсмени резерву національної команди.

У різних вікових групах легкоатлети Тернопільщини встановили 33 рекорди області, у тому числі 27 для стадіонів та 6 для закритих приміщень.

За підсумками рейтингу тренерів-викладачів з легкої атлетики, серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл перше місце виборола Ольга Василівна Стефанишина (ОДЮСШ), друге місце — Михайло Степанович Васірук (ОДЮСШ "Колос"), третє — Іван Васильович Чуба (ОДЮСШ).

Серед тренерів з легкої атлетики (юніори, молодь, дорослі) лідерські позиції також у Ольги Стефанишиної (ОДЮСШ). На другому місці — подружжя Борейко — Михайло Михайлович та Тетяна Миколаївна (ШВСМ). На третьому — Михайло Степанович Васірук (ШВСМ).

Однак, на засіданні згадано не лише про успіхи та досягнення, але й про ряд гострих проблемних питань. Зокрема, йшлося про те, що в 2007 році припинено було фінансування та ліквідовано Тернопільську дитячо-юнацьку спортивну школу Олімпійського резерву з легкої атлетики, а в 2012 році закритоТернопільську ДЮСШ №3, яка єдина у місті мала відділення легкої атлетики. Відтак цей вид спорту у місті Тернополі існує лише завдяки обласним школам: ОДЮСШ "Колос" та обласної комунальної ДЮСШ.

При закритті Тернопільської ДЮСШ № 3 відділення легкої атлетики переведено у КДЮСШ №1, але досі жоден тренер не був прийнятий на роботу, — наголосили учасники наради.

Багато уваги було присвячено на засіданні і темі умов для проведення тренувань та змагань з легкої атлетики у місті. Так, знову було піднято питання про те, що навіть після реконструкції на Тернопільському міському стадіоні не створено елементарних умов для цього. Бігові доріжки та сектори, облаштовані ще в 1975 році, вийшли з ладу і проводити на них змагання — травматично. За три десятки років легкоатлетичний інвентар, якщо й оновлювали, то лише власним коштом спортсменів і тренерів. Ситуація з роздягальнями і душовими для легкоатлетів ганебна: у якості роздягальні виділено суддівську кімнату для одночасного користування юнаків та дівчат. Отже, учасники зібрання ще раз наголосили, що ці проблеми потребують свого нагального вирішення у наступному році.

Федерація легкої атлетики Тернопільської області висловила подяку управлінню з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації та школі вищої спортивної майстерності за забезпечення підготовки та участі провідних легкоатлетів області у міжнародних та всеукраїнських змаганнях та разом з обласним відділенням НОК України встановила матеріальне заохочення для найкращих спортсменів області.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook