Про нас
увійти

Ким гордиться тернопільська легка атлетика?

категорія: Легка атлетика | дата: 11 12 2014
Ким гордиться тернопільська легка атлетика?

Про успіхи тернопільських майстрів "королеви спорту" хочу розповісти і її прихильникам. Розпочну, звісно, з тих, ким гордимося.

До складу національної збірної України, окрім метальниці молота Галини Каплун, яка перебуває в декретній відпустці, нині входять бігуни Іван Стребков, Наталія Солтан і Оксана Ралько. Після досить-таки несподіваного від’їзду за кордон тренерського подружжя Михайла і Тетяни Борейків усі троє в обласній школі вищої спортивної майстерності і товаристві "Динамо" спочатку займалися під керівництвом автора цих рядків. Пізніше Іван із Наталією вирішили розпочати ще й співпрацю із заслуженим тренером України Юрієм Рикаловим, який переїхав до нашого міста з Луганська. А ось Оксану, як не прикро подібне констатувати, для легкої атлетики Тернопільщини ми вже практично втратили.

Уся справа в "комфортних" умовах підготовки, які створюють чиновники для кращих атлетів. Зазнавши на початку року серйозної травми, дівчина, яка, як й Іван Стребков, серйозно претендує на те, аби захищати честь України на Олімпійських іграх 2016 року (в естафеті 4 по 400 метрів), природно, змушена була тривалий час відновлюватися. Тож про серйозні досягнення на чемпіонаті України мова апріорі не йшла. Яким же було після цього здивування бігунки, коли дізналася, що за зниження спортивних результатів їй, ледве не автоматично, знизили в ОШВСМ і суму компенсацій витрат на харчування.

І, хоч уже наступного місяця справедливість вдалося відновити, "поїзд", як кажуть, уже пішов. Перейшовши в Тернопільському національному педагогічному університеті на індивідуальний графік навчання, з 1 січня наступного року Оксана Ралько продовжить спортивну кар’єру вже в Київській ОШВСМ, де талановитій атлетці, звичайно, запропонували значно кращі умови.

Одне слово, історія, яка, без сумніву, має стати повчальною для всіх без винятку. Хоча би з тих міркувань, що, як і вже згадані майстри, так і кандидати до національної збірної, дискобол Іван Панасюк, стрибун у довжину Сергій Крук, бігунка Наталія Олійник чи резервісти національної команди, бігуни Віктор Сенчук і Надія Луцик перед тренуваннями на міському стадіоні й далі змушені перевдягатися на… трибунах. "Санті-Барбарі" з неповагою до представників "королеви спорту" кінця-краю не видно.

Попри це тернопільські атлети продовжували радувати своїх прихильників новими успіхами не лише на всеукраїнській, а й міжнародній аренах. Норматив майстра спорту підкорився підопічному заслуженого тренера України Михайла Васірука Сергієві Круку з ОДЮСШ "Колос" і вихованцю Ольги Стефанишиної, бігуну на 1500 метрів Русланові Даньківу з товариства "Динамо". А кандидатські нормативи в своїх дисциплінах виконали стрибуни у висоту Віктор Ворко і Олександр Хома (тренер Євген Кармелюк), штовхальник ядра Іван Карюк (Іван Чуба), бігуни Наталія Олійник (Ольга Стефанишина), Іван Іщук (Богдан Дуда) і Віктор Сенчук (Михайло Васірук). У різних вікових групах тернопільські легкоатлети 33 рази вносили поправки до рекордів області.

Саме нові особисті досягнення і дозволили кращим нашим землякам домогтися успіхів. У складі збірної України майстер спорту Іван Стребков спочатку став бронзовим призером Кубка Європи з бігу на 10000 метрів. А перехід у дорослу вікову групу пізніше відзначив двома титулами чемпіона України — в бігу на 3000 і 5000 метрів. Студентка національного педагогічного університету Наталія Солтан тим часом виборола право виступити на чемпіонаті світу серед юніорок у США, де з особистим досягненням і рекордами області як серед юніорок, так і серед молодих атлеток до 23-х років, фінішувала тринадцятою в забігу на 3000 метрів.

А як не згадати першу в кар’єрі "бронзу" дорослого чемпіонату України стрибуна потрійним із ФСТ "Колос" Дмитра Чорноти, медалі молодіжної першості на дистанціях Івана Стребкова вже згаданої Наталії Олійник. На завершення ж сезону Наталя стала ще й чемпіонкою України серед молоді і юніорів у бігу на десять кілометрів по шосе. В другій половині сезону вперше не зміг потрапити до числа призерів чемпіонату України дискобол Іван Панасюк, який навесні двічі ставав бронзовим призером всеукраїнських стартів. Зате під час міжнародного турніру в Чехії підопічному Володимира Кучеренка з ОДЮСШ "Колос" та ОШВСМ підкорився норматив майстра спорту міжнародного класу — 63,39 метра.

Не розчарували і юнаки. В секторі для штовхання ядра бучацький атлет Іван Карюк порадував свого діда і наставника Івана Чубу спочатку срібною медаллю чемпіонату України, а потім — і "золотом" аналогічних командних стартів. Два "срібла" на згаданих змаганнях у секторі для стрибків у довжину виборов Віктор Сенчук, який розпочинав тренуватися в Чорткові під керівництвом Валерія Большакова. А ще одна срібна медаль останніх змагань дісталася вихованці Віри Зозулі з ОДЮСШ "Колос" Крістіні Поворознюк — у спортивній ходьбі на 3000 метрів.

Джерело: ВЖ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook