Про нас
увійти

Тернополяни разом з учасниками "Всесвітнього бігу заради гармонії" тримали факел миру

категорія: Легка атлетика | дата: 05 09 2014
Тернополяни разом з учасниками

Бігуни-волонтери з п’ятнадцяти країн світу прибули 4 вересня до Тернополя в рамках глобальної естафети "Всесвітній біг заради гармонії".

Така акція стартувала в Ліссабоні 20 лютого, а 24 серпня її учасники, продовжуючи естафету Словаччини, розпочали свій маршрут Україною. Проліг він через Закарпатську, Львівську, Волинську, Рівненську області і 4 вересня досяг Тернопілля. З 9 ранку бігуни побували у Почаєві, селах Лопушне, Новий Олексинець Кременецького району, Залізці Зборівського району, Ігровиця Тернопільського району, де мали зустрічі із учнями місцевих шкіл. А після 14 години естафета прибула до Тернополя.

Отож, 4 вересня, на Театральному Майдані учасників "Всесвітнього бігу заради гармонії" зустрічали представники обласної влади та школярі міста. У знак гостинності тернополяни передали гостям коровай.

— Надзвичайно важливо, що у цей нелегкий для нашої країни час проходить така акція, що закликає до миру та взаєморозуміння між народами, та приємно, що Всесвітній біг заради гармонії завітав на Тернопільщину, — зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Бицюра та висловив сподівання, що для учасників заходу наш край залишить про себе добру згадку.

Як символ гармонії учасники естафети "Всесвітній біг заради гармонії" несуть палаючий факел, передаючи його з рук в руки. І вчора усі присутні на Театральному Майдані мали можливість особисто долучитися до справи зміцнення миру та взаєморозуміння між народами, потримавши у руках цей факел Миру та передаючи його іншим.

— Факел — це дуже символічний знак, — сказав, звертаючись до тернополян, координатор естафети у Європі, австрієць Діпаваджан Реннер. — Люди мають вогонь у серцях, тому це дуже важливий символ для миру, який використовується з давніх часів на олімпіадах. Люди бачать його, можуть потримати цей факел і в цьому дуже сильний символізм єднання, тим більше що це подобається людям, особливо дітям.

Загалом, розповідаючи про пробіг, Діпаваджан Реннер повідомив, що основна мета естафети — об’єднати людей таким чином, щоб у своєму маленькому світі, — вдома, в школі, на роботі, в місті чи в селі, — побачивши наш марафон, вони відчули прагнення жити в мирі і єднання із усіма людьми.

— Ми вже пробігли довгий шлях, але нам дуже приємно побувати у Тернополі. Ми маємо пробігти 24 тисячі кілометрів, але біг — не головна мета нашої естафети. Головне послання — у нашому факелі, який ми несемо. Він є символом того, що кожна людина відповідає за мир, злагоду і гармонію у світі. Підтримувати мир – це обов’язок не окремих людей, а завдання кожного з нас. 27 років тому цю ідею запропонував Шрі Чінмой, і він написав послання, яке постійно надихає нашу команду. Він сказав, що мир — це не тільки відсутність війни, мир — це присутність миру, злагоди, любові. Мир має бути у нашому серці і розумі, і для цього ми повинні давати приклад наступному поколінню, як маємо жити. Тому ми несемо факел, який є символом нашої відповідальності перед громадою, школою, містом. Багато людей тримали цей факел, підтримуючи мир, злагоду і гармонію, зокрема, Нельсон Мандела та Мати Тереза.

Всесвітній біг заради гармонії проводиться у понад 100 країнах світу протягом останніх 27 років. Учасником естафети може стати кожен — вік і фізична підготовка не мають значення.

— В Україні марафон почався з Ужгорода, —  пояснив організатор Всесвітнього бігу заради гармонії в Україні Євген Фурс. — Відтоді до європейської команди, дорогою до Тернополя, приєдналося ще 17 українців. Учасники забігу, що представляють Україну — із Донецька та Луганської області, із Дніпропетровська, із Одеси, із Шостки на Сумщині, із Чернігова, із Києва, із Рівного, із Тернополя, із Бережан, зі Львова. І таким чином ми також об’єднуємо країну. Люди біжать, особливо із інших регіонів, і дивляться на культуру, яка тут є, як тут люди зустрічають.

Після урочистостей тернопільські школярі разом із учасниками естафети зробили символічне коло Театральним майданом, і після цього команда бігунів вирушила на Микулинці та Теребовлю.

5 вересня, активісти зустрінуться з учнями Теребовлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів і вирушать далі за маршрутом у Копичинці, село Товсте Заліщицького району та Заліщики. А тоді естафета попрямує до міста Чернівці, де 6 вересня маршрут української частини Міжнародної факельної естафети "Всесвітнього бігу заради гармонії" завершиться, передаючи естафету Молдові.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook