Про нас
увійти

Федерація легкої атлетики Тернопільщини підбила підсумки спортивного сезону 2013 року

категорія: Легка атлетика | дата: 09 12 2013
Федерація легкої атлетики Тернопільщини підбила підсумки спортивного сезону 2013 року

На засіданні, яке відбулося 4 грудня у Тернопільському шахово-шашковому клубі "Авангард", Федерація легкої атлетики Тернопільщини підбила підсумки спортивного сезону 2013 року, повідомили в управлінні фізкультури і спорту ТОДА.

У звіті Президент Федерації Валерій Єднак відзначив основні досягнення та питання, які потребують вирішення, щодо подальшого розвитку "королеви спорту". Зокрема, Валерій Дмитрович повідомив, що на чемпіонатах та кубках України за минулий рік легкоатлети Тернопільщини вибороли 49 медалей, з яких 19 золотих, 19 срібних та 11 бронзових. Зокрема, Іван Стребков здобув 9 нагород, Оксана Ралько — 7, Іван Панасюк — 6. По 4 медалі в активі Наталі Олійник, Віктора Сенчука, Надії Луцик. По три медалі принесли в скарбничку області Андрій Бородкін та Оксана Пиж.

За словами Валерія Єднака, в 2013 році Іван Панасюк здобув звання Майстра спорту України, шестеро легкоатлетів стали кандидатами в майстри спорту, 5 спортсменів виконали 1-ший розряд. Іван Стребков та Ралько Оксана були включені до складу національної збірної з легкої атлетики, четверо тернополян є кандидатами до збірної України, а в резерві команди — шестеро наших земляків. Наші спортсмени взяли участь у всіх запланованих змаганнях — 21-му чемпіонаті та кубку України, і найвище — п’яте місце у загальнокомандному заліку – посіли на чемпіонаті України з легкоатлетичного кросу (10 місце — серед молоді, 14 місце — серед юнаків).

Щодо участі тернопільських легкоатлетів у змаганнях європейського рівня, то Іван Стребков за минулий рік виступав на чемпіонатах Європи серед дорослих та молоді, Віктор Сенчук — на чемпіонаті Світу серед юнаків, Оксана Ралько змагалась на чемпіонаті Європи серед юніорів, а також разом із Наталею Олійник брала участь у матчевій зустрічі Білорусь-Туреччина-Україна.

Загалом, обласну школу вищої спортивної майстерності представляють Іван Стребков, Оксана Ралько (тренери Михайло та Тетяна Борейки), Наталя Олійник (тренер Ольга Стефанишинина), Іван Панасюк (тренер Володимир Кучеренко), Андрій Бородкін (тренер Тимофій Бородкін). Оксана Пиж є вихованкою  обласної ДЮСШ (тренер Ольга Стефанишина), Надія Луцик — обласної ДЮСШ — Зборівської ДЮСШ (тренери Стефанишина Ольга, Небельський Володимир), Віктор Сенчук – Чортківської ДЮСШ (тренери Михайло Васірук та Валерій Большаков).

На підсумковому засіданні Федерації легкої атлетики було підбито рейтинг тренерів-викладачів за 2013 рік, який здійснювався в двох категоріях: юніори, молодь, дорослі (після 18 років) та учнівська молодь (до 18 років). 1 місце серед юніорів посіло подружжя Михайла (Тернопільський національний економічний університет) та Тетяна Борейків (ШВСМ), 2 місце у Ольги Стефанишиної (обласна ДЮСШ), 3 місце виборов Михайло Васірук (ШВСМ). Серед молоді перше місце посів Михайло Васірук (ОДЮСШ "Колос"), 2 місце — Гавронська Наталя (ОДЮСШ "Колос"), 3 місце — Володимир Небельський (Зборівська ДЮСШ). До речі, цього року обласна ДЮСШ "Колос" в чемпіонаті України серед ДЮСШ виборола 6 місце серед 198 шкіл.

Валерій Єднак подякував начальнику управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Ігорю Підгайному та керівництву школи вищої спортивної майстерності за підтримку в досягненнях наших легкоатлетів та фінансове забезпечення спортивних заходів цього виду спорту у повному обсязі.

Разом із тим, учасники засідання розглянули низку питань, що стримують розвиток легкої атлетики. Здебільшого, це послаблення уваги до легкої атлетики в районних фізкультурно-спортивних організаціях, що стало причиною неучасті деяких команд в чемпіонатах області. Особливу увагу було звернуто на питання підвищення кваліфікації тренерів області, удосконалення суддівства обласних змагань, розвитку окремих дисциплін легкої атлетики. За словами, Валерія Єднака, найактуальнішим питанням на 2014 рік є заміна на міському стадіоні бігових доріжок та легкоатлетичного інвентарю.

Ігор Підгайний зазначив, що легка атлетика визначена як пріоритетний вид спорту для нашої області, і ми маємо хороший потенціал тренерських кадрів та молодих перспективних спортсменів. Керівник обласного спорту запевнив, що з боку управління та фізкультурно-спортивних організацій будуть створені максимально сприятливі умови для розвитку масової легкої атлетики та підготовки спортсменів області до змагань різних рівнів.

Також на засіданні було обговорено проект календарного плану змагань на 2014 рік та визначено склад збірних команд області.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook