Про нас
увійти

Спортсменка із Тернопілля 17 днів бігала Європою

категорія: Легка атлетика | дата: 04 08 2011
Спортсменка із Тернопілля 17 днів бігала Європою

Зміцнення дружби між народами, прокладання шляхів до єдності, миру, злагоди між людьми різних країн та націй – таку благородну мету поставили перед собою організатори й учасники Міжнародної факельної легкоатлетичної естафети "Всесвітній біг заради гармонії".

Ця естафета – одна з найдовших у світі. Проводиться вона з 1987 року за організації Міжнародної марафонської команди Шрі Чінмоя. Цьогорічне відкриття естафети, у якій взяло участь 100 країн світу, відбулося в квітні в Нью-Йорку (США) біля штаб-квартири ООН. Бігуни пронесли і ще пронесуть смолоскип миру 45 європейськими країнами (24 тис. км). Фінішуватимуть 28 жовтня в Будапешті (Угорщина).

Всесвітній біг гармонії, багаторічною учасницею якого є бережанська спортсменка Наталія Легонькова, в Україні проходив у червні – липні. Палаючий смолоскип бігуни з 14 країн світу пронесли через Закарпатську, Львівську, Чернівецьку, Хмельницьку, Вінницьку, Житомирську, Київську, Дніпропетровську, Чернігівську, Сумську та інші області (1500 км). Разом із професійними марафонцями бігли сотні тисяч людей різних професій. Бігли молодь, люди похилого віку і навіть люди з особливими потребами. Про це захоплено розповіла учасниця Міжнародної естафети Наталія Легонькова, котра представила Україну в одній із гілок естафети.

– Європейськими країнами я бігла 17 днів, – сказала Наталя. – Марафонська гілка, до якої приєдналась у Чехії, далі бігла через Словаччину, проходила майже постійно по горах. Було і важко, й водночас цікаво подивитися на чудову мальовничу природу, гірські вершини, від яких аж дух захоплювало. В Україні бігла 21 день через Дніпропетровську, Донецьку та деякі інші області. Фінішували в с.Сеньківка Чернігівської області, де відбувся міжнародний фестиваль "Слов’янська єдність–2011". Факел миру і дружби українці передали тут росіянам і білорусам. Пробігала я також і Білоруссю (260 км в день). Такий темп багатьом давався нелегко. Але компенсувала труднощі надзвичайна чарівність білоруських лісів. А з української гілки естафети приємні враження були від зустрічей у дитячих таборах. Молодь цікавилась марафоном, приєднувалась до нас, залюбки бігла з факелом Миру й переконувалась, що біг справді об’єднує, згуртовує людей.

Бережанка Наталія Легонькова також брала участь у міжнародних змаганнях із півмарафону, зокрема в Польщі, в м.Закопане. Кілька разів вона займала перші місця, була призеркою та потрапляла в десятку найкращих бігунів, про що свідчать її численні нагороди.

Джерело: "Свобода"

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook