Про нас
увійти

Тернопільським легкоатлетам є чим пишатися

категорія: Легка атлетика | дата: 19 09 2013
Тернопільським легкоатлетам є чим пишатися

Серед тих, хто із хорошим настроєм відзначив професійне свято, були, безперечно, й тернопільські прихильники "королеви спорту". Незважаючи на вже, так би мовити, традиційні труднощі, кращі атлети не раз піднімалися на п’єдестали пошани всеукраїнських змагань.

Цьогорічні чемпіонати і кубки України в різних вікових категоріях поповнили скарбничку збірної області 46-ма медалями, вісімнадцять з яких — золоті. Після фінішів на чемпіонатах, зокрема, шість разів переможно здіймав догори руки вихованець Михайла і Тетяни Борейків, студент національного економічного університету Іван Стребков, чотири — інша підопічна тренерського подружжя, студентка національного педагогічного університету Оксана Ралько, три — Надія Луцик із Зборівщини, два — Оксана Пиж. Гордість зборівського спеціаліста Володимира Небельського віднедавна, до речі, як і Оксана, займається в Тернопільській ОДЮСШ під опікою Ольги Стефанишин. По одній же золотій медалі — в активі Івана Панасюка, Андрія Бородкіна і Віктора Сенчука.

Визнанням плідної праці тернопільських фахівців, безперечно, є і та обставина, що Іван Стребков з Оксаною Ралько включені до національної збірної, кандидатами на потрапляння до неї є також уже згаданий підопічний Володимира Кучеренка, дискобол Іван Панасюк, вихованці заслуженого тренера України Михайла Васірука спринтер Назарій Рибій і стрибун у довжину Сергій Крук та інша підопічна Ольги Стефанишин — Наталія Олійник. Ще п’ятеро юних атлетів заслужили своїми здобутками право значитися в резерві головної команди країни. На молодіжному чемпіонаті континенту у Фінляндії Іван Стребков фінішував шостим у бігу на 5000 метрів. Аналогічна європейська першість юніорів в Італії принесла Оксані Ралько четверте місце в естафеті 4 по 400 метрів. А найталановитіший із нинішнього покоління вихованців чортківського спеціаліста Валерія Большакова Віктор Сенчук, який нині тренується під керівництвом Михайла Васірука, дебют на юнацькому чемпіонаті світу в Донецьку відзначив установленням особистого досягнення в бігу на 200 метрів.

А як не згадати про Наталію Легонькову з Бережан. У травні досвідчена бігунка стала переможницею марафону в Белфасті з новим рекордом цих змагань. До речі, Іван Стребков відзначився цього року ще й установленням рекорду України з бігу на 3000 метрів серед молоді в приміщеннях. Він, а також інші кращі легкоатлети оновили дев’ятнадцять рекордів області. Норматив майстра спорту підкорився Іванові Панасюку. А кандидатами в майстри стали бігуни Руслан Даньків та Іван Іщук і стрибун у висоту Віктор Ворко.

Джерело: Вільне життя

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook