Іван Стребков: "Головна мета — Олімпійські ігри"
В середині лютого в Сумах відбувся чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні. В бігу на 3000 метрів срібну нагороду виборов 21-річний тернополянин Іван Стребков, який лише на 23 сотих секунди поступився волинянину Олександру Борисюку.
Час перспективного тернопільського легкоатлета — 8.04,80 — став його особистим рекордом. Про свій виступ в Сумах, і не тільки про це, уродженець Бучача, що на Тернопіллі, розповів Галичині спортивній.
— Я задоволений своїм виступом, — каже Іван.
— Ти третій рік поспіль завойовуєш "срібло" на чемпіонаті України у приміщенні. Очевидно, націлювався на "золото" цього разу?
— Звичайно. Також розраховував показати вищий результат. Бо коли пробіг, я дуже добре почувався і в мене ще залишився запас сил. В кінці забігу розігрувалася більше тактична боротьба. Тому результат не був таким важливим.
— Як і торік, ти програв Олександрові Борисюку з Волині. І на інших стартах теж йому поступався. Ще не підібрав ключик до цього спортсмена?
— Я чекав на останнє його прискорення. Знав, що він буде швидко фінішувати і вважав його своїм основним суперником. Я був готовим його перемогти. Проте прорахувався на останньому колі. Зробив кілька тактичних помилок. Зокрема, на останньому віражі біг по другій доріжці. Олександр — гідний суперник і я вважаю, що він був гідним цієї перемоги. До речі, час показаний у Сумах — 8.04,80 — є моїм особистим рекордом. Це лише на дві секунди гірше за рекорд України у віковій групі до 23 років.
— Націлюєш побити цей рекорд?
— Не ставлю собі такої мети. Думаю, рекорд має само собою прийти.
— Які найближчі старти і головні завдання на 2013 рік?
— Я потрапив у резерв на чемпіонат Європи, який 1 березня стартує в Гетеборзі. Ще точно не знаю, чи мене візьмуть. Якщо поїду, то хочу там реалізуватися, показати все, що не реалізував в Сумах. Там компанія буде серйозна. А взагалі у 2013 році основний мій старт — чемпіонат Європи серед молоді. Відбір буде на початку червня, а сам чемпіонат відбудеться в липні у Фінляндії. Планую бігти там 5000 метрів.
— Ти бігаєш на різні дистанції — 1500, 3000, 5000, 10000 метрів. За твоїми відчуттями, яка дистанція є найбільш "рідною" для тебе?
— 3000 метрів. Правда біг на таку дистанцію тільки в приміщенні проводиться. 5000 метрів мені трішки задовга дистанція, а 1500 метрів — трохи зашвидка. Але, думаю, з часом я окріпну для дистанції 5000 метрів.
— В якому віці легкоатлети досягають піку на цих дистанціях?
— Думаю, десь від 23 до 28 років. Хоча той же Сергій Лебідь руйнує всі стереотипи, показуючи високі результати у віці понад 30 років.
— Які взагалі цілі ставиш у своїй кар’єрі?
— Хотів би закріпитися в когорті найсильніших українських стаєрів. Звісно, головна мета – Олімпійські ігри. І хотілось би не бути там статистом, а хоча б потрапити в фінал.