Про нас
увійти

Наталія Cтребкова: "Десять років йшла до Олімпіади"

категорія: Легка атлетика | дата: 08 07 2021
Наталія Cтребкова: "Десять років йшла до Олімпіади"

Українська легкоатлетка, яка спеціалізується в стипль-чезі, Наталія Стребкова поділилася своїми емоціями від завоювання ліцензії на Олімпіаду, проаналізувала сезон, а також розповіла про завдання на Ігри в Токіо.

– Поділіться своїми емоціями від завоювання ліцензії на Олімпіаду. Можна сказати, що ваша мрія здійснилася?

– Тривалий час йшла до завоювання ліцензії на Олімпіаду. Хвилювалася через відсутність стартів. Хотіла виконати норматив, але, на жаль, не вдалося. Через пандемію не було необхідної кількості стартів, де мала б змогу змагатися з сильними суперниками.

Потрапила на Олімпіаду за світовим рейтингом. Хвилювалася через те, що мені не вистачить декількох балів. Разом з чоловіком, тренером Сергієм Івановичем Романчуком очікували на інформацію. Дякувати Богу, все ж таки зможу поїхати на Олімпіаду в Токіо. Коли дізналася цю інформацію, то відчула полегшення. Я зробила те, що мала зробити й це головне. Щаслива, що все ж зможу представляти Україну на головному старті.

Кожен спортсмен мріє потрапити на Олімпіаду і я не виняток. Протягом десяти років в спорті йшла до цієї мети. Було дуже непросто, але все ж таки мої старання не були марними.

– Завдяки чому вдалося досягнути такого результату на чемпіонаті України? Хто вас підтримував у цей непростий період?

Дуже задоволена своїм виступом, адже бігла сама і це було непросто. На жаль, дещо не розрахувала сили, почала швидко і на фініш не вистачило. Якщо була б конкуренція, то результат був би кращим.

Мене завжди підтримує чоловік і за це я йому дуже вдячна. Без нього не змогла б досягнути такого результату. Чоловік завжди налаштовує мене на позитив, робить усе, щоб я не зациклювалася на локальних невдачах. Також мене підтримує тренер, який є максималістом по життю і ставить лише найбільш амбітні завдання. Він впевнений у мені, тому я впевнена в собі.

– Наскільки високою є конкуренція у вашій дисципліні в Україні?

– На жаль, зараз в моїй дисципліні немає конкуренції в Україні. Хочеться, щоб більше молодих спортсменів бігали цю дистанцію, адже лише в конкуренції спортсмен може прогресувати.

Думаю, що краще розпочинати бігати 3000 метрів з перешкодами як мінімум з юніорів, адже для організму це дуже непросто. Цей вид є дуже травмонебезпечним. Важливо, щоб ноги були готовими до того, щоб правильно бігти цю дистанцію. Необхідно правильно розкласти сили, щоб на фініші можна було прискоритися. До останнього кола вже спортсмен виснажений, а тобі ще треба долати перешкоди і яму з водою.

На жаль, в Україні на будь-якій дистанції падає рівень суперництва. Молодих спортсменів не вистачає.

– Відчуваєте, що спроможні на головному старті перевершити свій результат з чемпіонату України (9:39.08)?

– Сподіваюся, що мені це вдасться. На чемпіонаті Україні могла пробігти швидше, але не змогла правильно розподілити сили. Цього сезону не мала можливості стартувати за ідеальних умов. Сподіваюся, що на Олімпіаді або на змаганні після Ігор, зможу продемонструвати кращий результат.

– Наскільки складно було у психологічному плані пережити відсутність змагань у період карантину? Як швидко змогли увійти до змагального ритму?

– У 2019 році не мала змоги виступати через травму. Потім стався карантин і всі змагання взагалі скасували. Тривалий час не виступала і перші старти для мене були дуже складними у психологічному плані. Хвилювалася за те, щоб мене не підвели ноги. Щоб увійти до змагального ритму мені знадобилося три старти.

– Загалом, нинішнім сезоном задоволені чи очікували кращих результатів?

– Задоволена, що змогла потрапити на Олімпіаду. Це було завдання-мінімум для мене. Сподіваюся, що далі результати будуть ще кращими. Важливо відчувати, що змогла себе реалізувати повністю.

– Де пройде заключний етап підготовки на Олімпіади?

– Зараз тренуюся в селі Яблуниця, де висота над рівнем моря складає приблизно 850 метрів. Вважаю, що в Україні немає кращого місця для тренувань. Дуже подобається проводити тренувальний процес у цьому селі. Природа, свіже повітря… Загалом, тут створені всі необхідні умови для якісної підготовки. Для моєї дисципліни місцевий рельєф дуже підходить.

– Які завдання ставитимете перед собою на Олімпійських Іграх? Яким результатом будете задоволені?

– Хочеться пробігти максимально швидко та скласти гідну конкуренцію найсильнішим спортсменкам. Звісно, прагну потрапити у фінал, адже до цього жодна українка не брала участь у фіналі у цій дистанції. Зроблю усе від себе залежне, щоб продемонструвати свій максимальний на сьогодні результат. Важливо не програти собі самій.

Джерело:  Kamp-Sport

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook