Вихованка кременецької легкої атлетики залишилася поза п’єдесталом

категорія: Легка атлетика | дата: 16 09 2011

Участь у світовій першості взяли близько двох тисяч спортсменів із 201-ї країни світу. Серед 55 атлетів із України на світовому форумі виступила вихованка Кременецької ДЮСШ легкої атлетики.

Делегація національної збірної нашої держави включала в себе 55 спортсменів, які змагалися у 27 видах легкої атлетики. Загалом же на світовій першості визначали кращих у 47 видах. Головним успіхом нашої команди стали дві медалі, здобуті в останні дні проведення чемпіонату.

Так, головна зірка збірної Олена Саладуха 2 вересня здобула золоту нагороду у потрійному стрибку з результатом 14, 94 метри.

Другу нагороду у скарбничку українок здобули наші дівчата Олеся Повх, Наталя Погребняк, Марія Ремінь та Христина Стуй у естафеті 4 по 100 метрів. Вони на сім сотих секунди випередили бігунок із Трінідаду і Тобаго.

Таким чином, завоювавши дві нагороди, українська збірна посіла десяте місце у загальному заліку.

Втім, тернопільському вболівальнику "королеви спорту"цікаво дізнатися, що серед двох тисяч спортсменів, які брали участь у чемпіонаті світу, була і наша землячка Тетяна Гамера-Шмирко. Вона - вихованка Кременецької дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ). Займалася у тренера Івана Ясінського. Ще школяркою талановиту легкоатлетку запросили у львівське училище фізичної культури. А згодом вона переїхала на Київщину, де наразі живе та тренується.

На чемпіонаті світу Тетяна Гамера-Шмирко взяла участь у марафонському бігу на 42,195 кілометрів. Загалом у марафоні взяли участь 55 учасників. У підсумковому результаті наша спортсменка посіла п’ятнадцяте місце із результатом у 2:32:58 години. Двадцять перше місце зайняла ще одна українка Олена Бурковська, а Тетяна Головченко була тридцять третьою.

На жаль, на світовому форумі більше не було учасників з Тернопільщини. Та ж чи мають перспективу взагалі виступи наших легкоатлетів на таких змаганнях?

Насамперед варто згадати виступи відомої тернопільської легкоатлетки Віри Зозулі, яка прийняла участь у багатьох різноманітних змаганнях та три рази захищала честь країни на олімпійських іграх. Втім, їй жодного разу не вдалося увійти у десятку найсильніших.

Серед молоді вирізняється член національної збірної України та майстер спорту Іван Стребкова. У грудні 2010 року тернополянин посів четверте місце зі 104 учасників на чемпіонаті Європи із кросу. Наш земляк входять у десятку найсильніших у Європі. Також Іван Стребков є беззаперечним лідером серед своїх ровесників в Україні.

У збірній команді України міцно закріпилася тернополянка Марія Павлишин, чемпіонка Європи серед юніорів у бігу на 3000 метрів з перешкодами, переможниця молодіжного чемпіонату України, срібний призер кубка України. Цього року Марія завоювала срібло під час міжнародної матчевої зустрічі юніорських команд у Білорусії. Також талановита спортсменка брала участь у юніорському чемпіонаті Європи з легкої атлетики у естонському місті Таллінн. Там серед 30-ти учасниць вона посіла 15 місце.

Однією із лідерок у тернопільській легкій атлетиці є чемпіонка України серед дівчат Оксана Ралько. Виконавши нормативи бігу на 200 і 400 метрів, вона взяла участь у чемпіонаті світу із легкої атлетики, що відбувся у липні 2011 року у французькому місті Лілль. Наша землячка посіла місце у „золотій середині” з бігу на 200 метрів (25-те місце серед 50 учасників) та на 400 метрів (26-те місце).

Дійсно, талановита молодь на Тернопільщині є. Втім, не завжди вдається все, про що мріють наші легкоатлети. Проблеми - в умовах та ставленні, констатують спортсмени. Аналізуючи виступи своїх підопічних, тренер спортсменок Михайло Борейко високо оцінив їхні результати.

- Для перемог потрібен досвід та умови занять, - каже він. - Тренерам та спортсменам потрібні високі результати. Ми - люди амбіційні і інакше працювати не вміємо. Дивлячись на підсумки чемпіонату світу, слід сказати, що у нас є перспективи. Але потрібна злагоджена робота як тренерів і спортсменів, так і людей, від яких залежать умови тренувань та підготовки.

Джерело: "20 хвилин"