Тернополянин Іван Стребков здобув медалі в Іркутську

категорія: Легка атлетика | дата: 16 08 2012

Срібну та бронзову нагороду здобув студент Тернопільського національного економічного університету Іван Стребков на легкоатлетичних змаганнях — "Меморіал іркутських легкоатлетів".

Десятий ювілейний міжнародний турнір з легкої атлетики став наймасштабнішим з усіх проведених раніше і за кількістю учасників, і за географією. Адже участь у ньому взяли 260 спортсменів з 5 країн світу: Росія, Китай, Австралія, Україна і Білорусь.

Нашу державу на традиційних змаганнях представила пара одних із найсильніших спортсменів — тернополянин Іван Стребков, який тренується під керівництвом тренерів Михайла і Тетяни Борейко у школі вищої спортивної майстерності та представник Волині Олександр Борисюк. Обоє стали переможцями у бігу на дистанції 1500 метрів. Олександр Борисюк, показавши час 3 хв. 45:38 сек. отримав золоту медаль, а наш Іван Стребков з часом 3 хв. 45:47 сек. посів друге місце на п’єдесталі пошани. Замкнув трійку призерів Кирило Сімаков з Росії.

Не менш вдалим був забіг нашого земляка на дистанції 5000 метрів. Іван Стребков показав третій час та став бронзовим призером. Поборотися за перемогу дещо завадила шестигодинна різниця у часі, адже адаптуватися до нового часового поясу не так вже й легко. Також навідміну від Тернополя, де у той час була спека, стовпчик термометра в Іркутську опускався набагато нижче, пише 20 хвилин.

Стадіон на якому спортсмени проводили змагання був спеціально збудований для підготовки російських легкоатлетів до Олімпійських ігор у Пекіні 2008 року. Традиційно на "Меморіал іркутських легкоатлетів" запрошують найкращих легкоатлетів серед яких цього разу був і наш Іван Стребков з Олександром Борисюком. Обидва спортсмени залишилися задоволеними організацією та проведенням турніру. Всі витрати з перельоту та проживання у Іркутськ взяли на себе організатори. Крім змагальної програми учасники також мали змогу відвідати екскурсію до найглибшого озера на планеті — Байкал.

Для тернополянина ці змагання були одним із етапів підготовки до Міжнародних легкоатлетичних стартів. Зараз Іван Стребков активно готується до чемпіонату України та чемпіонату Європи з кросу.

Легкоатлетичні змагання — "Меморіал іркутських легкоатлетів" відбулися у Іркутську 3-4 серпня. Проводяться з 2003 року в пам'ять про спортсменів, які є засновниками і продовжувачами іркутської легкоатлетичної школи. Участь у турнірі взяли 14 Заслужених майстрів спорту і майстрів спорту міжнародного класу, 55 майстрів спорту та 190 кандидатів у майстри спорту. Спортсмени змагалися в 30 легкоатлетичних дисциплінах.