Про нас
увійти

Легкоатлет з Лановеччини здобув "золото" на чемпіонаті України

категорія: Легка атлетика | дата: 09 08 2016
Легкоатлет з Лановеччини здобув

Легкоатлет з Тернопільщини Сергій Крук здобув перше місце на командному чемпіонаті України з легкої атлетики, який днями завершився в Кіровограді.

В стрибках у довжину Крук показав кращий серед усіх спортсменів результат — 7,82 метра. Про Сергія Крука читачам Номер один розповідає його особистий наставник, заслужений тренер України Михайло Степанович Васірук.

Народився Сергій Крук у 1993 році в селі Великі Кусківці, що на Лановеччині.

Місцевий вчитель фізкультури порекомендував мені придивитися до хлопця, щоб у майбутньому з ним працювати. Я кілька разів побачив його на обласних змаганнях серед школярів і запросив до Тернополя, де він 10-11 класи навчався у ліцеї при ЗОШ №13. Так я почав з ним працювати. Потім спортсмен здобував фах та багато тренувався на факультеті фізичного виховання у Тернопільському педагогічному університеті, який успішно закінчив. А нині закінчив перший курс магістратури місцевого економічного університету, — зазначив Михайло Васірук.

З року в рік Сергій Крук додавав до своїх результатів і так дістався до збірної України.

— Минулого року хлопець був чемпіоном України на командній зимовій першості країни, стрибнувши на 7,36 м, та другим — на особистій зимовій першості країни, де стрибнув уже на 7,61 м (у нас проводяться два чемпіонати України — особистий і командний — авт.). Далі Сергій був другим на літньому чемпіонаті України, де виконав норматив на участь у чемпіонаті Європи серед молоді. Європейська першість пройшла в Таллінні (Естонія). Там Крук зі всіх українських стрибунів, у тому числі висотників та потрійників, виявився єдиним, хто потрапив до фінальної частини змагань (до 12 кращих), — розповів тренер.  

2016 рік по-різному склався для Сергія Крука. Спершу було розчарування,а потім — велика перемога.

— У червні цього року на особистому чемпіонаті України, який відбувся в Луцьку, Сергій посів тільки шосте місце (7,60 м), при тому що там три атлети стрибнули поза 8 метрів (8,16, 8,11 та 8,07 м). Натомість тиждень тому в Кіровограді Сергій, стрибнувши на 7,82 м, виграв перше місце на командному чемпіонаті України. При цьому показаний результат — це його особистий рекорд, який він покращив на  6 см. Додам, що у Кіровограді виступало два спортсмени з трьох, які стрибнули за 8 метрів у Луцьку, тому можна вважати, що у змаганнях брали участь усі найсильніші стрибуни у довжину нашої країни, — зауважив Михайло Степанович.

На жаль, Сергія Крука не відібрали на Олімпіаду, яка за кілька днів стартує в Бразилії.

— Він спізнився. Норматив на участь в Олімпіаді був 8,15 м. І хоча Сергій таких результатів ще не показував, але їх можна було досягнути, якби вчасно почалася робота, про яку я йому говорив і яку я йому розписав. Так сталося, що Сергій потрапив до основної збірної України і з осені минулого року проходив тренувальні збори на Київщині. Але через те, що я ще працюю в одному з тернопільських вузів, не зміг з підопічним поїхати на збори. Я Круку розписав увесь тренувальний процес, натомість попросив одного відомого київського тренера, щоб він за Сергієм приглянув. Але той, займаючись зі стрибунами-дівчатами, тренував Крука за своєю програмою, а, як відомо, методика тренувань чоловіків і жінок дещо відрізняється. Крук опинився у глибокій ямі і я навіть не знав, як з неї його витягнути. Три місяці довелося на це потратити. Тому не вдалося достойно виступити у Луцьку. Хоча вже за місяць він вистрелив у Кіровограді, показавши наприкінці липня свій кращий особистий результат. На цей результат, а можливо й кращий, варто було вийти на кілька місяців раніше і за певних обставин можна було поборотися за ліцензію на Олімпіаду, — заявив Михайло Васірук.

Додамо, що минулого року Сергій Крук був другим номером української збірної, а цього року після того, як троє атлетів стрибнули за вісім метрів, відповідно Сергій опустився на четверту позицію у всеукраїнському рейтингу.

Зауважимо, що тренується Сергій Крук у Тернополі на стрибковому секторі Тернопільського міського стадіону. Інколи, якщо не дозволяють погодні умови, атлет тренується у спортивному манежі педагогічного університету. Там у психологічному плані стрибати дуже важко, адже яма з піском впирається у стіну.

І на завершення повідомимо, що Сергій Крук представляє Тернопільську ШВСМ, яка забезпечує спортсмена харчуванням, отримує він обласну стипендію для кращих спортсменів Тернопільщини, а ще має півставки як збірник України. 

P.S.: У минулі вихідні Крук взяв участь у міжнародних комерційних змаганнях у Чехії, де посів високе друге місце.   

Довідка

На командному чемпіонаті України, окрім "золота" Сергія Крука, перше місце також здобула Наталія Стребкова (обласна ШВСМ, тренери Юрій Рикалов, Олександр Степанюк) у бігу на 3000 м із перешкодами. З результатом 10.18,33 хв спортсменка з Тернополя стала переможницею змагань серед дорослих та молоді. А бронзові медалі здобули студентка ТНЕУ Тетяна Фетіскіна у метанні списа з результатом 49,81 м  (тренер Валерій Яковів) та Дмитро Чорнота у потрійному стрибку з результатом 14,99 м (обласна ШВСМ, тренер Євген Кармелюк).

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook