Тернополянин Микола Скоромний — чемпіон України з бігу

категорія: Легка атлетика | дата: 15 05 2012

Микола Скоромний посів перше місце на IV спортивних іграх школярів України з легкої атлетики. Учень школи №30 випередив свого найближчого переслідувача лише на дві секунди. Втім, за підсумком змагань наша область посіла лише 22 місце

— Дуже приємно мати чемпіона, — каже Тетяна Борейко. — Це наша одинадцята медаль на спортивних іграх школярів за всі чотири спартакіади. На кожній у нас були чемпіони!

Тернопільський тренер із легкої атлетики Тетяна Борейко задоволена виступом своїх підопічних на кубку України серед 13-річних і молодших юнаків та дівчат і на IV спортивних іграх школярів України.

На змаганнях серед школярів Микола Скоромний став чемпіоном України у бігу на 2000 м з перешкодами. Наш спортсмен на 2 секунди випередив срібного призера та на чотири — бронзового. Микола Скоромний тренується під керівництвом Тетяни та Михайла Борейків і є учнем школи №30, що у "Пронятині". Завдяки директору навчального закладу Лесі Гунчик, там створили хороші умови для проживання та харчування учнів.

Четверте місце на IV спортивних іграх школярів України виборов Олександра Сидор з Чортківського району. Вона тренується у Броварському училищі фізкультури. Дівчина змагалася у бігу на дистанції 400 м.

П'ятий результат у спортивній ходьбі на 10 км показав Володимир Начичко. Шосте місце у бігу на 2000 м із перешкодами — у Назарія Штиюка та Наталії Олійник. Сьомий результат показала Оксана Пиж у бігу на 3000 м. Христина Стефанишин у секторі для стрибків у висоту була дев'ятою. За підсумком змагань наша область посіла невисоке 22 місце у загальнокомандному заліку.

— Розмови, що нинішні діти по-іншому ставляться до спорту — неправда, — каже Тетяна Борейко. — У них — таке ж бажання змагатися і так само горять очі від перемог. Але сьогодні їм ще більше потрібна наша увага - тепер їм важче відшукати себе у житті.

Ставлення до молодих талантів у легкій атлетиці з боку дорослих — байдуже. Це набагато більше турбує тренера.

— Йшлося про те, що скорочують спортивні школи. А останні новини й зовсім шокують, — каже вона. — Нещодавно ми отримали відповідь із міської ради — легкоатлетам відмовили у користуванні роздягальнями. Тобто спортсмени, які цього року готуються до чемпіонату світу та різних міжнародних змагань, будуть переодягатися на трибунах. Незважаючи на такі прикрощі, ми будемо шукати таланти і старатися прославляти Тернопільщину.

До речі, змагання із легкої атлетики — кубок України серед юнаків та дівчат серед 13-річних і молодших юнаків та дівчат і IV спортивні ігри школярів України відбувалися у Ялті 25-27 квітня. Такі турніри школярів проходять кожні чотири роки у рік проведення Олімпійських ігор і є своєрідним звітом як для спортсменів, так і для тренерів.

Склад команди Тернопілля цього разу був кількісно найменшим за всі роки проведення змагань — лише 10 дітей. Для порівняння, сусідні області мали команди із не менш як 20 легкоатлетів.

Джерело: 20 хвилин