Про нас
увійти | реєстрація

Олена Підгрушна: "У спорт повернусь лише після народження дитини"

категорія: Зимові види | дата: 01 12 2014 | переглядів: 875
Олена Підгрушна:

Серед численних глядачів першої гонки Кубку світу нового сезону виділявся один найбільш зацікавлений: екс-капітан біатлоної збірної України, олімпійська чемпіонка, а нині — заступник міністра молоді та спорту України Олена Підгрушна. Після гонки ми зателефонували Олені з проханням прокоментувати старт сезону.

— Лєна, напевне не погрішу проти істини, якщо припущу, що початок сезону тобі сподобався?

— Ну звичайно сподобався. І снігу, здається, досить, і погода не така морозна, і спортсмени наші виглядали непогано… Дивитись гонку було приємно. До речі, досить випадково вийшло встигнути на трансляцію, тому що щодня доводиться брати участь у багатьох заходах. Скажімо, довелося відкривати чемпіонат світу зі спортивних танців, але відкриття відбулось вчора, тому сьогодні вдалось насолодитись чудовим стартом сезону.

— А як щодо результату?

— Як то кажуть, завжди нам чогось бракує. Мені завжди хотілось стрільби з п’яти пострілів, і швидкості на рівні лідерів.(Посміхається) І сьогодні теж подумаєш: аби на три запасних патрони менше, то могли б поборотись навіть за місце на подіумі. Але для початку сезону — дуже добре. Наші спортсмени продемонстрували бійцівські якості: і в технічному плані, і в плані стрільби. Тому що, як я розумію, вітер там був досить непередбачуваний, як це часто буває в Остерсунді. В цілому, результат дуже солідний і він демонструє, що команда може боротись за найвищі місця протягом сезону.

— Рік тому ти так само відкривала сезон успішним для команди мікстом. Що відчувала, спостерігаючи за стартом збоку?

— Цікавість, адреналін, азарт. І, напевне, вперше дивилась з такою насолодою, коли розуміла, що від мене нічого не залежить, і в той же час надзвичайно хотілось, аби наші спортсмени продемонстрували найвищі результати. І з кожним промахом серце ніби вигукувало: "Ай! Ой! Ух!.." (Сміється) За гонкою ми спостерігали разом з чоловіком (Олексій Кайда — президент Тернопільської обласної організації Федерації біатлону України — прим. Є.Т.) і емоції у нас просто вирували. Звичайно, вболіваю за свою команду і завжди хочеться для неї найкращих результатів.

— Сьогодні і у Наталі Бурдиги, і у Валі Семеренко не йшла стрільба стоячи. Чи варто зараз преживати з цього приводу?

— Я думаю, абсолютно не варто, тому що це — перший післяолімпійський сезон, у команди був надзвичайно важкий початок підготовки, адже були проблеми з бюджетом. До того ж, втрата двох біатлоністок основи впливає на загальний стан команди. Але я вірю, що за два-три старти спортсмени увійдуть в норму. І вже на чемпіонаті світу проявлять себе якнайкраще — саме там, ле найбільш необхідно для України. Зрештою, декабристи завжди лишаються декабристами, а краще проявляти себе в середині та під кінець сезону, під час найважливіших стартів. А зараз ми спостерігаємо лише за розігрівом.

— Переглядаючи гонки по телебаченню, ти мала змогу уважніше спостерігати не лише за нашими спортсменами, але й за суперницями. Як вважаєш, хто сильніший в дуелі Макаряйнен – Домрачева?

— Чесно кажучи, саме за Домрачевою дуже уважно не спостерігала: все ж, більше уваги було прикуто до виступу Валі. Та й, вважаю, поки що зарано судити, хто з них сильніший. Перші висновки варто робити ближче до середини сезону. Досить часто буває, що спортсмени, які проявляють себе на початку сезону, досить невиразно виглядають наприкінці, і навпаки. Вважаю, що за перемоги боротимуться не лише Макаряйнен та Домрачева, але й ще з десяток сильних суперниць, в тому числі й Валя Семеренко.

— Як вважаєш, Валі до снаги стати третьою за дуетом лідерів, чи, навіть, нав’язати їм боротьбу?

— Сто відсотків — так.

— Лаконічно… :)

— (Сміється) Дійсно, у Валі я впевнена на сто відсотків. Я думаю, цього року їй вистачить і психологічної наснаги, минулорічні перемоги додадуть впевненості. В технічному плані, як я помітила. Вона досить красиво рухається і, вважаю, буде серйозною суперницею для усіх конкуренток.

— Зараз відбувається переформатування Уряду. Чи є в тебе визначеність щодо подальшої роботи? 

— Чесно кажу — чекаю, так само як і увесь Уряд. 2-го грудня має бути визначений Кабмін, відповідно, через певний час міністри озвучать своїх заступників. І лише тоді стане все відомо.

— Лєна, вболівальники не вибачать мені, якщо не спитаю: чи все ще можливо?.. :)

— Хочу сказати всім вболівальникам біатлону: я змінила напрямок кар’єри не заради політики чи якоїсь посади. Я зупинила кар’єру спортсменки лише заради декретної відпустки. Але в час до народження дитини я не можу просто сидіти вдома — це не в моєму характері: постійно маю бути чимось зайнята. І я хочу, щоб вболівальники правильно зрозуміли мій крок, і чекали. В майбутньому я сподіваюсь повернутись, але лише після народження дитини. Зараз у вільний від роботи час я проходжу курс лікування, відновлюю свій організм заради поповнення сім’ї. 
Щодо політичної кар’єри, то я ніколи не намагалась стати політиком, і сьогодні всім говорю, що хочу працювати заради блага наших спортсменів, в тому числі заради нашого виду спорту — біатлону. А оскільки сьогодні я відповідаю за неолімпійські види спорту, то намагаюсь зробити все, що можу для їхнього розвитку.

За матеріалами ФБУ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook