Про нас
увійти | реєстрація

Дмитро Андрієшин: "У наступному сезоні матимемо Вищу лігу, Першу та Бізнес-ліги з футзалу"

категорія: Футзал | дата: 29 05 2014 | переглядів: 1085
Дмитро Андрієшин:

В.о. голови комітету міні-футболу(футзалу) ТОФФ Дмитро Андрієшин поділився з прес-службою ТОФФ планами на майбутній футзальний сезон на Тернопільщині.

— Нещодавно у Тернополі завершилися змагання у футзальній лізі Тернопільщини, де учасниками стали 20 команд, — розповідає Дмитро Андрієшин. — Такий чемпіонат ми провели вперше. Раніше ми проводили чемпіонат Бізнес-ліги. Це була своєрідна підводка до більш серйознішого турніру з метою зацікавити керівників фірм. Власне, Бізнес-ліга проводилася серед працівників різноманітних бізнес-структур Тернополя. Все починалося із 14-ти колективів, а тепер маємо вже 20 команд.

— Чого слід очікувати від наступного сезону футзальної ліги Тернопільщини?

— Цю лігу ми плануємо систематизувати та структуризувати. Тобто, у наступному сезоні матимемо Вищу лігу, Першу та Бізнес-ліги. Ми вирішили залишити окремий турнір для працівників фірм. Проте у регламенті буде чітко прописано, що грати за команди Бізнес-ліги будуть лише працівники. Для інших футболістів-аматорів буде чемпіонат Вищої та Першої ліг.

— Чи буде прямий перехід команд з Вищої до Першої ліги і навпаки?

— Так, такий перехід буде. Ми хочемо створити конкурентоздатну Вищу лігу, де будуть грати 8 найсильніших колективів. Щодо Першої ліги, то у планах є 10-12 команд, які матимуть змогу підготуватися, обкатати футболістів і у майбутньому виступити вже у Вищій лізі, де будуть грати команди серйозного рівня. До речі, чемпіон Вищої ліги матиме змогу представляти Тернопільщину на Всеукраїнських змаганнях. Федерацією футзалу України у Києві створено аматорську лігу. Там будуть грати усі переможці регіональних змагань.

— Які ще напрямки футзалу плануєте розвивати?

— Федерація футзалу України ставить мету розвивати студентський та шкільний футзал. Тобто, любов до цього виду спорту повинна прививатися спортсменам з низів. За прикладом змагань "Шкіряний м’яч" у великому футболі, ми хочемо організувати щось подібне і у футзалі. Так само хочемо розвивати і студентський футзал. У Тернополі є 4 вищих навчальних заклади, комерційні та професійно-технічні. У кожному із закладів можна зібрати кілька команд, які б могли представляти свій вуз у студентській лізі. Приміром, у педуніверситеті є внутрішній чемпіонат з футзалу у якому змагаються 16 команд. У ТНЕУ теж розвивається футзал, є хороші тренери, а одна із команд університету навіть виступала у Другій лізі. Тож я вважаю, що студентська футзальна ліга має право на існування у Тернополі.

— Коли відбудуться найближчі змагання?

— У середині червня ми плануємо організувати літню футзальну лігу на штучних майданчиках міста. Це буде чемпіонат та кубок. Поділимо учасників на групи, а згодом кілька команд вийдуть у фінальну частину, де будуть грати стикові матчі до двох перемог. Усі команди, що брали участь у футзальній лізі Тернопільщини сезону 2013/14 отримають запрошення взяти участь у літній лізі. Крім цього будемо вести переговори з кількома новими командами. Суворих вимог до складу учасників команд не буде. Ми розуміємо, що зараз розпочалися футбольні чемпіонати районів та області, але всі охочі зможуть взяти участь у літньому чемпіонаті на штучних майданчиках.

— Для Тернополя актуальним є питання відсутності пристойного спортзалу. Де плануєте проводити чемпіонат Вищої та інших ліг.

— Справді, у місті відсутній зал стандартних розмірів 40 на 20 м. Попередньо ми будемо вести переговори з нашими навчальними закладами, де є спортзали. Проблем з місцем проведення студентської та шкільної ліги у нас не буде, адже гратимуть на базі навчальних закладів. Щодо Вищої ліги, то попередньо ми плануємо її проводити за схемою "осінь-зима" у спорткомплексі "Політехнік". Там хороший зал, який наближений до стандарту, є трибуни для глядачів. Першу та Бізнес лігу ми плануємо проводити у фізкультурно-оздоровчому комплексі, де відбувався попередній сезон нашого чемпіонату.

— Ще одна проблема футзалу у Тернополі — суддівство. Як вирішуватимуться питання з суддями?

— На жаль, у Тернополі немає футзальних арбітрів, але ми поступово навчаємо їх, проводимо семінари та тренінги. До Комітету арбітрів з великого футболу буде запрошено інспектора та футзального арбітра з Києва для навчання арбітрів. Проведемо спеціальні навчання та будемо давати суддям практику.

— Чи плануються якісь нововведення у майбутній чемпіонатах з футзалу?

— У футзальній лізі Тернопільщини організатори були, скажімо так, дещо поблажливі для команд. Ми давали час для закупівлі ігрової форми, а деяким колективам дозволяли грати у маніжках. Тепер на такі поступки футзальна ліга Тернопільщини йти не буде. Буде регламент, де чітко буде прописано, що кожна команда повинна мати форму, обов'язково щитки. Плануємо регулярні фото та відео звіти зі змагань. На сайті ТОФФ буде заявочна компанія команд, звіти з матчів, результати та інша інформація. Будемо намагатися залучати спонсорів.

Прес-служба ТОФФ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook