Про нас
увійти | реєстрація

Новий стадіон у Тернополі. Непростий шлях реалізації

категорія: Футбол | дата: 09 02 2015 | переглядів: 1746
Новий стадіон у Тернополі. Непростий шлях реалізації

В грудні минулого року виконком Федерації футболу України під тиском ЗМІ та громадськості прийняв рішення про виділення коштів на побудову 17-18 стадіонів зі штучним газоном у різних регіонах нашої країни. Ми розповімо що передувало цьому рішенню та як цей процес втілюється в життя на прикладі Тернополя.

Влітку 2013-го року Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) та Федерація футболу України підписали договір про співпрацю в рамках програми розвитку дитячо-юнацького та аматорського футболу, заявку на участь в якій перед тим і подала ФФУ. За умовами програми УЄФА повинна була виділити 5,5 млн. євро на побудову в 27-и регіонах України стандартних стадіонів зі штучним газоном. Але ці кошти становили лише 1/3 від загальної суми потрібних витрат — решту повинні були надати місцеві органи влади з власного бюджету. Оскільки, таких грошей у наших чиновників не знайшлося, ФФУ вирішило переформатувати проект і погодило з УЄФА будівництво у Вишгороді, що під Києвом, великої тренувальної бази для збірних команд з футболу. Тільки тепер до тих же 5,5 млн. євро долучилось своєю фінансовою допомогою і ФІФА. Про зміну вектору проекту стало відомо на початку 2014-го, а вже наприкінці цього ж року його було припинено. Офіційна причина – складна соціально-економічна ситуація в країні, неофіційна — значного розголосу набула версія про побудову за гроші УЄФА та ФІФА у Вишгороді "футбольного Межигір’я" для президента ФФУ Анатолія Конькова, який проживає в цьому місті. Ось як пояснює цю ситуацію відомий український футбольний експерт Артем Франков: "В ФФУ хотіли за рахунок УЄФА вибудувати манеж, який буде мати обмежене футбольне використання, але дозволить прикопати там трохи грошей, замилить очі громадськості (як же, розвиток інфраструктури! Нехай і замість обіцяних стадіонів по областях) і ще декого у Вишгороді потішить. Але шуму було стільки, а головне — невдоволеності у виконкомі, що спочатку призупинили, а тепер про нього навряд чи згадають".

Після рішення президії ФФУ про призупинення будівництва у Вишгороді виконком вирішив все ж побудувати обіцяні стадіони, але тепер уже не в 27 областях, а в 17-18-х, використовуючи виключно виділені УЄФА та ФІФА гроші.  За новими умовами, погодженими з цими організаціями, місто, в якому будувався би стадіон, повинно було надати регіональній федерації футболу відповідну земельну ділянку  на умовах безоплатної оренди на довготривалий період. Обласні федерації, котрі змогли б домовитись із міською владою на заданих умовах, повинні були надіслати ФФУ відповідні заяви до 20 січня 2015 року.  Як повідомили у прес-службі ФФУ, на даний момент грошей на рахунку організації ще немає. Щоб ці кошти були перераховані, обласні федерації  повинні укласти із органами місцевого самоврядування договір на вищезазначених умовах, скласти проектно-кошторисну документацію і всі ці документи надіслати ФФУ. Тільки після їх вивчення УЄФА зможе надати гроші на будівництво. Які регіональні федерації вже виконали ці умови поки що невідомо.

Щоб з’ясувати як відбувається цей процес в Тернополі ми звернулись до голови Тернопільської обласної федерації футболу Володимира Мариновського. "На сьогодні я знаходжусь в стадії переговорів із мером Тернополя Сергієм Надалом. Попередньо вже встановлено конкретну земельну ділянку, на якій буде збудовано стадіон(за торговим центром "Орнава" — авт.). Хочу наголосити, що орендний договір на землю забороняє зміну цільового призначення. Тобто, ніщо інше ніж стадіон не може бути збудоване на цій ділянці. Щодо технічних характеристик, то це буде стандартний стадіон розміром 110 на 72 метри, з трибунами в 3-4 ряди, технічними приміщеннями, роздягальнями, огорожею і покриттям зі штучної трави останнього покоління (четверте або п’яте). Користуватись стадіоном зможуть усі бажаючі, в основному це будуть учні ДЮСШ, звичайних шкіл, аматорських колективів і, звісно, професійні команди. Щодо витрат, то УЄФА виділить на ці наші потреби орієнтовно 230 тисяч гривень, але цього вистачить лише на газон. Решту коштів будемо шукати. На сьогодні ж основним питанням залишається договір про оренду".

В міському управлінні  у справах сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму говорять, що вже знайомі з бажанням голови обласної федерації футболу. За словами начальника управління Миколи Крутя, місто зацікавлене у будівництві такого стадіону і готове всіляко підтримувати цей проект, але існує ще ряд певних моментів, які потрібно з’ясувати — це проектна та кошторисна документація, фірма-підрядник та інше. Коли це все буде врегульовано і нас переконають, що гроші таки надійдуть, тоді ми виставимо питання про передачу землі в оренду на розгляд міським депутатам, які й прийматимуть це рішення. Додам також, що дренажну систему та основу під стадіон місто готове підготувати за власний кошт"

Як бачимо, незважаючи на невеликі розбіжності у риториці діючих осіб цього процесу, ніщо не повинно стати на заваді будівництва цього стадіону в Тернополі. Сподіваємось, що така ж ситуація і в інших містах, оскільки важливість такої споруди для спортсменів важко переоцінити. За словами місцевих футбольних тренерів та гравців, поле зі штучним покриттям допоможе займатись футболом круглорічно (в зимовий період газон із натуральним покриттям стає неможливим для експлуатації), дозволить економити на проведенні передсезонних зборів для футболістів, так як  зараз доводиться шукати відповідні майданчики на півдні країни, а то й за її межами. Такий стадіон дозволить проводити шкільні та інші змагання як серед дітей, так і серед аматорів. Як запевняв нас пан Мариновський "стадіон буде у використанні 24 години на добу".

Микола Решнюк

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook