Про нас
увійти | реєстрація

Василь Івегеш: "Вибороли путівку в першу лігу з гаслом: "Програєте — вас не буде"

категорія: Футбол | дата: 20 07 2014 | переглядів: 991
Василь Івегеш:

Очільник ФК Тернопіль Василь Івегеш не приховував, що перед командою стоять скромні завдання.

Шлях

— Наша команда сформувалась іще сім років тому — 2007-го. Виступали у чемпіонаті області, студентській лізі. Могли навіть похизуватися здобутками: на студентському рівні ставали призерами та чемпіонами Європи, на обласному — чотириразовими переможцями та володарями Кубка. Згодом вирішили спробувати себе в другій лізі. Спочатку в нас не дуже складалося. Зважаючи на те, що в місті два професіональних клуби, якби далі не послідували звитяги, то не знаю, чи ми би продовжили існування. Вочевидь, після такої "підтримки" залишалося лише перемагати, щоби нас не розігнали. Іншими словами, вибороли путівку в першу лігу з гаслом: "Програєте — вас не буде". Тобто впродовж сезону наші думки з трагічних трансформувалися на переможні, коли намагалися посісти ще вищу сходинку. Зрештою, обійняли третю позицію. Як? Тернопіль будував свою гру на самовіддачі, командному дусі та згуртованості. Як уже згадував, ми довго працюємо разом, отож зайвий раз хлопцям не потрібно було щось пояснювати.

Кадри

— Команда може змінюватися там, де є гроші. У нас такого немає, щоби з виходом у першу лігу ми могли замінити всю команду та тренерський штаб, адже тут серйозніший рівень. Відтак відштовхуємось од того, що нинішній склад заслужив на таке право. До того ж, зараз такий час, що клубів — обмаль, а футболістів — море. Повірте, мені щодня чимало агентів телефонують. Плетеницький у нас травмувався, тому вже підписали контракт із Русаном із Арсеналу-Київщини. Нині ведуться перемовини з одним нападником із Івано-Франківська, проте ще не знаю, як воно буде. Ми не збираємося змінювати шило на мило. Тут така справа, що хороший футболіст вимагає хороші умови та велику зарплатню, а нам тяжко таких задовольнити. Хоча до нас аж просяться деякі футболісти, котрі нам не підходять. Але нічого. Підемо в бій з тим, що в нас є. Сподіваюся, що останніми в лізі із цим складом не будемо. Було би добре, якби навкруги десятки "крутились".

Гра

— Коли два роки тому ми боролися за чільну шістку, то це була одна команда. Як усі тоді говорили: "Вони грають у вертикальний футбол!". Але, попри все, ми здобували результат. Однак зараз усе змінилося: ми більше працюємо над тим, як цей м’яч опустити, як віддати пас, як подовгу не втрачати його. Повірте, щодня проводимо дворазові тренування, на яких постійно займаємось із м’ячем. Ми піднялися вище рангом, отож варто відповідати новому рівню. Менше з тим, ніхто не забуватиме про нашу бойовитість і самовіддачу. А для цього потрібно мати належну функціональну підготовку. Приміром, гравець технічний, але бігти не може, то яка користь із його вміння? Отож, чергуємо заняття фізпідготовки з роботою з м’ячами. Ми знаємо, куди йдемо.

Завдання

— Нам спочатку було страшно в другій лізі, проте змогли підвищитись у класі. Зараз знову навряд чи стоятимуть чіткі завдання. Якщо все ж спробувати їх сформулювати, то виглядають так: удома перемагати, радуючи місцевих глядачів, а на виїзді "чіплятися" за очки. Як уже казав, будемо в десятці — добре. Замахнемося на вищі місця — ще краще. Із іншого боку, мої підопічні нарешті мають змогу заявити про себе, адже за другою лігою ніхто не стежить, а ось першу селекціонери моніторять постійно.

Фінанси

— Тернопіль — бюджетна команда, котра утримується за кошти міста. У нас такого немає, щоби грошей було надмірно. Отож зарплатня та преміальні залишаються на попередньому рівні: зарплатня, максимум, три-чотири тисячі, а з преміальними ще не визначилися. Підняти їх — нереально. Усі ж бачать, яка ситуація в Україні. Не думаю, що нам нині буде складніше у цьому аспекті, адже відстані на виїзні матчі залишаються майже такими, які були в другій лізі. Зараз заглянути в бюджет і вибити якісь суми — неправильно. Запитаємо владні структури про це, а нам дадуть відповідь: "Шукаємо гроші на каски та бронежилети". Залишається лише опустити голову, розуміючи, що ми не знаємо, що таке війна. Ніколи футбол не стояв вище людських життів. Думаємо, що в будь-якому випадку виживемо. Ми з командою — місцеві, нам простіше.

За матеріалами УФ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook