На старті нового Олімпійського циклу

категорія: Зимові види | дата: 19 02 2015

Здається ще зовсім недавно ми з хвилюванням спостерігали за виступами українських саночників на зимових Олімпійських Іграх в Сочі.
Однак час летить швидкоплинно, і ось на завершенні перший сезон нового олімпійського циклу який завершиться в 2018 році ХХІІІ зимовими Олімпійськими Іграми в Кореї. Протягом сезону українські саночники після проведення Чемпіонату України в латвійському місті Сігулда, де функціонує сучасна санно-бобслейна траса брали участь в змаганнях на Кубок Світу. І ось настав час головних змагань сезону — чемпіонат Світу з санного спорту, який пройшов в вищезгаданому місті 14-15 лютого.

В модернізацію траси і підготовки інфраструктури для проведення цих змагань державою протягом минулого року було вкладено 8 мільйонів євро. Це дало змогу привести спортивну споруду до рівня найвищих міжнародних стандартів. Оскільки українські саночники наразі не входять до елітної групи, то їм для потрапляння в основну групу необхідно поборотись в кваліфікації, яка відбулася на передодні змагань. В одномісних санях Мандзій Андрій посів 10 місце, а екіпаж Оболончик Олександр, Захарків Роман — 6 місце і ми з очікуванням чекали успішного виступу в основних змаганнях. Але нажаль наші надії не принесли жаданого результату.

Першим розпочав змагання двомісний екіпаж, але допустивши певні помилки при проходженні траси в підсумку посів 21 місце. Повні надії були на змагання в одномісних санях серед чоловіків, де за кваліфікацією можна було очікувати попадання в двадцятку найкращих. Однак допустившись певних погрішностей в кінці проходження траси в результаті посів 29 місце. Завершувався Чемпіонат змаганнями в естафеті, яка була введення в програму змагань на ХХІІ зимових Олімпійських Іграх, де команда України просіла 12 місце. На згаданих змаганнях команда України в складі Стецків Олена, Мандзій Андрій (одномісні сани), Оболончик Олександр, Захарків Роман (двомісні сани) проявили найкращі бійцівські якості і посіли 10 місце. Завершать провідні саночники сезон в кінці лютого Чемпіонатом Європи, який пройде в м.Сочі (Росія).

Джерело: Колос