Про нас
увійти | реєстрація

У Теребовлі дорослі та діти взяли участь у Дні ходи

категорія: Інші | дата: 24 11 2020 | переглядів: 339
У Теребовлі дорослі та діти взяли участь у Дні ходи

Весело та гамірно було 19 листопада 2020 року на міському стадіоні "Колос" міста Теребовлі, адже там зібрались дорослі та діти, щоб взяти участь у Дні ходи серед людей похилого та шкільного віку.

Розуміючи користь ходи для свого здоров’я, отримавши ще й гарний настрій та оптимізм в осінню пору року, дорослі та школярі, дотримуючись усіх вимог щодо карантину, стартували у двох окремих групах.

Обидві групи подолали дистанцію у вісімсот метрів, але найважливішим у даному випадку стало не дистанція, яку пройшли учасники, а мета заходу, адже завданням організаторів була пропаганда здорового способу життя, зокрема, оздоровчої ходи серед старших людей, які є прикладом для підростаючого покоління. Головне те, що ті, хто долучився до акції,  долучаться до оздоровчої ходи у повсякденному житті і надалі. Адже це так просто, – взяти спортивний одяг, зручне спортивне взуття, вибрати індивідуально для себе маршрут та проходити його щодня у різному темпі, відповідно до самопочуття. А діти, які пройшли дистанцію в рамках заходу, пам’ятатимуть про користь оздоровчої ходи на свіжому повітрі та в майбутньому залучатимуть до цього свої власні сім’ї.

Усі учасники старшого віку нагороджені призами, відзнаками, сувенірною атрибутикою з логотипом Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" та призами від Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх". А всі діти отримали відзнаки від Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"  та сувенірну продукцію від Центру розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради.

Організували захід Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" та Центр розвитку спорту та фізичного виховання Теребовлянської міської ради.

Отож, нагадаємо, що якщо ви вирішили покращити своє здоров’я, підвищити життєвий тонус та досягнути у житті певних успіхів, найкращий помічник у цьому – оздоровча хода. Насамперед, вона стимулює роботу серцевого м’яза. Медики довели: якщо людина щодня ходить хоча б впродовж години, ймовірність серцево-судинних захворювань знижується на 70%. Адже прогулянки на природі – це не лише ні з чим не порівняна насолода, але й ефективний засіб проти багатьох захворювань, в тому числі й онкологічних. Так, спеціалісти Всесвітнього фонду ракових досліджень, оцінивши схильність 5,5 тисяч жінок до раку молочної залози, дійшли висновку, що щоденні прогулянки тривалістю до 45 хвилин у посильному темпі на 45% знижують ризик цього небезпечного захворювання через те, що фізична активність стимулює обмін речовин та процеси очистки організму.

Щоб постійно бути у добрій фізичній формі, людина повинна проходити не менше трьох кілометрів на день. Початківцям тренування оздоровчою ходою рекомендується починати зі швидкістю 60-70 кроків за хвилину. Прогулянки спершу можуть тривати 10-20 хвилин. Рекомендується поступово збільшувати час тренувань і довести їх до однієї, а пізніше – і до півтори години. Найкращий час для занять оздоровчою ходою – з 7 до 8 години ранку. На початку тренувань достатньо пройти лише 1-1,5 км, а вже через 4-5 тижнів можна збільшити не лише темп ходи, але й відстань. У вечірній час краще займатися з 17 до 19 години.

Ходити бажано щоденно або принаймні тричі на тиждень. Щоразу ходу треба розпочинати з 5-7 хвилин неспішного прогулянкового кроку. З часом, систематично займаючись, збільшують частоту кроків від 70-80 до 90-120 кроків за хвилину. Займатися ходою найкраще у парку, де є лавочки, аби відпочити – для людей літнього віку, або виконати ще додатково фізичні вправи.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook