Про нас
увійти

Володимир Мариновський: "Кожен район і Тернопіль таки будуть представлені футбольною командою"

категорія: Футбол | дата: 19 05 2013 | переглядів: 1338
Володимир Мариновський:

12 травня стартував новий чемпіонат Тернопільської області з футболу. З якими проблемами зіткнулись організатори першості, Номер один розповів голова Тернопільської обласної федерації футболу, віце-президент ФФУ Володимир Мариновський.

— Скільки команд братимуть участь у чемпіонаті і за якою схемою він пройде?

— З потугами, але ми все-таки добилися, щоб кожен район і м. Тернопіль були представлені футбольною командою. Загалом у чемпіонаті змагатимуться 18 команд, розділених за географічним принципом на дві зони — північну і південну. Далі по чотири кращих команди з "золотими" очками в два кола розіграють нагороди першості. Натомість інші команди не залишимо поза увагою. Вони розіграють свої нагороди у так званій другій групі. Десь після 2-3 турів чемпіонату в планах розпочати змагання і на кубок області, фінал якого традиційно проводиться 24 серпня у Тернополі.

— За вашою інформацією, наскільки фінансово забезпечені команди-учасники чемпіонату області?

— Не у всіх командах рівні фінансові умови. Попередньо була домовленість із владною на місцях, що на аматорський футбол в районних бюджетах офіційно буде закладено по 100 тис. грн., але на ділі цього немає. Так, є райони, які передбачили в бюджеті на потреби футболу і 100 чи 120 тис. грн., а є — де 50 тис. грн., чи як у Підгаєцькому районі — 44 250 грн. Хоча перші особи, а я мав розмови з усіма головами райрад та РДА, обнадіюють, що за результатами роботи в I-му півріччі, коли районний бюджет буде перевиконаний, ці цифри можуть зрости. Сподіваються на місцях і на гроші спонсорів та меценатів.

Але це не постановка питання. На жаль, сьогодні склалася така ситуація, що голови РДА чекають, поки голова ОДА скаже, що має бути так, а не інакше, і лише тоді вони шукатимуть гроші на футбол. На мою ж думку, керівники на місцях мають брати ініціативу на себе, а не чекати вказівки зверху!

— Які концептуальні відмінності в регламенті нинішнього чемпіонату у порівняння з попереднім?

— Більшість його пунктів залишено без змін. Професійним гравцям і далі заборонено брати участь в аматорських змаганнях. Також заборонено виступати у чемпіонаті Тернопільщини футболістам з інших областей. Незмінним залишився заявочний внесок — 3000 грн., лише суддям піднято винагороду — з 150 до 169 грн. за обслуговування одного поєдинку. На сьогодні залишається відкритим питання дозволу шести молодим гравцям ФК Тернопіль, які вже мають професійний контракт, але майже не мають ігрової практики у Другій лізі або гріють лавку запасних, грати у чемпіонаті області за ФК Тернопіль-2. На 15 травня збираємо виконком ТОФФ, щоб прийняти рішення по цьому питанню. Не знаю наперед, яким воно буде, але вважаю, що молоді потрібно давати грати, хоча й усвідомлюю, що тим самим ми йдемо на певні порушення.

— Вже який рік у кулуарах піднімається питання проведення паралельно з дорослими першості і серед юнаків. Чи є якісь зрушення в цьому плані?

— Більшість представників команд і голови районних федерацій схиляються до думки, що першість серед юнаків потрібно проводити, адже назріла гостра необхідність у підживленні дорослих команд. Разом з тим футбольні керівники на місцях висувають одну умову — фінансову. Якщо у бюджеті будуть гроші, то готові виставити і дорослу, і юнацьку команди. Скажімо, при бюджеті 100-120 тис. грн. можна знайти 10-15 тис. грн. для юнаків, але всі ми знаємо, як важко отримати бюджетні гроші, часто їх не пропускає казна тощо. Відповідно за такої невизначеності команди вирішили цей сезон грати без юнаків, водночас, щоб не втрачати талановиту молодь, у регламенті прописано, що у стартовому складі кожної команди мають обов’язково бути два юнаки (1995/97 р.н.).

— Що можете сказати по першому ігровому турі чемпіонату?

— Особисто був присутній на матчі у Збаражі, де місцевий Галич за півтори тисячі вболівальників приймав підволочиський Збруч. За певної територіальної та ігрової переваги гостей перемогу здобули господарі (1:0) завдяки голу після розіграшу кутового. У підсумку неочікуваних результатів чи сенсацій у I-му турі не було, самі ж матчі пройшли, як повідомили інспектори ТОФФ, на високому організаційному рівні, футбольні газони більш-менш у належному стані, і лише в одному поєдинку арбітрові довелося показувати червону картку. Натомість будемо піднімати питання, в тому числі і на зустрічі з головою ОДА, щодо безпеки для глядачів на стадіонах. Скажімо, у Збаражі дах стадіону накритий двома листами бляхи довжиною 20 м і шириною 1,5 м, яку при значному пориві вітру може зірвати і, не приведи господи, хтось може постраждати. Загалом хотілося б, щоб щороку інфраструктура стадіонів покращувалась, і на спортивну арену глядачі приходили як на свято.

— Чи проглядаються вже сьогодні потенційні лідери обласної першості?

— Не в моїх правилах робити прогнози, тим більше, попереду велика турнірна дистанція, хоча можна назвати коло команд, які ставлять перед собою амбітні плани. На мою думку, за нагороди першості сперечатимуться: минулорічний чемпіон — ФК Бережани, бронзовий призер — заліщицький Дністер, а також ФК Чортків, Колос (Бучач), ФК Ланівці, Буревісник (Кременець), Галич (Збараж). Разом з тим, для мене, як голови обласної федерації футболу, на першому місці не стоїть питання переможця, головне, щоб у футбольних змаганнях брало участь якомога більше команд, щоб всі команди дограли чемпіонат, а не знімалися на якомусь з його етапів, адже всі ми зацікавлені у популяризації цієї гри.

— Цьогоріч жодна тернопільська команда не заявилася на аматорську лігу України…

— Минулого року я як віце-президент ФФУ був присутнім на фінальній частині аматорської ліги та на фінальному матчі кубка України серед аматорів. Скажу відверто, якби 2-3 кращих тернопільських команди брали участь у цих змаганнях, то виглядали би там досить пристойно і боролися б за найвищі місця. Але так сталося, що жодна наша команда не знайшла спонсора, відповідно тільки через брак фінансів Тернопільщина не представлена в 2013 році в цій, колись досить популярній лізі.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook
Стрічка новин