Нива вимучила перемогу над Скалою

категорія: Футбол | дата: 29 04 2013

Вчетверте у своїй історії тернопільська Нива переграла стрийську Скалу з рахунком (1:0). Тернополяни лише з другої спроби зуміли реалізувати пенальті.

Підопічні Ігоря Яворського за останні тижні провели вже два домашні поєдинки. Однак, вразити місцеву публіку футболістам Ниви не вдалося. У матчі проти Славутича, футболісти Ниви упустили перемогу, а вчора ледь не втратили очки у грі проти Скали. І якщо у першому випадку Нива показала хороший футбол, то гра зі стриянами видалася вкрай важкою та нервовою.

Хоча для господарів поля все могло скластися по-іншому, якби Кікоть реалізував вже на 5-ій хвилині гри пенальті. Борис Баранець проривався у штрафний гостей, але на його шляху став захисник, який зупинив прохід футболіста Ниви. Вирок арбітра — пенальті. Проте дуель Шпук – Кікоть виграв саме голкіпер стрийської Скали, який вже у новому сезоні буде грати за львівські Карпати.

Незабитий пенальті помітно вдарив по настрою Ниви. Це дозволило гостям створити кілька моментів біля воріт Новака, але жоден з епізодів не завершився голом. Нива, хоча й володіла ігровою ініціативою, теж ніяк не могла створити нічого серйозного біля чужих воріт. Кілька разів на вістрі атаки був Товкацький, але форварду ніяк не вдавалося переграти голкіпера Скали. Пробували футболісти Ниви і бити з далекої відстані, але теж безрезультатно. Останні хвилини першого тайму пройшли під акомпонемент дощу та млявої гри з обох сторін.

У другому таймі Нива, після розмови із тренером, прокинулася. Скала була змушена відійти до власних воріт та оборонятися. Проте довший час гравці тернопільської команди не могли наважитися на удар по воротах. Начебто контролювали м'яч, організовували комбінації, але завершального удару не було. Скала, яка сиділа в обороні, могла навіть покарати суперника. Кращий бомбардир стрийської команди Василь Цюцюра в одному із епізодів вийшов сам-на-сам з голкіпером Ниви Андрієм Новаком. Але останній ще раз довів, що саме він номер один у команді, відбивши удар суперника.

До основого часу арбітр гри додав аж шість хвилин і свій шанс Нива таки отримала. На четвертій доданій тернополяни вдруге у грі отримали право пробивати пенальті. Цього разу до м'яча підійшов Тарас Яворський, який і заробив одинадцятиметровий. Навідміну від Андрія Кікотя, Тарасу вдалося таки в очній дуелі переграти воротаря Скали (1:0).

На заключних хвилинах гри головний тренер Ниви Ігор Яворський провів одразу дві заміни, виграючи час та, власне, сам матч.

Таким чином Нива дійсно вимучила таку потрібну перемогу над Скалою. До турнірної таблиці цей матч змін не вніс. Нива продовжує перебувати на другому місці, а Скала йде п'ятою. Попереду у тернополян надзвичайно важлива гра у Чернігові.