Про нас
увійти

Незабаром вболівальники зможуть побачити матчі тернопільської Ниви он-лайн

категорія: Футбол | дата: 18 04 2013 | переглядів: 922
Незабаром вболівальники зможуть побачити матчі тернопільської Ниви он-лайн

Керівництво ФК Нива на сезон 2012/13 поставило перед тренерами та футболістами амбітне завдання увійти до Першої ліги. Як воно виконується, чи відповідає клубна інфраструктура цим завданням та чим потішить клуб своїх вболівальників, клубній прес-службі розповів президент Ниви — Автанділ Мамійович Мдінарадзе.

— Пане президенте, Ви були безпосереднім свідком першого весняного офіційного матчу Ниви. Охарактеризуйте гру оновленої Ниви в протистоянні з Реал Фармом?

— Я взагалі не люблю коментувати саму гру, бо не вважаю себе професіоналом достатнього рівня, щоб роботи детальний аналіз. Якщо ж зважати на мою суб'єктивну думку як глядача, то гра мені сподобалася. У будь-якому разі, Нива виглядала дуже впевненою командою, навіть у деяких випадках мені здалась самовпевненою. Футболісти грали дуже технічно, домінували протягом усього матчу, відчувалося, що на полі команда-лідер.

— Чи можете когось виокремити з гравців?

— Особисто мені сподобалась гра правого півзахисника Ниви Ігоря Мельника. Він був активний, наполегливий, зумів відзначитися забитим голом, зробив результативну передачу, загалом виділявся на полі. Також не можу не відзначити гру братів Баранців та Ільківа.

— А чи не виникало враження, що в окремі моменти футболісти, які прийшли до Ниви з команд вищих ліг, грали у півсили, мовляв, за будь-яких умов переможемо суперника, котрий суттєво поступається в класі?

— Якраз концентрація на гру була досить серйозна, до того ж гравці були мотивовані, позаяк потрібен був позивний результат. Відповідно шапкозакидальницьких настроїв не було. Так, тернопільські футболісти у певних моментах загравалися, грали занадто технічно, намагалися ледь не занести м'яча в ворота. Це зі сторони виглядало красиво, але хотілося при тому всьому, щоб був результат. І коли перший тайм завершився з рахунком (0:0), а ми знали, що через певний психологічний фактор гра з Реал Фармом тиснула на нашу команду (Нива двічі поступилася супернику на першій стадії чемпіонату), це підштовхувало до неприємних думок. Натомість у другому таймі все стало на свої місця. Хоча, це футбол, і навіть один забитий м'яч на початку другої 45-ти хвилинки не гарантував спокійного життя Ниві аж до останніх хвилин. Загалом, якщо брати суто по моментах, то рахунок (3:0) закономірний, більше того, він міг би бути значно більшим.

— Нива практично три місяці не була в Тернополі. Постійні переїзди в теплі краї не могли не відбитися на клубному бюджеті...

— Погода цьогоріч принесла нам багато неприємних сюрпризів і тому ми не могли вчинити по-іншому і змушені були організувати стільки зборів у Криму. Не хочу деталізувати цифри, але, повірте мені, сума, яку ми планували витратити на зимово-весняні збори, виросла практично втричі. Недешеве задоволення — збори у Куйбишеві, плюс ще маємо додаткові витрати, бо команда змушена готуватись до гри зі Славутичем на Закарпатті. Тим не менш, ми вкрай серйозно підходимо до поставлених завдань, кожен крок у нас продуманий та прорахований, тому клубне керівництво не думає над тим, щоб десь зекономити, а робимо все для того, щоб досягнути поставленого результату.

— Стан газону головної арени області після останнього матчу був, м'яко кажучи, не з кращих. Що зроблено для його покращення?

— На стадіоні буваю щодня — і коли там лежав сніг, і сьогодні. Саме за нашої ініціативи ПФЛ перенесла першу гру (Нива — ФК Тернопіль), бо я реально оцінював, що таку величезну кількість снігу ми фізично вивезти зі стадіону не зможемо. Більше того, ми зі своєї сторони, і ФК Тернопіль зі своєї, зверталися до вищих футбольних інстанцій, щоб і гру ФК Тернополя зі Скалою теж перенесли, зазначаючи, що проводячи на такому полі матч, газон можна просто знищити. Але не дійшли консенсусу з ПФЛ, бо останні зауважили, що не вдасться відшукати "вікна", щоб провести цю гру. Натомість, тільки-но ми приїхали з Овідіополя, одразу заїхали на стадіон. Поле, звичайно, було у жахливому стані. Шукали різні варіанти, як відновити стан газону. Вже з понеділка, 15 квітня, почали робити певні кроки у цьому напрямку. Внесли міндобрива (селітру, нітроамофоску) для підживлення ґрунту, закупили насіння та підсіяли поле. Також звернулись до львівських фахівців, які провели відповідні агротехнічні роботи, щоб трава швидше піднялась. Якщо погода нам сприятиме, сподіваюсь, у неділю футбольний матч у Тернополі пройде на газоні більш-менш хорошого рівня. Знову ж таки, скажу, що у нас і тут немає дрібниць. Ми не дивимося, у кого стадіон на балансі, хто більше за нього відповідає, разом докладаємо всіх зусиль, щоб футбольне поле привести до хорошого стану. І в цьому плані зазначу, що в нас є повне взаєморозуміння, як з ФК Тернопіль, так і з міською владою.

— Результат матчу Cлавутич — Десна (1:0) на користь Ниві, чи навпаки?

— Перед тренерами і футболістами Ниви ми ставили завдання здобути перемоги у всіх матчах фінальної стадії. Це для нас принципове завдання, тому ми переймаємося суто матчами Ниви. Результати ж інших ігор аналізуємо, але великого значення їм не надаємо. Те, що Славутич втратив очки в матчі зі Реал Фармом, зрозуміло, це прийнятний для нас результат, бо черкащани втратили очки, а те, що вони обіграли Десну, — нині важко однозначно сказати: це нам на користь чи ні. Не відомо, як усе складеться на фініші, тому можна сьогодні говорити, що при деяких моментах для нас перемога Славутича — краща, а при деяких — гірша. Водночас, якщо ми ставимо завдання вигравати у всіх матчах, будемо сподіватися, що Десна ще десь загубить очки, відтак у Ниви з'явиться реальний шанс наздогнати чернігівців, а значить і поборотися за перше місце в групі, щоб уникнути лотереї перехідних матчів.

— На вашу думку, ФК Тернопіль якось може допомогти Ниви у виконанні поставлених завдань на сезон?

— Муніципали вже допомогли Ниві, забравши у наших конкурентів очки на попередньому етапі чемпіонату. Звичайно, сподіваюся, що це вони зроблять і на вирішальній стадії першості, відібравши очки у тому числі і в Десни, яка сьогодні серйозно відірвалася від Ниви. Я бачив багато матчів муніципального клубу і хочу сказати, що ФК Тернопіль, особливо в домашніх іграх, будь-якого опонента може обіграти. До речі, нещодавно спостерігав за інтерв'ю наставника Славутича пана Пучкова: на запитання, хто має кращі шанси на друге місце — його команда чи Нива, він визнав, що тернопільська команда. Назвавши одним із факторів цього те, що Тернопіль у Другій лізі представлений двома командами. Я ж хочу сказати, що якщо дивитися на це питання з тієї точки зору, що ФК Тернопіль забирає очки в наших конкурентів, то для Ниви це великий плюс, хоча таку роль може грати будь-яка інша команда і необов'язково, щоб ця команда була з нашого міста. Якщо ж у словах Сергія Пучкова є натяки на якість інші відносини між тернопільськими командами, то я хочу всіх заспокоїти чи втішити: у нас немає жодних домовленостей з ФК Тернополем, щоб вони нам допомогли чи були менше сконцентровані в очних поєдинках тощо. У нас завжди, і вболівальники про це знають, принципові матчі з муніципалами. Такими вони були на першому етапі чемпіонату, такими ж вони будуть і в другій його частині.

— За Вашими словами, в ФК Нива склалися цілком ділові стосунки з ФК Тернопіль та його почесним президентом Сергієм Надалом. А як Ви, як президент клубу відреагували на появу в Тернополі кілька тижнів тому стікерів з написами, які до певної міри принижують муніципалів?

— Одразу хочу сказати, що це ганьба для вболівальників, які причетні до цього. Хороші стосунки з ФК Тернополем склалися у Ниви не сьогодні, у нас завжди з ними були добрі, ділові та спортивні взаємини. Те, що є додаткова мотивація в дербі, то такі матчі у будь-які країнах проходять у непоступливій боротьбі. Але, щоб ця боротьба переростала в таку брудну кампанію, то я противник цього! Прояви такої агресії мені не до вподоби. Спортивна агресивність має мати місце на футбольному полі, а не, як хуліганська чи бандитська, поза його межами. З'ясування стосунків за межами футбольного поля не личить жодній команді, тим більше, такій, як Нива з її 35-річної історією, котра 10 сезонів провела у Вищій лізі, яку знають і поважають не лише в Україні, але й далеко за її межами. До нашої команди має бути належна повага, але й вболівальники Ниви мають ставитися з повагою до інших команд. Так, ФК Тернополю потрібні роки, щоб він заробив собі авторитет, і перший крок у цьому напрямку вже зроблений у дебютному сезоні — у команди з'явилися свої прихильники, команда нині в лідерах чемпіонату… У будь-якому разі, для тернополян є позитивом те, що вони щотижня мають змогу спостерігати матчі професійних команд. Тому я не бачу нічого поганого, що в Тернополі з'явилося дві конкурентоздатні команди.

Щодо ситуації зі стікерами, то про неї мені повідомив мер Тернополя і почесний президент ФК Тернопіль Сергій Надал. Я його запевнив, що наш клуб немає жодного відношення до цього ганебного вчинку, більше того, я сам був обурений цим фактом. Тому хочу звернутися до всіх вболівальників Ниви: якщо хтось вчинив це, збавте агресію проти ФК Тернопіль, ця команда має право на існування.

— Багато хто пов'язує протистояння двох тернопільських команд з партійною приналежністю. Натякаючи на те, що Хоптян, який тримає на пульсі стан справ у Ниві, — головний регіонал області, а Надал — почесний президент ФК Тернопіль — "свободівець"...

— Хочу всіх запевнити, що сьогодні в тернопільському футболі немає жодної політики. Може, хтось пригадає, щоб я чи губернатор використовував ФК Нива для політичних цілей, вели агітацію? Не потрібно шукати чорного кота у темній кімнаті, якщо його там не має.

— На початку 2013 року в одному з всеукраїнських видань була надрукована стаття, в якій повідомлялося, що президентом ФК Ниви є Степан Рубай, хоча Степан Богданович вже майже три роки не займається її фінансуванням.

— Всі юридичні процедури вже завершені. На сьогодні я є легітимним президентом ФК Нива. Разом із тим, є акціонери клубу, як фізичні, так і юридичні особи, які своїми частками фінансово допомагають команді.

— Чи відомо вже коли відбудеться пропущений матч Ниви з ФК Тернополем?

— Орієнтовною датою було 8 травня. Але головний тренер ФК Тернополя Василь Івегеш звернувся до Ниви з проханням вийти зі спільною пропозицією до ПФЛ, аби гру перенесли на 15 травня, бо 8-го числа муніципали гратимуть у студентській лізі. Відповідні листи вже відправлені, тепер рішення за ПФЛ.

— Восени Ви пообіцяли фанатам Ниви, що команда буде мати на весні власний клубний автобус…

— Автобус у нас обов'язково буде, але через незаплановані витрати, що виникли взимку, трохи доведеться почекати. Планую, що вже влітку буде хороший, сучасний транспортний засіб, який задовольнятиме амбіції такого професійного клуб, як Нива.

— На сьогодні багато грошей витрачено на збори, переїзди тощо. А наскільки стабільною є нині фінансова ситуація в клубі?

— Ситуація стабільна. У тому плані, що всі переїзди та інші витрати покриваються, і ми нікому не боргуємо. Заборгованості перед командою теж немає. По приїзду футболістів з Мукачевого клуб виплатить заробітну плату за березень і преміальні за матч в Овідіополі. Сказати, що нам це дається легко, я не можу. Доводиться докладати великих зусиль, аби зберегти цю стабільність. Проте ми люди відповідальні, до Ниви було запрошено відомих футболістів, тож ми не можемо сьогодні зганьбитись перед усією Україною, що там десь не вистачає коштів, чи немає якихось можливостей. Так, бувають ситуації, коли немає стабільного надходження грошей від спонсорів, тоді використовуємо власні заощадження. На сьогодні команда не відчує жодного фінансового дискомфорту!

— Якщо брати до уваги дохід від реалізації квитків, яку частину витрат покриває ця сума?

— Я не раз приводив математичні розрахунки. Ми сьогодні за оренду стадіону платимо 3 тис. грн., така ж сума за домовленістю не платиться, але витрачається на виконання певних робіт на стадіоні та футбольному полі — отримуємо 6 тис. грн. Якщо граємо в вечірній час, додатково оплачуємо ще 3 тис. грн. за включення прожекторів, плюс робота контролерів та сек'юріті обходить ще близько в тисячу. А ще 4-4,5 тис. грн. витрачається на проживання суддів і інспектора у готелі, харчування, повернення коштів за квитки. Відповідно якщо порахувати всі ці витрати за один матч і порівняти гроші, що надходять у клубну касу від продажу квитків, це як раз співрозмірна цифра, хоча іноді і цих коштів не вистачає на покриття витрати на підготовку матчу. Так, якби матчі Ниви відвідували по 5-10 тисяч глядачів, то поповнення клубної казни на 100-150 тис. грн. було б вагомим, відповідно ці кошти йшли б на розвиток клубної інфраструктури. Але, на жаль, цього на сьогодні немає…

— До речі, а якою цьогоріч буде ціна вхідного квитка?

— Вона в порівнянні з минулим роком не змінилася. Нам важливіше, щоб якомога більше людей приходили на футбол. І ми вважаємо, що 10-15 грн. — це саме та сума грошей, яку людина може заплатити за перегляд футбольного матчу і яка не буде обтяжливою для сімейного бюджету.

— Що стосується іміджу команди, то на останньому матчі ФК Тернопіль було приємно бачити у клубних кольорах керівників цього клубу, в тому числі і почесного президента С. Надала. Чи можна очікувати подібну картину на домашніх матчах Ниви, щоб Ви, Валентин Хоптян, Петро Гоч та інші прийшли на стадіон у клубних відзнаках?

— Так воно й буде. Переконаний, у поєдинках за участю Ниви з клубною атрибутикою прийде і наш губернатор, і міський голова Тернополя. І навпаки, на матчі ФК Тернопіль у відзнаках муніципального клубу вболіватимуть за команду перші особи міста і області. Від себе зазначу: завжди приємно, коли на стадіоні присутня символіка і атрибутика рідного клубу. У нас, на жаль, цей процес ще не налагоджений, але в цьому напрямку ми теж будемо працювати, та зрозумійте правильно: це робота не одного дня.

— Разом із тим на сьогодні клуб готує черговий сюрприз для свої вболівальників.

— Так, незабаром стане можливим відеоперегляд матчів команди на клубному сайті в он-лайн режимі. Таку трансляцію ми побачили в контрольному спарингу Ниви з брянським Динамо і нам це сподобалося. У найближчі дні буде закуплено обладнання, якого не вистачає для трансляцій і, певен, наступний виїзний поєдинок Ниви проти чернігівської Десни футбольні вболівальники зможуть не тільки прочитати з текстової трансляції, але й побачити його наживо.

— Що Ви хочете сказати вболівальникам, яких, сподіваюсь, чимало прийде на перший домашній матч Ниви у 2013 році?

— По-перше, і це найголовніше, я б хотів попросити вболівальників, щоб вони прийшли на стадіон, адже підтримка великої аудиторії дуже важлива для гравців Ниви. Тим більше, ми врахували побажання фанатів і перенесли матч зі Славутичем і ще ряд домашніх поєдинків із суботи на неділю. Зі своєї сторони зазначу, що глядачі зможуть побачити зовсім нову команду, яка приємно їх здивує якісною та комбінаційною грою. І, дуже сподіваюся, матч зі Славутичем завершиться з прийнятним для Ниви рахунком.

Джерело: ФК Нива

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook