Про нас
увійти

Ігор Яворський: "Клас гравців Шахтаря виявився вищим, ніж у деяких динамівців"

категорія: Футбол | дата: 08 04 2013
Ігор Яворський:

Наставник тернопільської Ниви Ігор Яворський прокоментував Gazeta.ua центральний поєдинок 23-го туру УПЛ, в якому Динамо вдома програло Шахтарю.

— Напевне, логічнішим був би рахунок 2:2. Втім, усе вирішив клас гравців Шахтаря, який виявився вищим, ніж у деяких динамівців. Не можна не відзначити пресинг, який запропонувало Динамо і до якого Шахтар одразу виявився не готовий, гірникам знадобився певний час, щоб пристосуватися до цієї тактики. Втім, кияни в другому таймі не реалізували низку моментів, де були зобов'язані забивати. Особливо це стосується Ідейе, який не влучив у порожні ворота. Це одразу б'є по команді, тому що в іграх такого рівня не буває багато можливостей і до кожної потрібно ставитися як до останньої.

З іншого боку деякі гравці Динамо дозволяють собі вкрай емоційно спілкуватися з арбітрами, потрібно тримати себе в руках. У грі с Шахтарем було чимало приводів, щоб терпець рефері увірвався. Тим не менш до судді не повинно бути претензій, Годулян сьогодні відпрацював, на мій погляд, чудово, від А до Я. Якщо і були певні дрібні помилки, то вони не могли суттєво вплинути на жодну з команд. Головне — він не втратив контроль над грою.

— Чи став ключовим момент, коли Ярмоленка кілька хвилин не випускали на поле і Шахтар реалізував чисельну перевагу?

— Епізод був дуже динамічним і арбітр не мав можливості відволіктись. Якби він повернувся до Ярмоленка, а в той момент у штрафному стався би якийсь прикрий епізод, щоб ми говорили тоді?

— Але для чого тоді в нього асистенти, яких вже аж чотири і при цьому вони оснащені переговорними пристроями?

— Хтось вже сказав, що в нас кожному футболісту треба по судді. Проблема, на жаль, в тому, що наші арбітри дуже рідко між собою спілкуються і поки що не навчилися працювати комплексно, як бригада. Це стосується не тільки сьогоднішнього поєдинку. Ми бачимо, як від цього страждає Дніпро, як дісталося Металісту в минулому турі, коли арбітр поруч не побачив явний пенальті.

Але в будь-якому випадку на епізод з першим голом Шахтаря це, на мій погляд, серйозно не вплинуло. Адже комбінація була розіграна як по нотах, без сумбуру. Кожен гравець чітко усвідомлював свої дії.

— Два голи — майже близнюки, своєрідна домашня заготовка "імені Мхітаряна". І вже не першу гру Шахтар забиває таким способом. Невже від цього немає протиотрути?

— Так, Шахтар дуже ефективно використовує другу групу атаки. Рецепт тут простий — опорні півзахисники повинні вчасно повертатися на свої позиції. Динамівці не встигали. Судячи з усього, такі моменти відпрацьовані гірниками на тренуваннях до автоматизму і це приносить свої плоди.

— Ідейе — це той гравець, який потрібен Динамо?

— Він забивав і, думаю, ще буде забивати. Просто з Шахтарем у нього не пішла гра. Повторюся, такі моменти, якы в нього були у другому таймі, потрібно реалізовувати. Зроби він це, ще невідомо, як би в подальшому склалася гра.

— Чи є прогрес у грі Динамо?

— Безумовно, навіть не зважаючи на результат із Шахтарем. Блохін рухається у вірному напрямку. Ми вже бачимо забігання, пресинг. Динамо поступово повертається до свого звичного стилю. Але потрібен час, за чотири місяці команду важко зробити.

— Які позиції Динамо в першу чергу потребують посилення?

— Потрібен як мінімум один висококласний форвард і ще один центральний захисник. Взагалі, враховуючи цілі, які ставить перед собою команда, на кожній позиції потрібні три-чотири гравці високої кваліфікації.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook