Про нас
увійти | реєстрація

"Хочемо зробити так, щоб команда грала у хороший, цікавий, результативний футбол"

категорія: Футбол | дата: 02 03 2013 | переглядів: 619

Тернопільська Нива, котрій навесні належить взяти участь у виснажливому й важкому міні-турнірі шести найкращих команд Групи А, останнім часом повідомила про кілька серйозних трансферів.

Гравці, на котрих розраховували навіть у найвищих лігах України й ближнього зарубіжжя, стали повноправними новачками другої команди Групи А, що на проміжному етапі на 10 очок відстає від Десни й на 3 випереджає Славутич. Уже самі ці переходи, а також досить інтенсивна робота Ниви під час навчально-тренувальних зборів, свідчать про серйозність намірів команди Ігоря Яворського, котра сподівається порадувати своїх вболівальників переходом на новий рівень.

— Пане Ігорю, позаду у вашої команди вже чимало спарингів, котрі вона встигла провести за останній місяць. Ви задоволені тією роботою, котру Нива встигла провести від кінця січня й до кінця лютого?

— Для нас це перший етап підготовки на зелених полях, і відрадно, що той об’єм роботи, котрий ми планували, команда повністю виконала. Були створені нормальні умови для роботи й проживання, нарікань стосовно цього немає. Щодо якості спарингів, то вони були пристойними. Звичайно, чим ближче до початку весняної частини чемпіонату — тим сильніших хотілося б мати спаринг-партнерів. Але як для першого етапу, коли основний акцент робився на швидкісно-витривалу роботу, наші контрольні матчі були непоганими.

 Що стосується футболістів, то вони свою роботу виконували добре. Тих, хто не справлявся, сьогодні в команді уже немає. Ми дуже непогано попрацювали на трансферному ринку, досить серйозно укомплектувалися виконавцями серйозного класу. Звісно, прізвища в футбол не грають, але те, що в команду влилися такі гравці, як брати Баранці та Ільків, — це великий плюс для команди. Поруч із гравцями, котрі пройшли Прем’єр-лігу й Першу лігу, буде прогресувати наша молодь.

Два тижні в Куйбишевому дали позитивні плоди. Звісно, у нас ще є певні напрацювання, однак ще є час, щоб підтягнути команду функціонально. Над цим і будемо працювати. Якраз для цього ми знову прибули в Куйбишеве, де до 15 числа проведемо наш наступний збір. Заплановані у нас спаринги з Сумами, Миколаєвом, Буковиною, дніпродзержинською Сталлю й УкрАгроКомом. А останній збір з числа 19-20 березня ми проведемо в себе, на Західній Україні. Радше за все, в Трускавці. Проведемо кілька спарингів і цілеспрямовано будемо готуватися до першої зустрічі чемпіонату 6 квітня.

— Поглянувши на перелік ваших спаринг-партнерів, можна побачити, що практично всі вони — представники ліг більш високого рівня. Зумисно обирали сильніших суперників?

— Я взагалі вважаю, що для того, щоб прогресувати, потрібно грати з командами, котрі ставлять певні завдання й укомплектовані досвідченими, серйозними футболістами. Якщо не тягнутися до сильніших — ніколи не виростеш. Це закономірно, тому ми й обирали в суперники команди із першої ліги, турніру дублерів. Вони й укомплектовані добре, і спеціалісти з ними працюють серйозні, тому в товариських матчах з ними можна чомусь навчитися. Коли працюєш, вчишся, самовдосконалюєшся — це нормально.

— Попри те, що на зимівлю ваша команда пішла на другому місці, взимку була проведена велика трансферна робота. Отже, не зважаючи на прийнятний проміжний результат, ви ще не були до кінця задоволені комплектацією колективу?

— Перш за все, ми намагалися доукомплектувати середню ланку, бо у нас там були гравці, вік котрих перевищував віковий ценз — біля 35 років. Були повільні футболісти, і ця ланка нас серйозно турбувала. На сьогодні нам удалося закрити проблемні позиції на 99%. Ясна річ, ще нам потрібен хороший нападаючий, бо ми взимку понесли серйозну втрату — Тараса Кабанова, котрий завершив кар’єру.

Ми просили керівництво області в особі Валентина Антоновича Хоптяна і його заступника Петра Володимировича Гоча, щоб можна було нам дозаявити Баранців, Ільківа, Товкацького, і вони пішли нам назустріч у нашому бажанні посилитися досвідченими футболістами.

— Упродовж зимового антракту постійно ходять чутки, що Нива зацікавлена у послугах тріо лідерів сусіднього ФК Тернопіль — Чорного, Козелка, Семенця. Це відповідає дійсності?

— Скажу так: Козелко сьогодні підписав контракт і уже є нашим гравцем. Не буду приховувати, ми цікавилися цими футболістами. Але от, скажімо, щодо Семенця нам не вдалося знайти спільну мову із керівництвом ФК Тернопіль. Вони не хочуть у цьому питанні йти назустріч, і я їх розумію — у них теж є свої амбіції. Тому нам доводилося шукати гравців зі сторони, однак при цьому, практично повністю, Нива укомплектована гравцями із західного регіону — Львів, Івано-Франківськ, Бурштин, Тернопіль.

— Навесні Нива розпочне боротьбу з другого місця, однак при цьому у команди суттєве відставання від першого місця й досить невеликий відрив від третього…

— У нас завдання одне: вигравати у кожному матчі й зробити усе можливе й неможливе, щоб виконати поставлене керівництвом завдання — пробитися у Перший дивізіон. Скажу чесно, сьогодні керівництвом області зроблені практично всі умови, щоб команда досягла цього успіху — і футболісти хороші запрошені, і підготовчий період тренувань спланований. Від губернатора ми не чули, щоб він сказав "ні". Як сказав Валентин Антонович, він робить це не для себе, а для людей. Він розумний чоловік і робить велике діло для тернопільських вболівальників, а наше завдання — не підвести його і зробити так, щоб команда грала у хороший, цікавий, результативний футбол. Бо у першому півріччі, чесно скажу, хоч ми й добилися другого місця, але гра команди була не такою, як ми хотіли. Хоч і були ігри, в яких нам все вдавалося непогано, загалом ми грали не так видовищно, як хотіли. Зараз у нас є достатньо часу, щоб підготовити команду, укомплектувати її так, як ми хочемо і можемо. Тому на сьогодні я задоволений тим, як проводиться наша селекція, як футболісти готуються до сезону.

— Ще на початку сезону були побоювання щодо умов роботи вашої команди: не секрет, що ви ділите стадіон з ФК Тернопіль, що перед сезоном стояло руба питання клубної бази…

— Стадіон завжди був міським, і у нас є певні непорозуміння. Але мер міста, принаймні, дозволяє нам там грати, тому що це стадіон громади — і громада ним розпоряджається. Тому це нормально і закономірно, що Нива грає на Центральному стадіоні і люди мають можливість приходити футбол. Що стосується бази, то її повернули, але вона нині у такому плачевному і жалюгідному стані, що нам доводиться задовольнятися тим, що проживаємо в Академії народного господарства. Її ректор робить усе можливе, щоб команда жила у нормальній обстановці — там є вай-фай, душ, туалет і все інше, що потрібно звичайній людині для проживання. Нарікань немає, я задоволений умовами. Звісно, є такі дрібні проблеми, як транспорт, тренувальне поле — хотілося б, щоб газони були більш високого ґатунку, бо ми тренуємося на таких полях, де над технікою працювати досить складно. Але я знаю, що є багато команд, котрі так само працюють, тому нам гріх жалітися. Треба ситуацію сприймати такою, як вона є, і робити все для того, щоб рости, прогресувати й досягнути бажаних результатів.

Джерело: football.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook