Про нас
увійти

Ігор Яворський: "У процесі переходу Ільківа та Баранців до Ниви я зіграв найменшу роль"

категорія: Футбол | дата: 01 03 2013
Ігор Яворський:

Прихід до команди футболістів такого рівня, як брати Григорій та Борис Баранці і Ігоря Ільківа — це завжди подія. Подвійно приємно, що вони гратимуть у Тернополі та тішитимуть своєю грою тернопільських вболівальників. Клубна прес-служба попросила головного тренера Ниви Ігоря Яворського привідкрити завісу перемовин з цими футболістами, адже це майстри високого рівня, які пройшли школу Прем'єр-ліги і на яких, очевидно, мали претензії і інші клуби вищого за Ниву рангом.

Брати Баранці їздили на оглядини в одеський Чорноморець, Ігор Ільків — в брянське Динамо (Російська Федерація). У перших були певні варіанти і в Ізраїлі. Але, все-таки, вони зупинили свій вибір на тернопільській Ниві.

— Щодо мене, то у процесі переходу цих футболістів до Ниви я зіграв найменшу роль. Я привіз їх до Тернополя, а основні перемовини відбувалися на рівні голови Тернопільської ОДА Валентина Антоновича Хоптяна, його заступника Петра Володимировича Гоча та нашого президента клубу Автанділа Мамійовича Мдінарадзе. Це ті три особи, які, я б так сказав, проявили характер. Так, коли я привіз Баранців і Ільківа до Тернополя, то в мене були деякі сумніви щодо погодження їх кандидатур в Ниві. Адже вони виступали в Прем'єр-лізі, багато років провели у першій, були лідерами багатьох команд. Але наше керівництво знайшло потрібні слова і мотивацію, щоб ці футболісти залишилися в Тернополі. Це була непроста розмова. Футболістам було запропоновано багато варіантів. При цьому, в клубі прекрасно розуміють, що ті зарплати, які сьогодні платитиме ФК Нива цим гравцям, це теж великі кошти для нашого клубу, хоч і не є якісь надзвичайні. Гравці підписали з клубом контракт на один рік, натомість, коли Нива здобуде путівку до першої ліги, тоді знову сідатимемо за стіл перемовин щодо питання про збільшення їхньої заробітної плати. Водночас, футболістам пояснили, що Нива — це команда не на один день. У Тернополі перші особи області хочуть зробити перспективний клуб на майбутнє. Отож, усі ці фактори в сукупності і призвели до того, що вони поставили свої підписи в контрактах з тернопільським клубом, — розповів Ігор Яворський.

Водночас, як додав Ігор Петрович, з цими футболістами є домовленість, що якщо клуби Прем'єр-ліги виявлять бажання їх придбати, то ФК Нива не буде цьому заперечувати.

На сьогодні, головний тренер Ниви дуже задоволений, що в складі його команди з'явилися такі висококласні гравці.

— Валентин Антонович Хоптян хоче в Тернополі зробити сильну команду. Мене приємно вразили його слова: "Ми стали чемпіонами України серед ветеранів (у 2010 році, коли В. Хоптян працював головою Підволочиської РДА, ветерани місцевого Збруча стали кращими в Україні — авт.), чому б з Нивою не здобути перемог, спершу в нижчих дивізіонах, а далі і у вищих». Я розумію, що він це робить не для себе, чи своїх заступників, а, в першу чергу, для тернополян, вболівальників тернопільської Ниви! Валентин Хоптян робить все, щоб у Тернополі створити боєздатну команду, яка, дасть Бог, весною вийде в першу лігу і не буде там хлопчиками для биття. З таким футболістами, як брати Баранці та Ільків Нива, дасть бій будь-які команді. І з часом, переконаний, ми і в першій лізі ставитимемо високі завдання, — заявив Ігор Петрович.

Джерело: ФК Нива

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook