"Нива" поступилась київській "Оболоні"
Тернополяни вели в рахунку на "Оболонь-Арені", але їм не вистачило резерву, щоб витримати тиск в другому таймі.
Поразка від ВПК-Агро з диво-голом з центру поля залишила дуже неприємний осад — на матч проти іншого новачка Першої ліги, тернопільської Ниви, Оболонь виходила з величезним бажанням за неї реабілітуватися. Ентузіазму додавало повернення Батальського (форвард-ветеран значився в запасі), але як і раніше не могли кияни розраховувати на найважливіших гравців середньої лінії — Мединського і Савченко.
Що стосується Ниви, то і без того обмежений склад тернополян скоротила дискваліфікація Мороза. Так що гості прибули до сьомої команді першості з неповним запасом і досить експериментальною опорною зоною. При цьому слід сказати, що так і не оклигав від пошкодження Кінаш — досвідчений гравець, на якого в Ниві покладали надії, більше поза грою. Але ж колись в Волині подавав настільки великі надії, що сам Кварцяний говорив — це в потенціалі чи не найкращий гравець країни…
Тиск результату мотивував Оболонь. Уже в дебюті відразу кілька "пожеж" виникло біля воріт Механіва. На п’ятій хвилині "наварили" самі гості: перепасовка воротаря і захисників завершилася поспішним вибиванням м’яча на кутовий, тому що ледь не перехопив м’яч суперник. Після цього корнера при повному потуранні бив головою Щебетун — довелося голкіперу вступати в гру. А на 18-й хвилині кращий шанс відкрити рахунок був у Майданевича. Швидкісний фланговик після пасу Матяжа швидко вирвався на воротаря, але Механів потягнув складний м’яч.
Нива, в свою чергу, сподівалася на стандарти (що логічно, маючи в складі Семенину — головний його козир в кар’єрі якраз дальні удари і подачі штрафних). В одному з моментів в результаті Кисленко досить підступно пробивав з меж штрафного майданчика — і тут довелося похвилюватися вже і київському воротареві Литвиненку. На цей раз м’яч минув ціль. Але через кілька хвилин гості повели в рахунку. Кисленко, йдучи на довгий пас, в боротьбі з Лобовим заробив штрафний і сам побіг на подачу Семенини. Далі вистрибнув і головою спрямував м’яч у сітку — 0:1. П’ятий гол в чемпіонаті для Сергія — і перший в 2021 році. Колись в складі ФК Львів цей хлопець, нагадаємо, ставав кращим бомбардиром Кубка України.
Господарі відповідали декількома стандартами, але далі неточних ударів і метушні після подач справа не йшла. А ось Нива могла б вичавити з першого тайму абсолютно все, якби Кисленко не кіксанув замість нормального удару на 35-й хвилині: після удару Семеніни захисник Глошардін невдало скинув м’яча в центр, де чатував форвард гостей, але, на щастя оболонців, він не потрапив до ладу по м’ячу, так що м’яч прикатился прямо до Литвиненка.
Програвати другий матч поспіль явно не входило в плани Оболоні. Ще до перерви тренерський штаб зняв з гри Голікова, випустивши замість захисника, який грав в середній лінії, Батальського. І тут же, здається, Скакун стартував на пас з глибини, але, переклавши м’яч під праву, пробив не так, щоб воротар господарів зовсім вже не міг впоратися з м’ячем. Кінцівку першого тайму кияни провели в атаках. Кращий момент був у Суханова, який бив після відскоку — механу виручив Ниву. А ось Батальський з Матяжем по воротам не потрапили. Перший тайм збентежив уболівальників господарів.
Заміни, активізація, пішли стандарти — чудовий штрафний не використали господарі (неточно пробив, здається, Матяж). А здалеку з гри били неточно, якщо ж потрапляли у ворота, як Майданевич незабаром після перерви, то було несильно і безпечно. Захист гостей відтискував форвардів Оболоні — той же Щебетун, прорвавшись через правий край, з гострого кута вже мав вкрай мало шансів пробити Механіва. Як це часто буває, в найважливіший момент взяв гру на себе Майданевич. Починав атаку Лобов, який підключив Мурзу. Лівий край півзахисту в оточенні суперників зміг навісити на дальню штангу, а вже там №4 Оболоні головою в падінні заніс м’яч у ворота — 1:1. Шостий гол в чемпіонаті для Олексія — кадровий захисник, частіше грає вище по флангу, зрівнявся за забитими м’ячами з Батальським.
Ось тут вже завелася Оболонь. Смачний удар Мурзи парирував Механів, а Щебетун з вигідної позиції пробив вище воріт. І все ж уже через п’ять хвилин після першого голу прийшов другий. Тепер Щебетун протягнув м’яч через лівий фланг і прострілив на Мурзу, Артур в дотик пробив у дальній кут — 2:1. З ніг на голову — за п’ять хвилин! І ось в цій складній ситуації перед гостями виникла дилема: як повернути рахунок на свою користь? Суто резервів на це не вистачало — в запасі був лише один атакуючий гравець (недавній аматор Кобеля), а сил, щоб переламати хід гри, у присутніх на полі не вистачало. Литвиненко встиг потягти один складний м’яч після удару з близької відстані, але точно також Майданевич міг нарікати, що трохи не вистачило, щоб закріпити перевагу господарів.
Вольова перемога дозволила Оболоні набрати 33 очки і впритул наблизитися до першої п’ятірки (остаточне місце за підсумками туру стане зрозуміло, коли відіграють всі команди). Нива залишається на 13 місці, але підставляється під Прикарпаття, яке в разі перемоги може скоротити відставання до мінімуму.
Оболонь (Київ) – Нива (Тернопіль) – 2:1
Голи: Майданевич, 68, Мурза, 73 – Кисленко, 24
Оболонь (стартовий склад): Литвиненко, Глошардін, Лобов, Мате, Прокопенко, Голіков, Матяж, Майданевич, Суханов, Мурза, Щебетун. Запасні: Тюрін, Фастов, Скидан, Бровченко, Покойовий, Білий, Руденко, Галоян, Покотилюк, Батальський. Головний тренер: Павло Яковенко.
Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Вовченко, Демчук, Дворовенко, Малащук, Семенина, Проців, Гатала, Скакун, Кисленко. Запасні: Єрмолов, Жупанський, Зінь, Мамешев, Кобеля. Головний тренер: Ігор Білан.
15:00. Київ. Стадіон "Оболонь Арена".
Арбітр – І. Сташук (Чернігів)
Джерело: СпортАрена