Про нас
увійти

Євген Радкевич: "Підсумкове 5 місце "Дністра", як для новачка вищої ліги, є не поганим результатом"

категорія: Футбол | дата: 12 12 2020
Євген Радкевич: "Підсумкове 5 місце "Дністра", як для новачка вищої ліги, є не поганим результатом"

Асоціація футболу Тернопільщини продовжує підбивати підсумки футбольного сезону 2020 року. На черзі – заліщицький "Дністер", який посів п’яте місце у вищій лізі. До розмови ми запросили головного тренера команди Євгена Юрійовича Радкевича.

– Пане Євгене, які завдання ставилися на сезон перед "Дністром" і чи були вони виконані?

Ми собі поставили завдання бути в першій трійці команд вищої ліги. Вдало зігравши у стартових матчах першого кола, надіялися, що і далі гратимемо успішно і будемо серед призерів. Але склалися непередбачувані обставини. Перед самим початком сезону нас покинули півзахисник Роман Голодрига і оборонець Вадим Гондз. Перший навчається в педуніверситеті, команда вузу заявилася у чемпіонат області і він змушений був за неї грати. А Гондз перейшов до "Поділля" з Васильківців. Це два гравця основи, які випали з основної обойми. Ті футболісти, яких ми дозаявили на їх місце, не відповідали рівню вищої ліги. Кращих не могли запросити, бо не було на те необхідних фінансів. "Дністер" фінансувався з бюджетних грошей, а у зв’язку з коронавірусом, частину коштів забрали на боротьбу з цією епідемією, відповідно впродовж року команда відчувала певні фінансові негаразди.

Тому так вийшло, що лавка стала короткою, конкуренція в команді ослабла, бо кожен знав, що буде грати. У більшості матчів у заявці було 12-13 чоловік, відповідно підсилити гру особливо було нічим, внаслідок чого втратили багато очок на останніх або компенсованих хвилинах.  До того ж нас підвів досвідчений півзахисник Дмитро Імангулов, котрий отримав 6-місячну дискваліфікацію.

– Оцініть виступ "Дністра" у чемпіонаті Тернопільської області 2020 року?

– Сезон для "Дністра" складався з двох періодів. До першого кола готувалися серйозно, плідно провели підготовчий період і це відбилося на результатах матчів першої половини сезону. Цей часовий змагальний відрізок нам вдався, чимало матчів виграли, як удома, так і на виїзді. Навіть був період, коли "Дністер" очолював турнірну таблицю. А от друге коло провели не вдало. Коронавірус завадив нам, через нього не могли проводити повноцінного тренувального процесу. А без належної підготовки результату не буде. Вважаю, що підсумкове 5 місце, як для новачка вищої ліги, є не поганим результатом для "Дністра", хоча розраховували все-таки бути в призовій трійці.

– Який матч став ключовий у турнірному плані для "Дністра", після якого стало зрозуміло, що команда не зуміє поборотися за призове місце?

– Головна гра сезону для нас була у Зеленому, де ми в очному поєдинку боролися з "Медоборами" фактично за третє місце. Вдома їх обіграли (3:0), а на виїзді з таким ж рахунком програли. Налаштовувалися на важку гру, однак так сталося, що суперник виявився сильнішим. Після цієї поразки була втрачена надія на призове місце. Від того матчу почався у команди спад.

– Якщо аналізувати зіграні матчі, то які б із них виділили з кращого боку, а в яких команда зіграла не так, як би того хотілося?

– На високому рівні провели дебютний поєдинок із зірковою командою "Колос" з Бучача. Мені сподобалася наша гра, прикро лише те, що виграючи 1:0 на останніх секундах пропустили необов’язковий м’яч. Також би відзначив дві гри з великогаївським "Агроном". На виїзді зуміли зіграти внічию (1:1), а вдома, хоча й програли (0:1), пропустивши знову ж таки на останніх хвилинах, але показали хорошу гру. Також якісний футбол продемонстрували заліщани матчах з чемпіоном – теребовлянською "Нивою". Так, вони обидва були програшні, та все ж хлопці гідні добрих слів. Скажімо, у Теребовлі виграючи після першого тайму 1:0, у другому гру зробив кремезний нападник "Ниви" Артем Корольчук, котрий чимало пограв на професійному рівні. Той матч у підсумку ми мінімально програли (1:2). Найбільш незручною для нас командою стала хоростківська "Зоря", якій поступилися в двох поєдинках. А найбільший спад "Дністра" припав на домашню гру з тернопільською "Агронивою-ТНПУ". Перший тайм не був для нас провальним, так ми програвали 0:1, але по моментах не поступалися супернику. Однак у другому, десь розконцентрація та не зібраність наших футболістів, а також брак фізичних сил, і ми за короткий період часу пропустили одразу чотири м’ячі.

– Кого із футболістів "Дністра" можете в першу чергу відзначити за підсумками сезону, а хто не виправдав сподівань?

– Стабільно весь сезон відіграв воротар Іван Мельник. Резервний голкіпер Василь Грабарович – молодий та здібний, однак він отримав важку травму, лікувався і в цьому сезоні так на поле не вийшов. На своєму рівні зіграли: лідер команди Михайло Рябий, центральний оборонець Богдан Скибінський та центральний півзахисник Богдан Гусляк.

Здав наприкінці чемпіонату Андрій Пилип’юк, покладали великі надії на Андрія Богославського, але він їх не виправдав. Нападник Владислав Токарчук, на якого ми робили ставку, не показав своїх снайперських якостей. Торік він був кращим нашим бомбардиром, а цього року забив чотири м’ячі в перших чотирьох матчах, а у всіх решта – жодного. Фактично другу частину сезону грали без нападника. Захворів коронавірусом захисник Андрій Іщик, а коли перехворів, вже не міг грати на повну силу. Не показали своїх можливостей запрошені у команду Шутяк, Наталюк і Ландяк. Вони не підсилили нашу команду і нам довелося з ними попрощатися. На їхнє місце наприкінці чемпіонату запросили досвідченого Ігоря Вонса і перспективного Романа Михайленка. Романом ми залишилися задоволені, це здібний 20-річний гравець, який при належному ставленні до тренувань може вирости у хорошого футболіста. Вонс не зіпсував нам картини, хоча наприкінці сезону настрій, а відповідно гра вже була не та…

Всі говорять, що потрібно залучати місцевих вихованців, а їх, рівня вищої обласної ліги, у Заліщицькому районі просто немає. Ось ми переглядали футболістів у суперкубку Заліщицького району, відверто скажу – немає кого взяти. Ми залучали цього сезону вихованця місцевої ДЮСШ, але, як виявилося, на такому рівні молоді ще зарано грати.

– Минулого сезону "Дністер" виграв першу лігу чемпіонату області, а цьогоріч практично тим ж складом виступав у вищій. Наскільки рівень цих ліг відрізняється?

– Є велика різниця між першою лігою, в якій ми виступали минулого сезону, і вищою. І це ми відчули на собі! Тому що кожна дрібниця, кожне недопрацювання з нашого боку дає свій негативний результат. На кожен матч потрібно настроюватися, серйозно відносити до суперника, бо шапками у вищій лізі нікого не закидаєш. Прохідних матчів тут не було. Усі команди, які розмістилися вище за нас у турнірній таблиці, добре укомплектовані, мають стабільний тренувальний процес та міцне фінансове становище. Візьмемо той ж "Збруч-Агробізнес"з Підволочиська – це дуже хороша команда, старожил вищої ліги, але за відповідного налаштування ми їх двічі обіграли. Натоміть були великі проблеми з хоростківською "Зорею, яка розташувалася нижче за нас у турнірній таблиці. Не можна сказати, що це зіркова команда, але за рахунок бійцівських якостей, настрою на кожну гру, ми їм двічі програли – вдома пропустили на останніх секундах, а на виїзді – через елементарні помилки в обороні.

– Хто допомагав команді, адже, як відомо, футбол потребує багато капіталовкладень?

– "Дністер" дограв чемпіонат завдяки титанічним зусилля нашого президента Івана Петровича Дрозда та начальника команди Сергія Петровича Копистинського.

– Які плани на рік наступний, адже побачивши свої помилки, цілком реально їх виправити і досягнути високий цілей у сезоні-2021?

– Важко щось говорити про наступний сезон. Поки футболістів не розпустили, але нічого їм не оголосили про наступний сезон, бо не знаємо, як воно буде далі. Наш президент  балотувався на голову Заліщицької міської громади і виграв виборчі перегони. Зараз комплектується керівництво громади. Поки з ним не зустрічався, однак моя думка – команда має в Заліщиках зберегтися!

Вища ліга. "Дністер" (Заліщики) – 5 місце

14 матчі:+5=2-7, м’ячі – 13:18, очки – 17

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook