Про нас
увійти | реєстрація

На Тернопільщині і Львівщині футбол — друга релігія

категорія: Футбол | дата: 05 02 2013 | переглядів: 757
На Тернопільщині і Львівщині футбол — друга релігія

Нещодавно у Тернополі відбулась сьома звітно-виборна конференція Федерації футболу України. Одним із питань порядку денного було обрання голови обласної організації. Знову очолив її Володимир Мариновський. Також сьогодні до складу колективних членів обласної федерації було прийнято дві футбольні організації — Шумську районну федерацію футболу та футбольний клуб Тернопіль.

Говорили сьогодні і про проблемні моменти у футбольній діяльності нашої області. Так, за словами старого-нового керівника футбольної організації Володимира Мариновського, ще багато чого доведеться зробити, зокрема, в системі дитячо-юнацького футболу.

— Наші діти мають грати в футбол на нормальних футбольних полях, на нормальних площадках, на нормальних площадках з штучним покриття. Взимку тренування мають проводитися в залах, а не на вулиці, бо зали здаються в оренду бізнесменам і підприємцям. Тренери раз і назавжди повинні забути про таке явище, як підробка документів. Як бачите, роботи багато. Без серйозної підтримки і розвитку дитячо-юнацького футболу, де візьмуться місцеві футболісти в наших професіональних командах? — поставив риторичне питання головний футболіст області.

Не меншу увагу обіцяють звернути на розвиток в нашій області жіночого футболу. На сьогоднішній день вже започатковані чемпіонат та кубок області з міні-футболу (футзалу).

— З кожним роком кількість команд-учасниць збільшується. Разом із тим складається враження, що у нас жіночим футболом серйозно займаються тільки в місті Тернополі та Кременці. Бо чемпіонами і володарями кубку області почергово ставали команди з Тернопільського національного економічного університету або Кременецької дитячо-юнацької спортивної школи, — повідомив Володимир Мариновський.

Дещо покращити ситуацію сподіваються за рахунок міжнародного турніру розвитку серед чотирьох національних збірних жіночих команд U-17, який відбудеться з 26 по 30 червня у Тернополі.

Делегати конференції позитивно оцінили роботу очільника обласної організації за останніх чотири роки, затвердили звіт голови ревізійної комісії та внесли зміни до статуту. Так, зокрема, було змінено назву обласного осередку. Раніше повна назва була — Тернопільська обласна федерація Всеукраїнської спортивної громадської організації "Федерація футболу України". У новій редакції це звучить, як спортивна громадська організація Тернопільська обласна федерація футболу.

Участь у сьогоднішньому засіданні взяв член виконкому ФФУ, голова Львівської федерації футболу Ярослав Грисьо. Дванадцять років тому, коли Володимира Мариновського вперше обирали на посаду голови тернопільської федерації футболу, він теж був присутнім.

— Я маю уяву і керівників області, які тоді були причетні до того і які хотіли так само керувати футболом. Але, на велике щастя всіх вас і нас, був правильний вибраний шлях і Володимир Мариновський очолив обласну федерацію. Знаєте, чим мені подобаються наші, я не хочу всіх керівників обласних звинувачувати, але  всі хочуть тільки керувати, але робити щось ніхто не хоче. І щастя Тернопільської області, що Володимир Мариновський дванадцять років тому згодився на цю посаду і на сьогоднішній день, як ми бачимо, "доріс" до віце-президента Федерації футболу України, — сказав львівський фахівець.

А ще Ярослав Грисьо відзначив, що на заході України футбол розвивається набагато краще. Адже за останніх чотири роки тільки в Тернопільській області стало більше майже на 70 команд, які беруть участь у чемпіонатах області та районів.

— Якщо ми сьогодні візьмемо такі потужні економічні області, то у Донецькій 28 команд грає усього, в Луганській — ще менше, Одеса взагалі не провела чемпіонату області, в Запорізькій області грає 12 команд. То ви можете собі уявити з їхнім економічним потенціалом, що сьогодні робиться в нас. Це ще раз говорить про те, що футбол на Західній Україні — це, як в нас йдуть зранку до церкви, а після церкви йдуть на стадіон. Це є друга наша релігія і це дає нам можливість з оптимізмом дивитися на розвиток футболу в наших областях, — підкреслив Ярослав Грисьо.

Нагадаємо, Володимир Мариновський головою обласної федерації футболу був обраний одноголосно. Цю посаду він обійматиме четвертий термін поспіль. Інших кандидатур — не було.

Джерело: ЗЗ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook