Тернопільські флорболістки здобули золото чемпіонату України у Вищій Лізі (ФОТО, ВІДЕО)

категорія: Флорбол | дата: 01 05 2014

Сім місяців знадобилось тренеру Володимиру Смолці щоб здобути золоті  медалі  чемпіонату України з флорболу серед жіночих команд Вищої Ліги.

Для молодої команди, що вперше заявилась на чемпіонат України на базі тернопільської  школи-ліцею №6, кожен тур чемпіонату був сповнений незабутніми матчами та інтригою. Вже після першого туру, що відбувся у Тернополі, команда-господарів продемонструвала  амбіції тренера та характер, перемігши срібних призерів та зігравши внічию з бронзовими призерами минулого чемпіонату.

У другому турі в далекому Мелітополі, команда заявила про серйозність своїх намірів, посівши другу сходинку регулярного чемпіонату. Репетицією перед вирішальними матчами  фінальної частини у Києві стала поїздка у Червоноград в лютому, де рівних нашим дівчатам не було: 4 перемоги поспіль і перший трофей  "PAW J CUP – 2014"  вирушає у тернопільську  флорбольну скарбницю.
… на фінальну  частину  команда  вирушила з новою назвою, що відповідає  характеру кожного її гравця — дівчата почали називатись  PANTHERS (ПАНТЕРИ) - Школа – ліцей №6.

Чемпіонів України 2013/2014  місто  має  знати по-іменах, пишатись цим вагомим досягненням, адже саме  завдяки їхньому вкладу місто Тернопіль увійшло в історію флорбольного руху України, як перша офіційна команда-переможець чемпіонату України  Вищої Ліги серед жіночих  команд. До вашої  уваги  переможний  склад команди:

Ольга РОГОВСЬКА  (воротар), Оксана ДАВЛЮД (капітан  команди), Інна ТИМОЩИК, Інна ЮДАЄВА, Світлана ГРАБОВСЬКА, Наталя ТРОЦЮК, Лілія БУЛИЧ, Надія ПЕТРИНА, Галина Федорків, Галина ХОМИЧ, Зоряна ВОЄВОДА, Наталя КОСТЮК, головний тренер:  Володимир СМОЛКА.

1/2 фіналу
ПАНТЕРИ (Школа-ліцей №6) Тернопіль - Skala girls – 2 Мелітополь 3:0 (Зоряна Воєвода; Наталя Троцюк – 2 голи)

На півфінальний матч проти дублерів мелітопольського клубу СКАЛА, дівчата вийшли в бойовому настрої. Протягом двох турів дівчата вже перемагали цю команду з рахунками 2:1  і  3:1, жодних проблем не виникло і цього разу: психологічна перевага та фізична витривалість взяли гору над юними амбіціями мелітопольського дублю, не допоміг проти влучних пострілів наших форвардів і досвідчений голкіпер Вікторія Проскурня, що виступає у Першій Лізі чоловічого чемпіонату. Без проблем наші дівчата дістаються фіналу.

Skala  girls  Мелітополь – НАДІЯ Коломия 6:2

Цілком очікувана перемога  над новачками жіночого флорболу зі скромного міста Коломиї стала розминкою для діючих чемпіонок України та підтвердила, що дівчата не зупиняться на досягнутому.

Фінал

ПАНТЕРИ (Школа-ліцей №6) Тернопіль – Skala  girls  Мелітополь 4:3 (по булітах)

буліти  3-2

(Зоряна  ВОЄВОДА,Оксана  Давлюд, Лілія  БУЛИЧ)

Мить на яку чекали усі…до якої готувались команди тривалий час, заради якої  витрачено  купу грошей та часу, розпочато…Дві рівних команди протягом першого періоду  демонстрували  рівну гру, лиш тернополянки припустились помилки під час штрафного,чим і скористались суперниці.
У другому періоді  на полі розігралась справжня драма: до половини періоду мелітопольські дівчата встигли закинути два коли у наші ворота,а штаб тренерів вже потирав долоні уявляючи в них золоті медалі. Все до того і йшло,навіть  вилучення на дві хвилини капітана тернополян Оксани ДАВЛЮД було тому підтвердженням, а на 06:48 хв. все стало вочевидь на лице — матч-штраф  2+10 хв. отримує захисник Інна  Юдаєва, нібито за неспортивну поведінку і тернополяни грають втрьох проти 5 гравців Скали.
…що сталось  згодом, весь жіночий флорбол Мелітополя не забуде до кінця своєї історії: невпевнені дії проти трьох  наших дівчат розклеїли  суперниць, і в меншості  ПАНТЕРИ  скорочують відрив за  дві з половиною хвилини до кінця матчу: своє слово говорить  кращий бомбардир  тернополян  Наталя  ТРОЦЮК (гравець молодіжної  збірної  України  до 19 років), а ще за хвилину, повертає інтригу у матч  капітан  Оксана  ДАВЛЮД, що зрівнює рахунок  і підписує вирок  психіці суперниць. 30-ти секундна терапія від тренера  Олександра СЕМЕНЮКА не допомагає СКАЛІ знайти себе і в екстра таймі, лише диво допомогло мелітопольцям врятуватись від  шквалу натиску ПАНТЕР в овертаймі і тим самим віддавши все у руки флорбольного фарту, а саме — серії  післяматчевих булітів.
11 хвилин, що тримали  в напрузі  глядачів спорткомплексу МЕРИДІАН,10 булітів знадобилось пробивати командам,щоб визначити сильнішого… і завдяки відмінній грі воротаря команди  ПАНТЕРИ Ольги РОГОВСЬКОЇ та останньому голу Лілії БУЛИЧ титул  чемпіонів України цілий рік носитимуть флорболістки з Тернополя, флорболістки  команди ПАНТЕРИ (Школа-ліцей № 6).
Матч визнано найяскравішим у фінальній частині чемпіонату України сезону 2013/2014 року

— Віра у розпочату справу давала мені натхнення протягом цього непростого часу роботи з цим колективом,ще від початку я вірив у достойний результат, вірив у кожного гравця який прийшов у команду, вірив що затрачені час, гроші та зусилля — будуть правильним внеском у розвиток жіночого флорболу на Тернопільщині. Це досягнення,цей титул Ччемпіонів України став початком великої історії  жіночого флорболу, яку розпочали ми разом, тому як тренер і керівник команди я щиро вдячний всім, хто був до кінця зі мною, всім хто зробив свій внесок у цей результат, і я переконаний, що на цьому ми не зупинемось, адже флорбол — не зупинити!флорбол — єднає!!! — сказав головний тренер команди ПАНТЕРИ (Школа-ліцей № 6)  Володимир Смолка.