Про нас
увійти | реєстрація

Володимир Смолка: "Нашу команду назвали відкриттям сезону"

категорія: Флорбол | дата: 26 12 2011 | переглядів: 1544
Володимир Смолка:

Експерти вже прогнозують нашим командам велике майбутнє, а вони в свою чергу віддячують грою. Саме завдяки тренерським здібностям пана Володимира наші команди демонструють добрі результати та борються за високі місця.

- З моменту нашого першого інтерв'ю пройшло кілька місяців. Що відтоді змінилося у роботі Тернопільської обласної федерації флорболу (ТОФФ)? Чи є позитивні зрушення?

 - Так, дійсно пройшло чимало часу, і ми зараз можемо бачити плоди виконаної роботи:

 за чотири місяці ТОФФ відкрила дві флорбольні секції при навчальних закладах міста - школи №3, 20, які сформували команди і виставили їх на участь у шкільній лізі. Збільшилась і кількість дітей, що займаються флорболом, зараз їх є приблизно 60 чоловік.

 Також стартував чемпіонат Вищої Ліги, і ТОФФ вдало виконала прийом матчів другого туру, а невдовзі і шкільної ліги.

 Одним із вагомих здобутків федерації стало придбання за спонсорські кошти ігрових бортів для огорожі майданчика. Тепер сміло можна сказати, що ми оснащені інвентарем для стабільного функціонування та проведення змагань. Адже дотепер на всі спортивні заходи річного циклу ми орендували борти у наших сусідів - Львівської федерації. Це коштувало немалих грошей за транспортування.

 Значний меценатський внесок у розвиток флорболу зробила компанія "Нуга Бест" в особі директора та гравця ФлК "Тернопіль" - Романа Боднара. Ми цінуємо той великий обсяг допомоги, який Роман Васильович вкладає в розвиток флорболу як меценат, гравець і організатор.

 Також складено та затверджено календарний план на 2012 рік, який готує чимало цікавих заходів, що, зокрема, пов’язані з поїздками за кордон наших підопічних як дорослої команди, так і дитячих колективів. Залишається лише шукати спонсорів для реалізації наших проектів.

- Цього року доросла команда "Тернопіль" стартувала у Вищій лізі. Як пройшов для вас перший тур?

 - Перший тур запам'ятався півфінальною драмою та бойовим характером команди, коли декілька секунд та нечесно зарахований гол не дозволили моїй команді вийти у фінал першого туру, коли ми поступились львівському "Лембергу" в овертаймі 5-6. Нашу команду назвали відкриттям сезону,"темною конячкою" та грізним дебютантом Вищої ліги, адже матчі з нашою участю завжди насичені яскравими моментами, швидким темпом гри та непередбачуваними результатами. Торкаючись останнього, результат від нас "тікає", адже, демонструючи хорошу гру, ми були четвертими у Львові та другими в рідних стінах. У підсумку на зимову перерву нас посунули на четверту позицію в Західній конференції.

 А це не досить втішна позиція для квітневих ігор плей-офф, адже тоді опонентами стане мелітопольська "Скала" - команда, яку ще в Україні ніхто не обігрував.

- На домашньому етапі Вищої ліги ваша команда зупинилася за крок до першого місця, але боролася до останнього. Що завадило "Тернополю" стати першим? Це брак досвіду чи відсутність вас як гравця?

 - Можна розглядати другий тур в цілісному контексті. Тоді на результат вплинула відсутність гідної лави запасних, що у флорболі катастрофічно впливає на результат, а також не впорались із завданням на фінал захисники команди. Можна і розглядати мою відсутність як ключового гравця, і велика ймовірність була б вибороти перше місце, але в сумі ми маємо: друге місце в рідних стінах, сенсаційну перемогу над "КФК" з Києва у півфіналі (10:1) та завдання на 3-й тур - посісти місце не нижче другого.

- Порівняно із минулим сезоном, коли ви виступали у першій лізі, хто з ваших підопічних виріс у майстерності?

 - Помітно додали у грі двоє молодих хлопців - Євген Боїло та Антон Літинський, які тепер вже є гравцями основної п'ятірки. Я довіряю їм місце у стартовому складі, і вони повністю виправдовують мою довіру.

- Розкрийте секрет, як проходять тренування ФлК "Тернопіль"? Які вправи та тактичні задуми ви відпрацьовуєте?

 - Я дійсно розкрию секрет: основа ФлК "Тернопіль" тренується на секціях разом із дітьми. Адже щоб орендувати зал для тренувань - потрібно 600-800 грн на місяць, а таких коштів федерація немає, і тому за відсутності власного приміщення для тренувань маємо виходити з критичного положення.

 Але перед черговим туром ми збираємось на кілька днів, виділяємо кошти з власних кишень та відпрацьовуємо ігрові ситуації, робимо акцент на розіграш стандартів і граємо, намагаючись здоганяти брак ігрової підготовки.

- Під час проведення другого туру чемпіонату в Вищій лізі доводилося чути від людей з інших міст про те, що у Тернополі флорбол набуває доволі широкого розмаху. Особливо це стосується молоді і юніорів. Чи робить федерація кроки, щоб популяризувати цей вид спорту на Тернопільщині?

 - Одним з вагомих кроків у популяризації флорболу серед міст області буде впровадження у 2012 році пункту програми розвитку флорболу на 2011-2015 роки - проекту "Область. Нові території". Ми плануємо відвідати великі райцентри нашого краю та започаткувати там осередки федерації, щоб у майбутньому сформувати повноцінний чемпіонат області серед дорослих та юніорських команд. Будемо шукати спонсорів для закупівлі інвентарю та обладнання, щоб реалізувати даний проект.

- Вперше за ФлК "Тернопіль" у Вищій лізі зіграв легіонер. Розкажіть про нього детальніше.

 - Першим легіонером у офіційних матчах чемпіонату став гравець команди Riga Suni, що виступає у чемпіонаті Латвії - Раймонд Бліссінс. Він виступає за нас на правах вільного агента. Ми підписали його до завершення ігрового сезону 2012 року. Сума трансферу - не розголошується. Він зіграє за нашу команду в іграх плей-офф та на розіграші кубку України - 2012. У другому турі Раймонд зіграв п’ять матчів та забив чотири голи, що є досить хорошим показником, враховуючи незіграність з основним складом "Тернополя". Як показали матчі, Раймонд - досвідчений гравець, може зіграти в захисті і в нападі.

- Розкажіть про виступи тернопільських команд у шкільній лізі. Які перспективи у цих змаганнях?

 - Шкільна ліга проводиться у двох вікових категоріях - U-10 та U-14. У наймолодших - мої вихованці: команда "СТИМУЛ-ТНВК №17" впевнено очолює турнірну таблицю, а новий колектив з 20-ї школи - йде другим. На четвертому місці тернопільська команда "ЗОШ №3". Ми плануємо поборотись за всі три призові позиції в цій категорії, витіснивши наших конкурентів зі Львова та Новояворівська.

 Ми ставимо акцент на гру наших наймолодших спортсменів і очікуємо серйозний приріст у досягненнях всеукраїнського рівня вже за два-три роки. Платформи дітей віком 8-10 років немає наразі жодна область західного регіону, а мої підопічні вже другий рік грають на шкільну лігу. Минулого року мої вихованці були п’ятими з семи команд, але ми тоді грали у лізі до 12 років, а моїм хлопцям було сім-вісім років! Ми здобули неоціненний досвід ігор - і тепер ми лідери.

 Що стосується старшої категорії - тут ми відстаємо по грі нашим досвідченішим сусідам з Львівщини, які вже грають два-три роки. Підопічні Тараса Мамуса, що недавно розпочали тренування, програли усі матчі і займають останнє місце в групі. Але знову ж таки ігровий досвід - багаж, без якого далеко не заїдеш.

- Перший тур шкільної ліги відбувався у Новояворівську. Чи правда, що вам довелося добиратися туди за власні кошти?

 - Так, ми добирались туди за власні кошти: спочатку пасажирським потягом до Львова, потім рейсовим автобусом до Новояворівська. Батьки за власні кошти придбали квитки і тим самим дали шанс дітям не пропустити. Для декого - перші офіційні змагання зі своєї найулюбленішої гри - флорболу!

 Навесні нас чекає поїздка до Червонограду, де пройде третій тур шкільної ліги, і знову ж таки питання фінансування стоїть відкритим...

- Які найближчі змагання чекають на тернопільські команди у чемпіонатах України?

 - У планах - поїздка у Мелітополь наприкінці січня на турнір SKALA OPEN WINTER CUP 2012. У лютому - ігри третього туру Вищої ліги та третього туру шкільної ліги.

- Не лише у флорболі, але й тернопільському спорті загалом головною проблемою є брак фінансування. На вашу думку, чому чиновники та бізнесмени мало цікавляться та допомагають спорту?

 - На мою думку, причина в усвідомленні цінностей, розстановці пріоритетів, власних переконань. Не всі достатньо розуміють ту користь, яку несе в собі правильно спрямована робота на формування особистостей підростаючого покоління.

 Флорбол як інструмент впливу або ж інший вид спорту для дитини - одна з головних мотивацій в процесі навчання і виховання. Наше головне задання - формувати фізично здорову, морально чисту та духовно збагачену молодь, що утворить сильну націю і велику роль для реалізації цього відіграють фінанси. Хочеться вірити, що в новому році нашу команду однодумців чекатиме розширення партнерського кола та інвесторів.

- Розкажіть, як і де можна почати займатися флорболом дітям і дорослим? І що для цього потрібно?

 - Ми запрошуємо усіх охочих. На місцях проведення занять ми надаємо інвентар безкоштовно, і тому все, що потрібно, - лише прийти і записатись на секцію. Для дітей молодшого шкільного віку - від 5 до 10 років - це ТНВК №17 ("Сонячний"), для школярів це школа №20 на "Сонячному" та школа №3 у центрі міста. Також із січня планують відкрити секцію і на "Дружбі". Інвентар є в достатній кількості на секціях,і надається безкоштовно

 Стосовно дорослих федерація планує ряд заходів, спрямованих на ознайомлення та залучення до занять різних верств населення на ігрових майданчиках влітку. Про детальну інформацію ми будемо інформувати заздалегідь. Вичерпну інформацію можна отримати за телефоном 068-846-52-91, Володимир Юрійович.

Джерело: "20 хвилин"

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook
Коментарі
Гість не може залишати коментарі  Залогінитись   Зараєструватись
ПОГОДА

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: