Володимир Смолка: "Флорбол потужно розвивається і його не зупинити"
Все більшої популярності на Тернопільщині набуває маловідомий вид спорту під назвою флорбол.
Займатися флорболом можуть як найменші дітки так і старші люди. Адже для занять цим видом спорту потрібно зовсім небагато, а головне – флорбол добре допомагає розвитути свої фізичні можливості.
Розвитком флорболу у Тернополі та області цілком задоволений голова тернопільської федерації флорболу Володимир Смолка. Пан Володимир захопився флорболом нещодавно, але вже за короткий термін він вивів команду "Тернопіль" у вищу флорбольну лігу України. У свої 25 років Володимир Смолка грає у флорбол, тренує інших та очолює тернопільську федерацію цього виду спорту.
- Володимире Юрійовичу розкажіть чим займається Тернопільська обласна федерація флорболу.
- На даний момент ми розвиваємо кілька напрямків. Це перш за все дитячо-юнацький флорбол. Тобто створення секцій при загальноосвітніх школах Тернополя. Зокрема вже зараз є домовленість із директорами третьої та двадцятої шкіл. На базі цих освітніх закладів ми будемо проводити набір юніорів та дітей молодшого шкільного віку – вікова категорія від 8 до 15 років. Хочемо зібрати команди для участі у шкільній лізі з флорболу.
Наступним напрямком є розвиток флорбольної команди "Тернопіль". Цього року під моїм керівництвом вона вийшла у Вищу лігу.
Також федерація флорбоолу займається розробкою проекту під назвою "Дошкільні чемпіони". Ми хочемо впровадити флорбол у дошкільних навчальних закладах міста. Це доволі практично, адже за кордоном, особливо у Фінляндії та Швеції заняття флорболом практикують у дитячих садочках. Це робиться для того, щоб діти із самого дитинства привикали до занять спортом та ведення здорового способу життя. Навіть тренери, які приїжджали до нас із Латвії радили впровадити заняття флорболом у садочках. Наразі ми займаємося проектом "Дошкільні чемпіони" і хочемо незабаром затвердити його в управлінні освіти. У листопаді ми плануємо провести змагання між дитячими садочками Тернополя.
- Чи є перспективи розвитку флорболу не лише у Тернополі, але й по всій області?
- Так. Наразі ми плануємо програму розвитку флорболу в області на 2012-2015 роки. У нас вже є чортківська федерація флорболу. Вона була створена саме за нашого сприяння. Фактично ми будемо дублювати ті проекти, які втілюємо у життя у Тернополі на Чортків. Покищо чортківчани не можуть похвалитися високими результатами. Минулого року у першій флорбольній лізі чортківчани зайняли останнє місце. Але ми підтримуємо команду всіма силами. Зокрема між Тернополем та Чортковом було проведено два турніри серед дітей.
- Ви розповідали про ФлК "Тернопіль". Ставите конкретні завдання на сезон у Вищій лізі?
- У Вищій лізі приймають участь 12 команд. Вони поділені на дві зони – західну та східну по 6 колективів. Хоча ми і доволі скромна команда, але постараємося поборотися за найвищі місця.
- Які кроки робить федерація флорболу для популяризації цього спорту на Тернопіллі?
- Для цього ми розробили проект "Презентаційний тижнень". Він призначений для зацікавлення флорболом всіх верств населення. Для дорослої команди "Тернопіль" перспективою є вийти у фінал Вищої ліги і поборотися за можливість представляти Тернопілля на європейському рівні.
- Ви, як голова федерації флорболу задоволені проведеною роботою?
- На даний момент у нас немає жодних спонсорів. Все що ми робимо – за свої кошти та заощадження. Зараз ми хоча і маленькими кроками, але рухаємося впевнено вперед. Втім, ми працюємо над залученням спонсорів, які зможуть допомогти нам у подальшому розвитку флорболу.
- Чи плануєте провести у Тернополі флорбольні турніри у найближчому часі?
- Так. До річниці створення тернопільської федерації ми плануємо організувати флорбольний турнір. Це відбудеться наприкінці грудня. Нещодавно ми провели турнір "Флорбольна осінь" з нагоди святкування Дня фізичної культури та спорту.
- Дайте оцінку розвитку флорболу загалом в Україні.
- Проаналізувавши 2010 флорбольний рік та 2011 я дійшов висновку, що дається в знаки тільки приріст у розвитку та популяризації. Все це проявилося у кількості проведених змагань та флорбольних заходів, семінарів. Можна сказати, що динаміка розвитку флороболу у нашій державі дуже висока. Така своєрідна хвиля флорболу накриває нашу державу і з кожним днем вона стає міцнішою. Флорбол потужно розвивається і його не зупинити.
- Чи є вікові обмеження у флорболі?
- Вікових обмежень фактично немає. От зараз ми практикуємо заняття у молодших групах дитячих садочків серед дітей 4-5 років. Вони із величезним задоволенням бігають із ключками, котять м’яч у ворота. У нашій команді ФлК "Тернопіль" присутні гравці віком від 18 до 57 років. Тобто обмежень немає. Поки є сили бігати та тримати в руках ключку можна грати у флорбол.
- Чи важко займатися флорболом? Що для цього потрібно?
- Флорбол – це доволі доступний вид спорту. Все що потрібно для занять це ключка і м’ячик. Літом за сприятливої погоди можна грати навіть на вулиці у межах спортивних майданчиків. Коли у нас ще не було залу, ми проводили тренування на траві. Тобто все доволі практично та доступно. Обладнання для занять флорболом не коштує великих грошей. Одна з найголовніших переваг є саме доступність. До прикладу у тому ж футболі дорого кооштують м’ячі та форма.
- Як проста людина чи дитина може почати заняття флорболом?
- Все доволі просто. Для цього потрібно прийти на тренування, взяти в руки ключку та спробувати грати, а все інше вже у наших руках. Ми навчимо дитину правильно тримати ключку, рухатися на майданчику, забивати голи.
Джерело: "20 хвилин"