"ФЛОРБОЛЬНА ОСІНЬ-2011" (+ ФОТО)

категорія: Флорбол | дата: 13 09 2011

11 вересня 2011 року в приміщенні спортзалу ЗОШ №3  відбулись змагання з флорболу - "ФЛОРБОЛЬНА ОСІНЬ - 2011" з нагоди святкування Дня фізичної культури та спорту.

В наймолодшій категорії  (U-9)  перемогу здобула команда СТИМУЛ-Юніор (ТНВК № 17). Вона у фіналі обіграла другий склад СТИМУЛ-ЮНІОР -2  з рахунком 2:1 ,а 6-ти річний Маркіян Мастенко,(тренер - Смолка В.Ю.) забивши 1-й гол турніру,здобув почесний титул "НАДІЯ  ФЛОРБОЛУ" як наймолодший гравець!

В середній віковій категорії (U-13)  перемогу здобула команда "СТИМУЛ-2 "(ТНВК №17 теж підопічні Смолки В.Ю.), спершу перемігши своїх противників 5-3, а другий матч звівши внічию 3-3!

Кращими бомбардирами змагань стали: Галан Роман та Копанський Ростислав - по 4 мячі! Програма змагань була насичена призовими естафетами та конкурсами,а також численну глядацьку аудиторію порадували показовими матчами флорболісти дорослої команди ФлК "ТЕРНОПІЛЬ"  - 7:3 та 6:4 основний склад був сильнішим за дубль!

По закінченні змагань, голова Тернопільської обласної федерації флорболу Смолка Володимир Юрійович, підвів підсумки заходу, привітав команду ФлК"ТЕРНОПІЛЬ" з виходом у Вищу Лігу чемпіонату України  та нагородив усіх учасників грамотами та цінними призами від партнерів змагань!

- Кожен подібний турнір свідчить про швидкі темпи розвитку тернопільського флорболу, - каже Володимир Смолка. - Біля 100 чоловік були присутні на цих змаганнях і це свідчить про те, що флорбол з кожним місяцем набирає зацікавленості серед тернополян! Діяльність ТОФФ спрямована на залучення до занять не тільки флорболом,а і спортом зокрема. Девіз нашої федерації - фізично здорова,морально чиста,духовно збагачена молодь - майбутнє України!

ДОВІДКА

Флорбол - це командний вид спорту,Грається пластиковим м’ячем, удари по якому наносяться клюшкою. Ціль гри: забити м’яч у ворота суперника.

На полі в кожній команді присутні 5 польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише клюшкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не наносити удари по воротах. Ця гра схожа на хокей з м’ячем і на хокей без льодової площадки, проте в правилах цих ігор є суттєві відмінності. В ході гри дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи гру. Тривалість гри - 3 періоди по 20 хв. Перерва між періодами триває 10 хвилин. У деяких випадках третій період у флорболі не грається.

Флорбол – безконтактна гра. Єдиним дозволеним силовим прийомом є гра плечем в плече, у випадку ведення боротьби за м’яч, не контрольованим жодним з гравців. Якщо гравець порушив правила, протилежна команда отримує право на штрафний удар. Гравців можуть наказувати дво або п’ятихвилинними вилученнями. За неспортивну поведінку гравець може бути вилучений на 10 хв. Найважчим покаранням є вилучення до завершення матчу.

Гра проходить на площадці розміром 40 на 20 метрів, закритої бортиками, кути заокруглені. Існує другий варіант проведення гри: на площадці розміром 24 на 14 метрів, в такому випадку команда складається з трьох польових гравців і одного воротаря. Розмір воріт: 1.60 на 1.15 метрів. Ключки зазвичай робляться із пластику, їхня довжина не може бути довшою ніж 105 сантиметрів і вагою не більше 350 грамів. М'яч зроблений із пластмаси, його діаметр становить 72 мм, максимальна маса - 23 грама. У м'ячі є 26 отворів.